Які труби краще для водопостачання

17.01.2021
2 347
Admin

Какие трубы лучше для водоснабжения

 1. Стоїмо перед вибором
 2. Металеві труби
 3. Металопластикові труби
 4. Поліетиленові та поліпропіленові труби
 5. Труби з нержавійки
 6. Мідні труби
 7. Статистика

Сьогодні є великі можливості для вибору будівельних матеріалів, проте, так було не завжди. У радянські часи питання про те, які труби краще для водопостачання, звучав би безглуздо, так як відповідь був стандартним - металеві, тобто тільки ті, що були в наявності. Хоча якість їх було краще, ніж сучасних, тим не менш, не всі бажали ними користуватися. Деякі умільці проводили до будинку мідну трубу, або дюрітовий шланг, однак, в будинку з нього знову йшла розводка з металевих труб. Здавалося б, коло замкнулося, але на сьогоднішній день ми бачимо, що є великий асортимент труб з різного матеріалу.

Стоїмо перед вибором

Отримавши можливість вибирати, покупець стикається з проблемою, яка пов'язана з тим, що ми не звикли це робити. Хтось може говорити, що на нього реклама не діє, однак, це самообман. Приходьте у магазин, вислухайте продавця з підвішеним язиком, і через кілька хвилин від вашої впевненості в правильності попереднього вибору не залишиться і сліду. Щоб таке не сталося, потрібно самому грунтовно у всьому цьому розібратися.

З чого почнемо? Мабуть, з довговічності матеріалу, використовуваного для виробництва водопровідних труб. Розглянемо експлуатаційні характеристики:

 1. Металеві труби - в середньому 25 років. В деяких випадках спостерігався більш тривалий термін експлуатації, проте, в цей період потрібно кожен день чекати того, що прогнила труба в будь-який момент може дати текти. Навряд чи хтось допустить таке у себе в квартирі.
 2. Металопластикові труби - 25-30 років, але за умови, що придбаний якісний товар. Їх потрібно періодично обжимать, тому потрібно забезпечити доступ.
 3. Поліетиленові труби - понад 30 років.
 4. Поліпропіленові труби - 50 років.
 5. Труби з нержавіючого металу - можна експлуатувати понад 50 років.
 6. Труби мідні - 70 років.

Але термін служби не є єдиним критерієм для вирішення питання про те, які труби краще для водопостачання, тому що потрібен підхід з розгляду простоти складання, практичності експлуатації і ремонту.

Металеві труби

Металлические трубы

Для складання потрібно нарізати різьбу, а труби повинні бути порізані чітко за розміром. Якщо щось не враховано, то доведеться переробляти, можливо, буде потрібно трубогибочный верстат. Або ж виконати монтаж, зварюючи труби газозварюванням, що обійдеться недешево. До недоліків металевих труб відноситься те, що вони гниють, забиваються, і потребують постійного догляду - практично кожен рік їх потрібно фарбувати.

У місцях проходження через стіни металеві труби, які використовуються для холодної води, швидко згнивають, і цього не видно.

Так що 25 років експлуатації буде тільки в хороших умовах.

Металопластикові труби

Металлопластиковые трубы

Цей порівняно новий матеріал отримав популярність завдяки своїй невисокій вартості, і простоти складання. Дійсно, для того, щоб зібрати з цього матеріалу водопровід, особливі навички не потрібні. Робота чиста і виконується швидко. Особливу увагу потрібно приділяти якості купується труби, інакше, замість заявлених 25-30 років, може прослужити 2-3 роки. Як вже згадувалося, з'єднання періодично потрібно обжимать, тому замуровувати в стіну, і ховати за меблями не можна.

Поліетиленові та поліпропіленові труби

Полиэтиленовые трубы

Основні відмінності в матеріалі, з якого вони виготовлені і ціною. Для монтажу потрібний спеціальний паяльник і трохи навичок, так як спаяні з'єднання переробити неможливо. Цим трубам не страшна волога і вони елементарно прокладаються в стіні. У тих випадках, коли потрібно зробити розбірну конструкцію, що використовуються поліетиленові труби, сполучені фітингами.

Труби з нержавійки

Труба нержавеющая

Термін служби такої ж, як і поліпропіленових труб, але, для монтажу потрібно спеціальне зварювальне обладнання. При використанні товстостінної труби можна зробити різьбові з'єднання, але цей матеріал дуже погано піддається обробці.

Вартість такого водопроводу буде невиправдано високою.

Мідні труби

Трубы из меди

Для монтажу мідних труб роблять нерозбірні, або розбірні з'єднання. У першому випадку, застосовують зварювання, паяння або пресування. Для створення розбірних з'єднань використовуються різьбові кріплення, самофиксирующиеся фітинги, або фланці. Такі труби можуть прослужити до 100 років.

Статистика

Статистичні дані показують, що 35-40% замовників вибирають труби із зшитого поліетилену. Приблизно 30% людей зупиняють свій вибір на мідних трубах (в поєднанні з латунню). 25% споживачів роблять водопровід з металопластику і поліпропілену. Близько 5% споживачів віддають перевагу труби з нержавійки і лише 3% купують оцинковані труби.

Полиэтиленовые трубы — лидер продаж

Лідируюче положення по продажах займає поліетилен. Ознайомившись з цією інформацією, ви зможете самостійно визначити, які труби підійдуть для водопостачання у вашому будинку.

Читайте також: