Які труби краще для каналізації

17.01.2021
1 717
Admin

Какие трубы лучше для канализации

 1. Чавунні труби
 2. Труби для каналізації з ПВХ
 3. Поліпропіленові труби
 4. Каналізаційні труби з ПП для зовнішньої каналізації
 5. Пластикові труби
 6. Висновок

Давно пройшли ті часи, коли помиї і нечистоти виливалися з вікон і дверей прямо на тротуар, а іноді і на зазівалися перехожих. Сьогодні такого в цивілізованих країнах не зустрінеш, тому питання про те, робити чи не робити каналізацію навіть не варто. Однозначно треба робити, але які труби краще для каналізації застосовувати в кожному конкретному випадку варто поміркувати, тому що вибір досить великий, але різні характеристики. Прийнято вважати, що найкращі труби чавунні, але не всі знають, що цей метал буває різний. Але про все по порядку. Розглянемо, які є труби, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до каналізації.

 1. Труби з сірого чавуну.
 2. Труби з ковкого чавуну.
 3. Труби з ПВХ.
 4. Труби для зовнішньої каналізації з поліпропілену.
 5. Труби для внутрішньої каналізації з поліпропілену.
 6. Гофровані труби з поліетилену для локальної каналізації.
 7. Пластикові труби.

Для того щоб відповісти на питання, які труби краще для каналізації, проведемо порівняльний аналіз матеріалу, використаного при їх виготовленні. В залежності від умов експлуатації, кожна з них буде служити максимально ефективно.

Чавунні труби

Чугунные трубы

Почнемо з чавунних труб для каналізації, досить популярних у свій час, але дуже рідко вживаних сьогодні, незважаючи на велику кількість позитивних якостей, таких як:

 1. Міцність.
 2. Тривалий термін експлуатації (до 85 років).
 3. Добре витримують великі навантаження.

Здавалося б, постав і радій життю, але в цій «бочці з медом», є кілька ложок дьогтю». Перерахуємо їх:

 1. Велика шорсткість внутрішньої поверхні труб призводить до утрудненого проходження стічних вод. Крім того, будь-яка така «зачіпка», немов гачок ловить все, що може за нього зачепитися.
 2. Ці каналізаційні труби важкі, що робить не дуже зручною їх доставку та розвантаження. Крім того, як показав досвід, у багатоповерхових будинках встановлені в стояку такі труби не витримують маси, яка давить на них зверху, і в місцях стикування тріскаються.
 3. Вони дорогі.
 4. Якщо труба буде проходити під землею, а солончаковий грунт, то чавун у цьому випадку краще не використовувати, так як в таких умовах агресивне середовище швидко знищить труби.

Крім того, у каналізаційних труб з чавуну погане опір до виникаючих навантажень, коли як ковкий чавун, завдяки своїм відмінним пластичним властивостям і здатності витримувати досить високі навантаження, знайшов широке застосування.

Труби для каналізації з ПВХ

ПВХ трубы для канализации

Ці труби добре використовувати для пристрою зовнішньої каналізаційної системи. Бувають труби сірого і оранжевого кольору, і мають вони хімічної і механічної міцністю, а також високою стійкістю до різких перепадів температур, але тільки в межах допустимого, так як при проходженні через неї рідини, що має температуру вище 40 градусів, їх термін служби істотно скорочується.

Поліпропіленові труби

Полипропиленовые трубы для канализации

Ці пластикові труби найпоширеніші для прокладання каналізації, так як вони більш жорсткі і краще переносять високі температури, проте, застосовувати їх для зовнішньої каналізації не рекомендується.

Каналізаційні труби з ПП для зовнішньої каналізації

Полипропиленовые гофрированные трубы

Ці каналізаційні труби в діаметрі можуть бути від 250 до 850 мм, і їх міцність дозволяє виробляти їх укладання на глибину до 15 метрів. Такі хороші характеристики забезпечує гофрована поверхня зовнішньої стіни труби, тому вона вийшла міцною і жорсткою, але внутрішня її частина залишилася незмінною - гладка поверхня без затримок пропускає все, що через неї проходить.

Пластикові труби

Пластиковые трубы

Як і інші види труб, пластикові труби мають свої особливості при використанні для каналізації, які розглянемо більш детально. Спочатку розглянемо, чим вони гарні:

 1. Пропускна здатність таких труб більш висока, так як їх внутрішня поверхня більш гладка. Тому, крім природного швидкісного проходження рідини, зводиться до мінімуму можливість того, що труба заб'ється.
 2. Завдяки невеликій вазі труби легко транспортувати і з ними просто працювати.
 3. Для пластикових труб випускається великий асортимент різних деталей, що суттєво спрощує роботу по монтажу.
 4. Пластику не страшна корозія, тому цей високоміцний матеріал може прослужити понад півстоліття.

Незважаючи на ряд переваг, пластикові труби мають серйозний недолік.

Пластик не дружить з високими температурами, тому, якщо температура рідини, що проходить через таку трубу, перевищує 65-70 градусів, то застосування цього матеріалу неприпустимо.

Висновок

Отже, які труби для каналізації краще? Можна однозначно сказати, що універсального матеріалу для їх виготовлення, як і технологій, немає. Тому в залежності від експлуатації, потрібно вибрати такі труби, які будуть придатними конкретно для кожного випадку, але, досліджуючи споживчий попит, можна зробити висновок, що пластикові труби впевнено займають лідируюче положення, і застосовуються в більшості випадків.

Читайте також: