Як візуально збільшити сад з допомогою візуальних ефектів

17.01.2021
3 216
Admin

Как зрительно увеличить сад

  1. Вертикальне озеленення
  2. Цікаві планувальні прийоми
  3. Оформлення доріжок, майданчиків і зон відпочинку в маленькому саду
  4. Відео

Невелика площа саду може обмежити можливість облаштування розкішного квітника, будівництва широких доріжок або організації повноцінної зони відпочинку. Однак, знаючи, як візуально збільшити сад з допомогою візуальних ефектів, можна навіть скромне за розмірами територію перетворити на шикарний садовий ділянку, вражаючий і вражає з першого погляду. І тоді невеликий простір оновленого саду здасться дивною концентрацією розкішних дерев і квітів, декоративних предметів і ландшафтних знахідок. Слід тільки за допомогою декількох прийомів ілюзорно розширити межі і простір саду.

Вертикальне озеленення

Вертикальное озеленение

Ландшафтні дизайнери, створюючи проекти для маленьких садів, спочатку стикаються з двома проблемами: тіснотою і замкнутістю території з одного боку, і відкритістю простору з усіх сторін з іншого боку. У такій ситуації найоптимальнішим варіантом оформлення садової ділянки є використання вертикального озеленення. І якщо у великих садах такий прийом, виконаний з допомогою витких і переплетених рослин, застосовується в якості декорування і маскування окремих зон, то у маленьких садах вертикальний ландшафт допомагає ефективно скоригувати простір. Це пов'язано з тим, що крім горизонтальних ліній в огляді з'являються вертикальні площини, візуально піднімають і розширюють межі садового ділянки.

Вертикальное озеленение беседки

Додаткова перевага вертикального планування - це мінімальна кількість корисної площі, займаної під висадку рослин. При цьому досягається максимальний ефект різноманітності ландшафту і оригінальність озеленення. Без шкоди красі та декоративності навколишньої території, посадивши ліану або інше витка рослина, можна заощадити значний простір саду для інших декоративних і ландшафтних прийомів.

Цікаві планувальні прийоми

Интересные планировочные приемы

Професійні ландшафтні дизайнери, які відмінно знають, як візуально збільшити сад з допомогою візуальних ефектів, радять обов'язково при об'ємно-планувальних рішеннях уникати появи на ділянці гострих кутів.

Головний девіз вдалого оформлення маленького саду - круглі і плавні форми, без різких переходів і явних акцентів. Такі особливості стосуються всіх декоративних і планувальних прийомів: облаштування зони відпочинку, розбивки клумб або посадки грядок.

Прямі доріжки і квітники прямокутних форм будуть на невеликому просторі виглядати менш виграшно, ніж «округлі» форми з плавними переходами. Фахівці радять якомога менше при візуальному розширенні саду використовувати прямі лінії, які руйнують в саду відчуття приватності, комфортності і затишку.

Округлые формы клумб

Особливо ретельно потрібно виконувати планування маленького саду неправильної форми, наприклад, з сильно витягнутими бічними лініями. Така ділянка буде виглядати більш гармонійно, якщо його функціонально розбити на кілька частин. Дуже стильно і органічно виглядають на довгій ділянці декоративні стінки і живі огорожі різної висоти, решітки, перголи і альтанки легкої конструкції з кучерявими рослинами. Гармонійно доповнювати картинку контейнери з квітами і повітряні квіткові кашпо.

Оформлення доріжок, майданчиків і зон відпочинку в маленькому саду

Оформление дорожек в маленьком саду

Важливо заздалегідь зазначити, що загальна площа мощення зони відпочинку, майданчиків і доріжок у невеликих садах не повинна перевищувати третини загального обсягу ландшафтної території. Допоможе красиво і раціонально використовувати всі зони маленького саду облаштування високоякісного газону, стійкого до сезонних кліматичних впливів і механічних пошкоджень. Таким чином, можна буде уникнути появи відчуття «кам'яних джунглів», водночас не втрачаючи корисного простору.

Газон в маленьком саду

У країнах Європи при плануванні маленьких садів ландшафтні дизайнери широко використовують штучно створену багаторівневу композицію, яку облаштовують за допомогою дерев'яних настилів. Подібні конструкції можуть оснащуватися нестандартною системою спрямованої підсвічування, яка у вечірній час до невпізнання буде перетворювати садову території, перетворюючи її в казковий і загадковий елітний комплекс відпочинку.

Деревянные настилы

Завжди коштує перед тим, як візуально збільшити сад з допомогою візуальних ефектів, визначитися зі стилістикою ландшафтної території, яка, як правило, повинна гармонійно поєднуватися з дизайнерськими й архітектурними рішеннями будинку, і все присадибної ділянки. Адже саме на невеликих просторах видно навіть найменші стилістичні розбіжності, які можуть відображатися не тільки в декоративному оформленні, а й у загальній концепції всього житлового комплексу.

Відео

Ще кілька ландшафтних хитрощів можна почерпнути з цього ролика.

Читайте також: