Як зашити труби в туалеті

17.01.2021
7 789
Admin

Как зашить трубы в туалете

 1. Короб з панелей ПВХ або МДФ
 2. Короб з гіпсокартону
 3. Короб з фанери або OSB
 4. Короб-шафа
 5. Відео

Замислившись, як зашити труби в туалеті, багато починають уявляти перед собою важку громіздку конструкцію, яку складно зібрати самостійно. Насправді все набагато простіше.

Короб з панелей ПВХ або МДФ

Короб из панелей ПВХ

Найпростіший спосіб, що вирішує проблему, як зашити труби в туалеті, - це створення неоткрывающегося короби з панелей ПВХ або МДФ. Зазвичай МДФ не прийнято використовувати в сан.вузлі, але в туалеті немає такої вологості, як у ванній кімнаті, тому можна використовувати не тільки панелі ПВХ, але і ламінат.

Ваш короб ні в якому разі не повинен закривати вентиляційний отвір в стіні туалету.

При цьому всі вентилі і лічильники, наявні на трубах в туалеті, повинні перебувати за межами короби.

 • Визначтеся з розмірами майбутнього короби, купіть всі необхідні для нього матеріали: дерев'яні бруски для каркаса, саморізи (з бетону та для деревини), панелі ПВХ або МДФ, кутовий і торцеві профілі (замість них можна використовувати пластиковий плінтус для панелей, що складається з двох частин - верхньої і нижньої).
 • Зберіть каркас короби, прикріпивши два бруска до стіни, а третій - до них за допомогою брусків-поперечок.
 • За допомогою будівельного степлера закріпіть на каркасі профілі для панелей.
 • Наріжте панелі на елементи необхідної довжини і ширини. Панелі в коробі слід розташовувати вертикально, причому кожна сторона короба повинна складатися з однієї панелі, щоб не довелося монтувати додаткові поперечні бруски для додання жорсткості всієї конструкції.

Сооружаем короб из ПВХ

 • У верхній частині однієї з панелей зробіть вентиляційний отвір.
 • Вставити панелі на їх місце між кутовим і торцевими профілями.
 • Якщо ви робите короб з панелей МДФ, то їх можна просто закріпити на каркасі за допомогою будівельного степлера, а внутрішні і зовнішній кути потім закрити кутовий планкою.
 • Встановіть на місце вентиляційну решітку.

Короб з гіпсокартону

Короб из гипсокартона

Зробити короб з гіпсокартону дещо складніше, ніж зашити труби в туалеті панелями МДФ або ПВХ, особливо якщо раніше з гіпсокартоном ви не працювали.

 • Зберіть каркас для короби з металевого профілю для гіпсокартону. Обов'язково зробіть кілька поперечних планок.
 • Виріжте з гіпсокартону елементи короби на всю його висоту і ширину. Якщо ви збираєтеся збирати короб з шматків гіпсокартону, то в місці їх стикувань обов'язково повинна знаходитися поперечна планка каркаса, щоб додати всій конструкції необхідну жорсткість. Не забувайте про вентиляційний отвір.
 • За допомогою саморізів закріпіть гіпсокартон на каркасі короби.
 • Ретельно зашпаклюйте гіпсокартон.

Способ сокрытия труб в туалете

 • Обклейте короб шпалерами або укладіть керамічну плитку.
 • Встановіть вентиляційну решітку.
Короб з гіпсокартону, облицьований керамічною плиткою, буде неможливо розібрати, цю плитку не пошкодивши. На жаль, труби водопровідні каналізаційні або) рано чи пізно дають текти, тому вибираючи варіант неразбираемого короби, будьте готові, що вам у разі необхідності доведеться його ламати.

Короб з фанери або OSB

Короб из OSB

При відсутності під рукою гіпсокартону або панелей ПВХ короб в туалеті для труб можна зробити і з інших матеріалів, наприклад, з фанери або OSB. У цьому випадку каркас слід зробити з дерев'яних брусків, а не з металевого профілю для гіпсокартону. У місцях примикання короба до стіни і кутовий стик короби можна закрити пластиковими куточками, підібравши під колір обробки стін туалету.

Короб-шафа

Короб-шкаф

Хоча всі вищеперелічені способи дозволяють красиво і акуратно зашити труби в туалеті, більшість господарів намагається все ж залишити до труб вільний доступ. Саме тому вони вибирають не глухий короб, а короб-шафа, який:

 • приховує водопровідні і каналізаційні труби;
 • має полички для зберігання побутової хімії, інструменту та інших потрібних речей;
 • чудово доповнює внутрішній вигляд туалету, не обтяжуючи його непотрібними конструкціями.

Короб-шкаф

Найскладніша частина створення короба-шафи - це підбір і навішування дверцят. Якщо шафа ви збираєтеся зробити на всю ширину туалету (а це зазвичай 90-100 сантиметрів), то ваш шафа повинна мати не одну, а дві дверки (завдяки зменшенню розміру полотна дверей не будуть перекошуватися під власною вагою).

Короб-шафу можна розділити по висоті на дві-чотири секції, що мають власні дверцята і призначені для зберігання різних речей та інструменту.

У верхній частині шафи можна зробити вентиляційний отвір, однак якщо в шафі буде кілька секцій, краще просвердлити по два-три невеликі отвори в кожній дверцятах - це дозволить організувати необхідний повітрообмін.

Шкаф в туалете

Вирішуючи, як зашити труби в туалеті, обов'язково загляньте в будівельні гіпермаркети - там ви зможете придбати всі необхідні матеріали і комплектуючі, включаючи вже готові дверцят для шаф. Вам залишиться лише зібрати на місці каркас шафи, навісити дверцята і встановити полички на їх місце.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик в тему нашої статті.

Читайте також: