Які світильники вибрати

17.01.2021
2 111
Admin

Какие светильники выбрать

 1. Класифікація за способом монтажу
 2. Класифікація за типом джерела світла
 3. Трохи про освітлення приміщень
 4. Лампи
 5. Вибір світильників

Сучасний світ освітлювальних приладів - це настільки великий вибір, що в ньому можна просто загубитися. Щоб визначитися, які світильники вибрати, треба мати уявлення, які взагалі побутові види цих приладів існують, і як вони класифікуються. В основному, їх класифікація проводиться за способом монтажу світильника і за типом джерела світла.

Класифікація за способом монтажу

Классификация по способу монтажа

 • Підвісні, до них відносяться звичайні люстри, підвішені до стелі.
 • Стельові, це ті ж люстри, які не підвішуються, а прикладаються до стелі.
 • Вбудовувані, які врізаються в підвісна стеля, меблі і т. д., їх називають спотами, сюди ж можна віднести і світлодіодну стрічку, все частіше використовується для підсвічування. До них же відносяться і світильники, які монтуються в грунт.
 • Настінні, до них відносяться бра та інші освітлювальні прилади, прикладывающиеся до стіни, на якій монтуються.
 • Настільні опорні, сюди відносяться настільні лампи, лампи тощо, мають ніжку для опори.
 • Підлогові вінчають - це торшери, лампи, що встановлюються на підлогу.
 • Консольні торцеві, що використовуються, в основному, для зовнішнього освітлення на стовпах і щоглах.

Крім того, класифікація включає ручні та головні світильники, які простіше назвати ліхтариками.

Класифікація за типом джерела світла

Классификация по типу источника света

 • Світильники з лампами розжарювання
 • Світильники лампи рефлекторного і дифузного світіння
 • Світильники з кварцовими та галогенними лампами розжарювання
 • Люмінесцентні лінійної форми
 • Люмінесцентні фігурної форми
 • Ртутні декількох типів
 • Натрієві
 • Бактерицидні
 • Ксенонові трубчасті

Трохи про освітлення приміщень

Немного об освещении помещений

У дизайні інтер'єрів існує два поняття освітлення:

 • Функциональноеосвещение, яке може бути основним і додатковим, наприклад, для робочої зони
 • Декоративне, яке підкреслює інтер'єр.

Освітлення може бути прямим, відбитим, розсіяним і комбінованим.

Відбите світло вважається найбільш комфортним, він додає простору легкість, прозорість і найбільше підходить для загального освітлення, яке досягається напрямком світлових променів на стелю. Відбите освітлення чудово комбінується з розсіяним, не дарма фахівці радять влаштовувати три різних джерела світла на різних рівнях.

Світильники, що мають абажури, дають розсіяне світло. Він теж чудово підходить для загального освітлення, наприклад, люстрас абажурами або плафонами випромінює саме такий світ, злегка приглушений, але досить рівномірно распределяющийся по всьому приміщенню, він найкраще підходить для відпочинку і релаксації.

Для робочої зони використовують пряме світло, промені якого спрямовані на робочу поверхню. Його промені, що мають строге зонування, часто використовуються дизайнерами, щоб підкреслити певний предмет.

Лампи

Ряд сучасних ламп розжарювання сьогодні поповнили галогенні. Вони стали популярними завдяки ідеальному співвідношенню «потужність світіння - енергоспоживання», яке було досягнуто використанням в лампах світловідбивачів. Крім того, вони мають різний кут розсіювання променів. Для точкового освітлення застосовують лампи з вузьким кутом розсіювання, а для загального - з широким кутом. Галогенні лампи сьогодні широко використовуються у вбудованих точкових в стельових світильниках і люстрах.

Галогенные лампы в потолочных люстрах

Потолочный светильник с галогенными лампами

Лампи денного світла або люмінесцентні вважаються одними з найбільш економічних, крім того, вони відрізняються тривалим терміном служби. Сьогодні люмінесцентні лампи виробляються не тільки як звичні всім туби денного світла, але і мають цоколь, як звичайні лампи розжарювання.

Люминесцентные лампы

Одним із сучасних прийомів в дизайні інтер'єрів є використання для підсвічування світлодіодної стрічки. Вона широко застосовується для підвісних і натяжних стель, для створення ефекту «ширяють ніш», виконаних з гипсокатона.

Светодиодная подсветка

Вибір світильників

Щоб не помилитися у виборі світильників, варто керуватися двома правилами:

 1. Всі освітлювальне обладнання має в точності виконувати свої функції, тобто давати саме те освітлення, яке необхідне в даному приміщенні або його частині.
 2. Світильники повинні не тільки відповідати стилю і колірним поєднанням інтер'єру, але і підкреслювати їх.

Светильники для коридора

Так, для коридору вибираються світильники загального освітлення з лампами розжарювання або люмінесцентними, а біля дзеркала можна влаштувати кілька точкових світильників, щоб виділити і краще висвітлити саме цю зону.

Светильники для гостинной

У вітальні зазвичай вибирають стельовий світильник і підсвічування у вигляді світлодіодної стрічки або точкових світильників, іноді навіть їх комбінують. Для вітальні установка кілька освітлювальних приладів зручна, так як в різних ситуаціях можна вибирати відповідне освітлення.

Светильники для спальни

У спальні яскраве світло не особливо використовується, тому сюди часто встановлюють невеликі витончені люстри і настінні бра. Для стильових рішень застосовуються торшери і лампи на тумбочках.

Светильники для кухни

Кухня повинна бути добре освітлена, особливо робоча зона в ній. Тут доречна люстра для загального освітлення і окремі світильники на стіні для робочої зони, зазвичай це люмінесцентні лампи. У кухні В дизайнерських рішеннях іноді використовують і точкові світильники, як додаткове освітлення.

Светильники для ванной

Ванна кімната - це те місце, де можна повністю проявити свої дизайнерські здібності. Тут доречні не тільки стельові і настінні світильники. Оригінальним дизайнерським рішенням можна вважати споти, вбудовані в підлогу або ступені. Особливу увагу у ванній приділяється підсвічування дзеркала, яке, відображаючи промені світла, що забезпечує більш інтенсивне і яскраве освітлення.

Читайте також: