Який фундамент підходить для одноповерхового будинку

17.01.2021
5 983
Admin

Какой фундамент подходит для одноэтажного дома

 1. Як вибрати правильний фундамент під майбутній будинок?
 2. Стрічкові фундаменти
 3. Стовпчастий та пальовий фундамент
 4. Монолітні фундаменти
 5. Відео

Все більше людей щодня замислюються над будівництвом власного приватного будинку, при цьому велика частина з них всіляко намагається огородити себе від міської суєти, і вибирають заміські ділянки. Звичайно, далеко не кожен може собі дозволити глобальне будівництво, а тому все частіше люди зводять одноповерхові будівлі, але для того щоб вони були по-справжньому красивими і довговічними, варто дуже уважно ставитися до вибору фундаменту. Більш того, досить часто з часом такі будинки починають здаватися своїм господарям маленькими, а тому вони їх розширюють або вибудовують вгору. І тут саме підставу будинку відіграє найголовнішу роль, так як від його якості в подальшому буде залежати надійність вашого житла.

Правила выбора фундамента для одноэтажных строений

Який фундамент підходить для одноповерхового будинку - питання, звичайно, не з простих, особливо якщо врахувати те, яке різноманітність їх в даний час існує.

Як вибрати правильний фундамент під майбутній будинок?

Насамперед, той, який вам необхідний фундамент, безпосередньо залежить від того, з якого матеріалу ви плануєте зводити будову.

Основні критерії вибору підстави:

 • Рівень протікання грунтових вод. Саме від їх глибини залежить те, який фундамент вам варто використовувати, так як при неправильному підході до цього питання ваше будова незабаром може бути зіпсовано.

Уровень грунтовых вод

 • Стан самого ґрунту, а також безпосередньо його вигляд. Існує кілька основних типів:
 1. пучіністие - це не що інше, як глина, супіски і суглинки;
 2. непучиністі або слабо всученные - до них відносяться в основному гірські породи і піски.
 • Особливі характеристики майбутнього будинку також відіграють важливу роль при виборі підходящого підстави. До таких належать: зведення підвального приміщення або підземного гаража.
 • Маса майбутнього будинку також займає не останнє місце, а на неї безпосередньо впливає те, з якого матеріалу ви плануєте будувати будинок.

Дом одноэтажный

Ну і останнім критерієм стане ваша фінансова можливість, при цьому відразу хочеться зазначити, що економити на фундаменті фахівцями в галузі архітектури не рекомендується, так як саме від нього залежить довговічність і надійність вашої будівлі.

У більшості випадків для зведення одноповерхових будинків використовуються такі види фундаментного підстави як стрічкові столбчато-пальові і плитні. Крім того, саме ці види підстав використовуються для прибудов.

Стрічкові фундаменти

Фундамент ленточный

Ці фундаменти діляться на два основних типи:

 • Мелкозаглубленний або МЗФ - для нього зазвичай використовується глибина не більше 60 см, а тому його ще називають плаваючим. Саме така підстава сильно піддається спучуючих явищ від самого ґрунту, який знаходиться під його підошвою, а тому він використовується тільки для легких конструкцій.
 • Монолітна залізобетонна або стрічка - такий фундамент частіше називають ГПГ, що розшифровується як глибина промерзання грунту, а сама основа закладається нижче цього рівня. Такий тип фундаменту використовується для складних і важких будівель з таких матеріалів як цегла або газобетон. Варто відзначити, що така підстава вважається одним із самих надійних і довговічних. Якщо ви вирішили використовувати даний вид фундаменту, то вам необхідно дуже уважно поставитися до вибору фахівців для його зведення, також вам буде потрібна спеціалізована техніка.

Стовпчастий та пальовий фундамент

Фундамент столбчатый

Це досить поширені види на сьогоднішній день, от тільки перші з'явилися значно раніше, а тому і використовуються частіше.

Важливим є і те, що стовпчасті фундаменти простих конструкцій підходять тільки для дуже легких конструкцій таких як, наприклад сендвіч панелі. Якщо ж ви плануєте зводити більш якісний будинок, то вам варто звернути увагу на буронабивні або гвинтові палі.

Їх великою перевагою є те, що зводити такий фундамент ви цілком можете самостійно.

Монолітні фундаменти

Фундамент монолитный

Це заливка основи під всю територію майбутньої будови, при цьому здійснювати її можна як у заздалегідь підготовленому котловані, так і без нього. За своєю якістю такий тип підстави практично нічим не відрізняється від стрічкового, єдиним недоліком є висока вартість, а тому дозволити собі таке задоволення може далеко не кожен.

Незалежно від того, який тип фундаменту ви виберіть для свого одноповерхового будинку, перш ніж приступити до роботи, уважно досліджуйте наявний грунт і виміряйте глибину підземних вод. Завжди пам'ятайте про те, що саме від цих параметрів в подальшому буде залежати якість вашого будови і його довговічність. А якщо ви не впевнені у своїх силах, доцільно звернутися до професіоналів.

Відео

Помилки при закладанні фундаменту можуть призвести до серйозних проблем з майбутнім будовою. Якщо ви хочете уникнути їх, подивіться це відео.

Читайте також: