Яка дах дешевше

17.01.2021
3 196
Admin

Какая крыша дешевле

  1. Як вибрати дах
  2. Вибір матеріалу
  3. Відео

Дах є однією з найбільш важливих частин будинку, так як від міцності і довговічності покрівельного покриття залежить і термін служби всієї будівлі. Тому дуже важливо ретельно поставитися до вибору покриття. Для одних більш важливе питання, яка дах дешевше, для інших важливішими дизайн і естетика, співвідношення ціни та якості.

Необхідно вивчити властивості і особливості різних видів покриттів, щоб визначитися з вибором. Дах повинна бути теплоізолятором, захищати від вологи і поганих погодних умов, відповідати всім стандартам пожежної безпеки.

Дахи діляться на два типу:

Скатные крыши

Скатна покрівля може бути теплою або холодною, з горищем або без. У приватному будинку найчастіше використовується скатний дах горищного типу, так як її дуже зручно облаштувати під додаткові житлові кімнати, сховище або вентиляційне приміщення. Плоским дахом зазвичай покривають сараї, гаражі, інші господарські споруди. Також в житловому будинку можна обладнати таку дах, нагорі якої можна зробити затишну терасу.

Як вибрати дах

Щоб правильно вибрати тип даху для дому, необхідно врахувати також погодні умови у місцевості, де проходить будівництво майбутнього будинку.

Для території з великими снігопадами більше підійде двосхилий дах, так як з неї краще будуть видалятися опади. Більш плоска покрівля підійде для вітряної місцевості, так як має меншу парусність.

Двускатная крыша

Тим не менш, багато хто віддає перевагу скатної даху, так як вона надає будинку солідний вигляд, робить його пропорційним, і є можливість створити мансардний поверх. Для створення двосхилим покрівлі краще викликати фахівців, так як така робота складна і вимагає великої точності, щоб дах була надійною. Такий вид покрівлі чинить менший тиск на перекриття.

Дом с плоской крышей

Якщо важливіше питання ціни і якості, або плоска односхила даху набагато дешевше і простіше при установці.

Вибір матеріалу

Витрата матеріалу залежить від конструкції даху, але й на односкатную, і на подвійні покрівлю матеріалу потрібно приблизно однакову кількість.

Конструкция крыши

При виборі матеріалу для покрівлі важливо знати конструкцію даху, основні складові:

  1. Основа конструкції даху, що складається з балок, ферм чи крокв.
  2. Підстава покрівлі - решітка або суцільне.
  3. Утеплювач або ізолятор.
  4. Покрівельне покриття.

Крокви і ферми - це основний каркас для даху, їх потрібно вибирати грунтовно, але краще довірити роботу професіоналам. Крокви беруть на себе все навантаження, розподіляють її по нижніх конструкцій, стін і опор. При більш важкою і масивної конструкції кроквяний каркас буде дорожче, ніж більш легкий для м'якого покриття. Підстава покрівлі робиться в залежності від виду покриття. Якщо це рулонне або м'яке покриття для покрівлі, то тоді краще робити суцільне підставу.

Металлочерепица

При використанні черепиці, металочерепиці можна робити сіткову основу. Яке покриття краще, кожен індивідуально підбирає сам по потребам, естетичного вигляду, міцності і довговічності матеріалу, також важлива водонепроникність покрівлі, теплоізоляція, а також фінансові можливості облаштувати необхідну дах.

У зв'язку з цим треба розглянути бюджетні варіанти покрівель. В цьому випадку якість буде на другому місці після ціни.

Рулонний полімерний матеріал добре підходить для плоских дахів, коли естетика не актуальна. Таким способом можна покрити і скатний дах, якщо закріпити поверх планку покрівельними цвяхами. Основою для цього покриття кладуть скловолокно для ізоляції тепла, вологи і звуків.

Ондулиновая кровля

Також бюджетний варіант обробки покрівлі - покриття ондуліном. Хоч він і може викривлятися під дією погодних умов, дане покриття досить популярно.

Далі слід відзначити металочерепицю, профнастил. Колірна гамма цього матеріалу дуже різноманітна, в комплекті поставляються всі комплектуючі для встановлення покрівлі. З мінусів даного матеріалу можна виділити його погану шумоізоляцію, наприклад, якщо йде дощ. Але це легко виправити, зробивши підкладку з пінополіетилену.

Стекловата для утепления крыши

Важливо зробити хорошу теплоізоляцію даху, щоб захистити будівлю від перепадів температур. У більшості випадків для цього використовується скловата. Одним з найдешевших на сьогоднішній день матеріалів є пінопласт, але цей матеріал досить крихкий і має низьку шумоізоляцію. У цьому випадку скловата має ряд переваг, так як вона не горить, не піддається впливу температур, не розтягується і не стискається з часом.

Пароизоляционная пленка

Гідроізоляцію даху легко зробити за допомогою пароізоляційної плівки і нетканого поліпропілену.

Краще не використовувати занадто дешеві матеріали для даху, так як зазвичай вони не відрізняються екологічністю, і це зашкодить здоров'ю мешканців в новому будинку.

Покрівлю потрібно робити грунтовною і надійною, інакше все інше будова довго не прослужить.

Відео

У цьому ролику представлений приклад розрахунку вартості будівництва даху.

Читайте також: