Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі

17.01.2021
4 457
Admin

Какие цветы посадить на даче

  1. Пріоритетні види рослин для облаштування дачі
  2. Вибираємо квіти для свого саду

Квіти на дачній ділянці, що є частиною ландшафтного дизайну, радують око, приносять власникам і їх гостям почуття задоволення і спокою, допомагають розслабитися і насолодитися живою природою. Головне - це визначитися, які квіти і декоративні рослини посадити на дачі, з урахуванням вихідних умов заміській території, її освітленості, стану грунту і кліматичних особливостей регіону.

Цветы на дачном участке

Незважаючи на те, що традиційно самі квіти і навколишні рослини для будь-якої людини асоціюються з позитивом і доброзичливістю, навіть догляд за ними приносить власнику дачі значне задоволення. Підбираючи рослини, слід знати, що існують однорічні, дворічні та багаторічні види, чергуючи і комбінуючи які можна перетворити свій сад постійно квітучий райський куточок. Грамотно підібрані і з любов'ю висаджені квіти все теплу пору року будуть цвісти, змінюючи один одного, відтіняючи інший ландшафт і надаючи йому неповторну вишуканість.

Клумба с цветами

З іншого боку, сучасні садівники відрізняються постійною зайнятістю, особливо, що мають великий ділянку. Тому ще на початковій стадії розробки ландшафтного дизайн-проекту варто задуматися над тим, які квіти і рослини посадити на дачі, щоб їм не потрібно було приділяти велику кількість сил і часу. Виходить, що на сьогодні основні вимоги до вибору посадкового матеріалу - оригінальність, декоративність і невибагливість у догляді.

Пріоритетні види рослин для облаштування дачі

В останні роки все більшою популярністю у дачників користується живопліт, як гідна альтернатива звичайним заборів і огорож. Жива огорожа - це хороша, стильна декоративна захист садової ділянки, яка відразу виділяє заміську територію, дарує їй комфорт, незвичність і атмосферу затишку.

Сьогодні можна придбати живоплоти самої різноманітного зовнішнього вигляду: високі, середні, низькі, одно - і багатоярусні, вічнозелені і листопадні. Пропоновані види значно відрізняються один від одного, проте серед них є найбільш підходящі рослини для російських регіонів, їх кліматичних і експлуатаційних умов.

Тисс ягодный

Низькі огорожі: спірея японська, айва японська, барбарис звичайний, бузок китайська і т. д.

Середні огорожі: жасмин, клен татарський, ягідник білий, ялина колюча, тис ягідний, кизильник звичайний, глід і т. д.

Для організації двуярусных огорож з боку ділянки висаджують нижчі рослини, а високі види розміщують біля дороги. Красиво і стильно виглядають посадки з різнокольоровими листям: червоними, зеленими і жовтими. Біля входу на дільницю або при поділі території на різні зони можна використовувати живу арку з комбінації зелених рослин і в'юнких троянд.

Вибираємо квіти для свого саду

Найоптимальнішим варіантом і практичним вибором для будь-дачі є багаторічні квіти. Вони садять один раз, а потім протягом багатьох років радують власників дачі пишною красою рясного цвітіння. Крім цього, багаторічні квіти невибагливі у догляді, підживлення та поливання. Вони швидко ростуть, не потребує спеціального захисту на зимовий сезон.

Сучасні магазини та спеціалізовані супермаркети пропонують великий вибір різних видів багаторічників: півоній, клематисів, бадану і лілій.

  • Півонії. Найбільш популярні квіти у російських дачників по красі, невибагливості і аромату. Можна підібрати сорти з рожевими, червоними, кремовими або абсолютно білосніжними квітками. Можуть рости і активно цвісти на одному місці понад 10 років.

Пионы

  • Клематиси. Ці рослини ідеальні для вертикального озеленення, декорування альтанок, веранд та інших зон відпочинку. Їх головна особливість - светолюбивость і не любов до протягів.

Клематисы

  • Лілії. Безліч сортів лілій надають великий вибір по забарвленні, висоті рослин і їх термінами цвітіння. Лілії відрізняються сильним запахом, тому фахівці ландшафтного дизайну рекомендують висаджувати їх далеко від дому і зони відпочинку.

Лилии

  • Бадан. Рослина з яскраво-зеленими, великим, шкірястим листям. Цвітуть білими, рожевими й червоними квітками. Відмінно переживають навіть суворі російські зими і не бояться тіні.

Бадан

Продумуючи, які квіти і рослини посадити на дачі, не варто забувати і про однорічних кольорах. Перед вибором слід ретельно врахувати декоративні та експлуатаційні особливості ділянки: освітленість, склад грунту, доступ і можливість поливу. Більшість однорічних рослин воліють сонячні ділянки, до них відносять чорнобривці, ипомею, календулу та інші квіти.

Однолетние бархатцы

На територіях з лужною грунтом відмінно поводяться настурції і петунії. Ефектно виглядають айстри, лаватери, цинії та космеї. Для облаштування альпійської гірки фахівці рекомендують використовувати левиний зів, вербену і стелеться безсмертник.

Читайте також: