Які труби краще для водопроводу

17.01.2021
1 938
Admin

Какие трубы для водопровода лучше

 1. Сталеві трубні вироби
 2. Сталеві оцинковані труби
 3. Мідні труби
 4. Металопластикові та поліпропіленові труби
 5. Відео

При проведенні ремонтних робіт в своїй квартирі або приватному будинку нерідко доводиться оновлювати або повністю замінювати діючу систему водопровідних труб. При цьому будь-який господар хотів би знати, які труби краще для водопроводу, а також мати уявлення про характеристики виробів цього класу, представлених на вітчизняному ринку.

Величезний асортимент трубних виробів здатний збентежити будь-якого новачка в спробах вибору підходящого для нього зразка. І тільки грамотний підхід до вивчення цього питання дозволяє хоч якось упорядкувати все різноманіття водопровідних труб і звести його до наступних категорій:

 • сталеві трубні вироби;
 • труби сталеві оцинковані;
 • мідні вироби;
 • металопластикові та поліпропіленові труби.
Вихідні матеріали, на основі яких виготовляються всі представлені вище зразки, істотним чином впливають на робочі характеристики трубопроводів, на якість підготованих сполук, а також на їх надійність і довговічність.

При цьому ціновий розкид представлених на ринку виробів цього класу досить великий. Раціональний підхід до вибору підходящого для ваших умов комплекту труб передбачає врахування конкретних завдань, розв'язуваних у ході проведеного вами ремонту.

Сталеві трубні вироби

Стальные водопроводные трубы

Труби цього класу використовуються, як правило, при облаштуванні водопровідних або опалювальних систем житлових будівель та частково - при прокладці каналізації. Незважаючи на відомі достоїнства сталевих труб (механічна міцність, низька вартість і великий вибір допоміжної арматури) вони в останні роки практично не застосовуються в приватному будівництві. Пояснюється це, перш за все, тим, що сталеві вироби піддаються сильній корозії, а для їх монтажу необхідно мати дороге зварювальне обладнання.

Крім того, вагомим «мінусом» сталевих трубопроводів є такі їх недоліки:

 • трубопроводи зі сталі легко засмічуються і потребують періодичного очищення;
 • сталеві труби відрізняються гарною електропровідністю і в аварійній ситуації можуть стати причиною ураження електричним струмом;
 • неможливість використання труб спільно з алюмінієвими або мідними радіаторами.

Сталеві оцинковані труби

Стальные оцинкованные трубы

Для водопроводу, що працює в умовах контакту з водою, найбільш оптимальним варіантом представляються оцинковані труби із захисним шаром, що наносяться як на зовнішню, так і внутрішню поверхню стінок. Подібна захист ідеально протистоїть корозії і виключає можливість появи значних відкладень. Такі труби перевершують за всіма своїми характеристиками сталеві вироби, але помітно поступаються їм у відношенні ціни. Ось чому в наш час, що характеризується боротьбою за ефективність і економію матеріалу, «оцинковка» все рідше застосовується в домашньому будівництві.

Застосування оцинкованих труб може бути виправдане лише в тих випадках, коли система складається з труб і арматури, виготовлені з різнорідних матеріалів. При цьому «оцинковка» повинна встановлюватися в тих місцях, де ймовірність пошкодження особливо велика.

Мідні труби

Медные трубы

Висока вартість кольорових металів зводить на «ні» такі безперечні переваги трубних виробів з міді, як:

 • висока стійкість до корозії і деформацій;
 • можливість роботи в широкому діапазоні температур;
 • тривалі терміни експлуатації;
 • відсутність відкладень.

Крім ціни, перелік недоліків трубних виробів з міді включає в себе наступні позиції:

 • обмежений набір допоміжної арматури (перехідників, фітингів тощо);
 • низька міцність на злам»;
 • необхідність застосування пайки.

Металопластикові та поліпропіленові труби

Трубы металлопластиковые

Відразу після появи на ринку будівельних матеріалів труби цього класу завоювали широку популярність у російського споживача. Відрізняючись прекрасними експлуатаційними характеристиками, металопластикові труби володіють до того ж досить привабливим зовнішнім виглядом і непогано виглядають в інтер'єрах ванних кімнат.

Крім того, вони відрізняються підвищеною стійкістю до корозії, не проводять електричного струму і мають великий асортимент допоміжних монтажних виробів (фітингів і перехідників). Відносним недоліком цих труб вважається низька стійкість до механічних пошкоджень. Труби з металопластику дуже часто використовуються для облаштування дачних водоводів, але встановлювати їх в системах побутового водопостачання або опалення небажано.

Трубы полипропиленовые

З'ясування того, які труби краще для водопроводу закінчимо розглядом поліпропіленових труб, що об'єднали в собі всі кращі якості перерахованих раніше виробів. Завидна міцність, стійкість до корозії і простота монтажу цих труб не можуть не привернути до них увагу зацікавленого споживача.

Зазначимо, що з'єднання окремих трубних заготовок між собою проводиться за методом зварювання з використанням спеціального паяльника, працюючого в режимі невисоких температур.

Відео

Мало вибрати труби, вироблені з конкретного матеріалу, важливо знати, для чого і яка труба призначена. Пропонуємо вам дізнатися, як вибрати поліпропіленові труби.

Читайте також: