Який облицювальна цегла краще

17.01.2021
3 075
Admin

Какой облицовочный кирпич лучше

  1. Керамічна цегла
  2. Клінкерна цегла
  3. Гіперпресована цегла

Фасад будинку може багато розповісти. Для облицювання фасадів використовується в наш час сайдинг, захисно-оздоблювальні штукатурки, теплоизолояционные плити. Але суворість і завершеність форм надає фасаду будівлі тільки облицювання спеціальним цеглою.

Найчастіше в будівництві для облицювальних робіт використовуються три види цього матеріалу:

  • Керамічна цегла.
  • Клінкерна цегла.
  • Гіперпресована цегла.

Кожен вид по-своєму гарний, зі своїми достоїнствами і недоліками. В рамках цієї статті спробуємо розібратися в питанні, який облицювальна цегла краще. Кожен з представлених вище видів будівельного матеріалу володіє істотними відмінностями, які можуть вплинути на якість і термін служби кладки.

Керамічна цегла

Керамический облицовочный кирпич

Облицювальна керамічна цегла відрізняється формою (і площею перерізу) наскрізними отворами, які з'єднують постелисті поверхні. Величина отворів впливає на витрату розчину. Досвідчені будівельники воліють працювати з керамічною цеглою, отвори в якому мають найменшу площу перерізу.

Керамічна цегла має високу ступінь водопоглинання. Велика кількість розгалуженої системи внутрішніх пір сприяє нормальній вентиляції внутрішньої стіни, що дозволяє відводити зайву пару, тобто дає можливість стінам будівлі нормально «дихати». Мінусом цієї властивості керамічної цегли є його здатність вбирати атмосферну вологу. У разі перепадів температур мокрий керамічна цегла, якщо не провести роботи по гідрофобізації, буде руйнуватися. Тому рекомендується після того, як будуть завершені кладочні роботи, провести додаткові роботи по гідрофобізації кладки.

Кирпич керамический

Використання глиняної цегли в будівельних роботах - багатовікова традиція. У більшості людей саме керамічна цегла - символ завершеності. Цегла має порівняно невисоку вартість, володіє довговічністю і відмінними ізоляційними характеристиками.

Це найпопулярніший вид цегли для облицювальних робіт. Але і він має недоліки: кожна партія цегли має свій неповторний відтінок, тому для робіт доводиться відбирати цегла з різних партій

Клінкерна цегла

Кирпич клинкерный

Цей вид цегли володіє меншим ступенем водопоглинання, тому для його кладки використовують твердий розчин, з низьким вмістом води.

В даний момент має вищі міцнісні характеристики. Це означає, що прослужить цей цегла набагато довше, ніж інші види облицювальної цегли. Абсолютно не потребує догляду. У деяких країнах Європи будинки, облицьовані клінкерною цеглою, зберігають майже первісний вигляд протягом ста років.

В даний час виробники пропонують цей продукт у різних варіантах, включаючи фактурний малюнок лицьового боку і різні відтінки кольорів. Клінкерна цегла дорожче інших представлених у статті видів.

Дана відеопрезентація присвячена переваг клінкерної цегли.

Гіперпресована цегла

Кирпич гиперпрессованный

Якщо говорити про плюси цеглин цього типу, то гіперпресованна цегла дозволяє розширити межі фантазій. Його лицьову поверхню часто роблять фактурної. Ви могли спостерігати стіни безлічі котеджів, викладених, як ніби зі старого, обвітреного цегли.

Цей тип цегли має дуже щільні і гладкі постелисті поверхні. Тому фахівці рекомендують використовувати цеглу цього типу, що мають наскрізні отвори невеликого перерізу.

Поглиблення в постільних поверхнях так само підвищують міцність цегляної кладки і збільшують ступінь зчеплення поверхонь з розчином.

Цегла цього виду має схильність до появи мікротріщин на лицьовій стороні. На жаль, фасад, складений з безобжиговых цеглин цього типу, потребує гідрофобізації. Паропроникність цього цеглини дуже низька, висока теплопровідність.

Гіперпресована цегла по праву можна назвати одним із самих доступних. Заводи або просто цеху за його виробництва є майже в кожному регіоні. Висока конкуренція зазвичай стимулює зниження відпускної ціни, виробник пропонує різні бонуси.

Облицовочный кирпич на фасаде

В результаті фасад, викладений з цього цеглини, за вартістю досить демократичний, але потрібні додаткові витрати на гідрофобізацію цегли і пристрої нормального, збалансованого режиму паро-і теплоізоляції.

За експлуатаційними властивостями кращий облицювальна цегла - клінкерна. За ціною кращий варіант - гіперпресованна цегла. Але і простий керамічна цегла - надійний матеріал, перевірений часом.

А остаточний вибір все одно доведеться робити вам.

Читайте також: