Як зашпаклювати гіпсокартон

17.01.2021
4 802
Admin

Как зашпаклевать гипсокартон

  1. Шпаклівка для гіпсокартону
  2. Як шпаклювати гіпсокартон

Популярність гіпсокартону як будівельного матеріалу зростає з кожним днем. Дійсно, його можна застосовувати замість трудомісткої операції по вирівнюванню стін, виготовляти з нього ніші, арки та інші архітектурні форми, встановлювати перегородки і так далі.

Гіпсокартон розрізняється по своєму призначенню:

  • ГКЛ - стандартний;
  • ГКВЛ - вологостійкий лист;
  • ГІПСОКАРТОН - вогнетривка лист;
  • ГКЛВО - гіпсокартон вологостійкий і вогнетривкий;
  • ГВЛВ - вологостійкий суперлист.

Після того, як лист встановлений і надійно прикріплений до напрямних, виникає резонне питання: як зашпаклювати гіпсокартон і чим краще це зробити?

Шпаклівка для гіпсокартону

Шпаклевка для гипсокартона

Як і звичайні шпаклівки, ті, що застосовуються для всіх видів гіпсокартону, поділяються на стартові і фінішні. Стартова використовується для закладення широких швів, її можна наносити шаром до 5 мм, фінішна - для остаточного їх вирівнювання, її допустимий шар набагато тонше - до 3 мм.

Шпаклівка може бути сухою, насипаної в мішки, або ж пастоподібної в пластмасових банках. Суху шпаклівку треба насипати в ємність з водою (співвідношення завжди написано на упаковці) і добре перемішати з допомогою насадки-міксера, встановленої на дриль. Деякі шпаклівки витримуються до 15 хвилин (спосіб приготування теж вказано на упаковці), потім знову перемішуються і стають готовими до вживання.

Наноситься шпаклівка тільки при кімнатній температурі та вологості повітря не менше 60%. Наносити її найзручніше шпателем. Майстри-будівельники використовують два шпателя одночасно - одним наносять шпаклівку, іншим зачищають перший шпатель.

Як шпаклювати гіпсокартон

Как шпаклевать гипсокартон

Листи гіпсокартону мають ідеально рівну поверхню, тому її шпаклювати не треба, вона відразу фарбується, на неї клеяться шпалери або плитка. Шпаклюються тільки стики гіпсокартонних листів, стики гіпсокартону з оштукатуреними стінами і капелюшки саморезов, якими листи кріпляться до напрямних.

Не потрібно поспішати шпаклювати саморізи. Вони можуть бути виступаючими з поверхні гіпсокартону. Візьміть шпатель і проведіть вістрям по листу, де є саморізи. Якщо вони виступають, то шпатель на них «спіткнеться». Значить, їх потрібно поглибити шуруповертом або викруткою, і тільки після цього шпаклювати.

Для того щоб шпаклівка не потріскалася після висихання, на широкі стики потрібно наклеїти смужку будівельної пластмасовою сітки - серпянки, а вже після цього нанести шпаклівку. Після того, як вона висохне, поверхню ошкурюєиься наждачним папером, після чого можна на великі ділянки нанести фінішну шпаклівку, яка після висихання теж ошкурюєиься.

Найбільшу складність шпаклювання гіпсокартону являють собою кути. Внутрішні кути потрібно шпаклювати так: шпаклівка наноситься на обидві сторони кута по всій його висоті, потім на неї накладається серпянка, після чого вона акуратно вдавлюється в шар шпаклівки. Головне, щоб вона лягла по центру кута. Стрічка закривається шаром шпаклівки. Потім дійте по описаній вище технології - сушка, затирка.

Для того щоб зашпаклювати зовнішні кути, знадобиться металевий перфорований куточок. Його використання полегшує роботу, а надалі оберігає кут від відколів. Після того, як куточок обрізається по висоті, його кінцях краще надати загострену форму, обрізавши кути, щоб за гострі кінці при роботі не чіплявся шпатель. З обох сторін зовнішнього кута по всій висоті наноситься шпаклівка, потім на кут накладається підготовлений заздалегідь куточок і притискають до гіпсокартону. Після цього на весь кут разом з куточком наноситься другий шар шпаклівки. Як правило, за один раз бажаного якості не домогтися, тому на наступний день кут потрібно зашкурити і нанести ще один шар шпаклівки, вже фінішній.

Акуратно виконані шпаклювальні роботи - це ще один крок до завершення ремонту. Від нього залежить подальша остаточна обробка приміщення, загальне враження від внутрішнього простору, а значить - і ваш настрій!

Читайте також: