Як засклити балкон

17.01.2021
996
Admin

Как застеклить балкон

  1. Загальні моменти процесу
  2. Варіанти скління балкона
  3. Обладнання балкона "холодними рамами"
  4. Установка утеплених рам
  5. Фото

Одним із сучасних стандартів будівництва житлових будинків є наявність заскленого балкона. Це обставина не може не радувати, адже завдяки цьому не тільки розширюється сфера застосування нехай і часом невеликого простору балкона, але і в значній мірі підвищується ефективність збереження тепла як кімнати, так і всього будинку в цілому. Однак у випадку, коли мова йде про більш ранніх будівлях, справи йдуть далеко не так оптимістично. Так, наприклад, в конструкції будинків, що іменуються в народі "хрущовками", передбачено наявність відкритого типу балконів, що особливо некомфортно на балконах верхніх поверхів, де через відсутність даху над ними, перебування на них є щонайменше малоприємним. По суті, такі балкони стають швидше кишенями, в які звалюється сніг, ніж приміщенням, придатним для хоч скільки-небудь ефективного використання. Однак вихід із ситуації все-таки є і їм є самостійне скління балкона.

Загальні моменти процесу

Для того щоб почати розмову про те, як засклити балкон у хрущевкеи не тільки в ній, слід відразу сказати, що в цьому процесі є ряд досить серйозних проблем, на які слід звернути максимум уваги. Мова, в першу чергу, йде про те, що при початковій проектуванні будинків того часу ніякого заскління не передбачалося.

Общие моменты процесса

Балкон, по суті, являє собою додатково встановлену в якості підлоги бетонну плиту, обнесену з трьох сторін ґратами-огорожею. Жодних рам зі склом або інших пристосувань для відділення внутрішнього простору не було. У зв'язку з цим, якщо прийнято рішення провести скління балкона, потрібно враховувати, що потрібно монтаж цілої конструкції, що включає в себе рами, механізми для відкривання та інші елементи. А також, слід звернути увагу на те, що все це буде в тій чи іншій мірі ускладнити всю конструкцію балкона, тим самим надаючи додаткове навантаження на опори і піддаючи їх загрозу обвалення.

При засклінні балкона потрібно враховувати, що якщо мова йде про верхньому поверсі, то неминуче буде зведення даху, що надасть ще більший вплив як на трудомісткість процесу, так і на вагу балкона.

Варіанти скління балкона

Коли виникає необхідність проведення робіт даного типу, випливає насамперед знати, що засклити балкон своїми руками вийде навряд чи. Суть полягає в тому, що потрібно буде не лише монтувати самі рами, але і проводити досить точні розрахунки навантаження, яку буде надавати конструкція. У зв'язку з цим, роботи зі скління найдоцільніше буде довірити професіоналам, які не тільки в найкоротші терміни виконають всі необхідні дії, але і зроблять це з гарантованою якістю. Однак не слід забувати, що робити вибір щодо варіанти засклення належить все одно самостійно, у зв'язку з чим потрібно володіти певним обсягом інформації по темі. Мова тут йде про те, що може бути засклений балкон щонайменше двома способами, кожен з яких буде володіти як безумовними плюсами, так і безсумнівними мінусами.

Обладнання балкона "холодними рамами"

Оборудование балкона холодными рамами

Відокремити внутрішній простір балкона від вулиці можна за допомогою монтування каркасних рам, не оснащених ніякими додатковими шарами утеплюючих матеріалів. Доцільність застосування даного способу засклення необхідно оцінювати, головним чином з міркувань щодо того, яким чином передбачається використовувати це невелике приміщення.

Холодное остекление

У разі, якщо балкон буде необхідний в якості місця зберігання рідко використовуваних речей або розвішування білизни, але в теж час хочеться, щоб простір був закритим, застосування такого способу бачиться цілком доречним. Серед позитивних аргументів на користь застосування даного типу скління можна привести в першу чергу легкість конструкції, що дозволяє переходити до робіт з монтажу відразу ж, не вдаючись до додаткового зміцнення перекриттів, внаслідок чого зростає загальна швидкість проведення робіт.

Установка холодных рам

Також, говорячи про позитивні якості холодного скління балкона, слід сказати про те, що через застосування в конструкції рам з алюмінієвих профілів, можливе виготовлення вікон різних конфігурацій. При цьому різноманітність можливий зовнішній вигляд додають різні варіанти колірного оформлення самих профілів. До негативних рис можна відзначити вкрай низьку опірність такого варіанту заскління до впливу негативних зовнішніх температур. Власне кажучи, температура всередині балкона буде відрізнятися від зовнішньої всього на кілька градусів.

Установка утеплених рам

Установка утепленных рам

Даний спосіб того, як засклити балконявляется придатним у разі, якщо приміщення передбачається використовувати, як житлове у тій чи іншій мірі. Наприклад, коли є бажання облаштувати на балконі невелику оранжерею або хоча б зберігати там соління, що теж важливо. У даному випадку мається на увазі застосування більш складних рам, обладнаних не тільки додатковими шарами утеплення, але і, як мінімум, подвійними склопакетами, що неминуче тягне за собою як ускладнення конструкції, так і її суттєве погіршення. Дана обставина викликає необхідність обладнання на балконі додаткових конструкцій, призначених для зміцнення несучих перекриттів.

У деяких випадках мова йде про монтажі всередині балкона додаткового несучого каркаса, закріпленого до несучої стіни будівлі. Даний варіант скління балкона має як плюсів, так і мінусів. До позитивних якостей належать чудові захисні властивості. Такі рами не тільки будуть повністю захищати внутрішній простір від пилу, вітру і опадів, але і виконати теплоудерживающие функції. Температура всередині балкона буде такою ж, як і у всій решті квартирі. А також слід відзначити міцність і довговічність вищеописаних рам.

Утепление балкона

Що ж стосується негативних якостей, необхідно відзначити досить велику вагу рам, що вимагає проведення додаткових робіт, спрямованих на зміцнення основної конструкції балкона. Крім іншого, ускладнення конструкції самих рам, оснащення їх як додатковими шарами утеплюючих матеріалів, так і різними додатковими елементами, начебто відкриваються кватирок, неминуче тягне за собою загальне подорожчання рам, а також робіт, пов'язаних з їх монтажем.

Підбиваючи підсумки сказаного, треба сказати, вибір, ніж засклити балкон, залежить головним чином від особистих переваг, але при цьому потрібно пам'ятати, що такі роботи є досить специфічними і їх виконання краще довірити професіоналам. Тільки тоді утеплений балкон буде не тільки якісно виконувати свої функції, але і при цьому бути безпечним.

Фото

Утеплений балкон дозволить вам створити у цьому приміщенні справжній затишок і комфорт.

Рабочее место на балконе

Место для рукоделия

Балкон в восточном стиле

Балкон в сиреневых тонах

Читайте також: