Який пісок потрібен для фундаменту

17.01.2021
1 750
Admin

Какой песок нужен для фундамента

  1. Поговоримо відверто
  2. Якісний матеріал - міцний фундамент

Перед початком будівництва багато хто задається питанням - який пісок потрібен для фундаменту. Піщана суміш є головною складовою бетонної суміші і від її вибору залежить міцність фундаменту і всієї майбутньої споруди. Давайте розберемо головні питання, які допоможуть впоратися з вибором.

Поговоримо відверто

Чистый песок

Навіть людині необізнаній в будівництві зрозуміло одне: якісного фундаменту не вийде з брудного піску. А тому, перш за все в його складі не повинно бути різних домішок. До таких належать:

  • Трава, чи гілки. З таким сміттям легко впоратися, просто просіявши пісок для фундаменту.
  • Глина. Тут справи йдуть складніше, в пісочній масі допустимо не більше 5% глини від всієї маси, в іншому випадку міцність бетону буде нижче.
  • Гравій. На цей компонент, у принципі, можна закрити очі, але тільки якщо його складова частка дорівнює не більше 0,5-0,7%, а фракції розміром не більше 10 мм.
Звичайно, можна заощадити на чистоті матеріалу, і, придбавши неякісний пісок, просіяти його перед роботою. Але подумайте, чи потрібно вам це, адже такі роботи займуть доволі тривалий час, і заберуть багато ваших сил.

Якісний матеріал - міцний фундамент

Бетон для фундамента

Для самостійної перевірки піску на чистоту, вам знадобиться прозора бутель. У неї на 1/3 частину потрібно насипати пісок, вибраний для фундаменту, і, наливши води, гарненько струснути її. Потім залиште пляшку на 5-7 хвилин, і перевірте чистоту води. Якщо вона буде брудною, то якість піску не на кращому рівні.

Фракции песка

Також потрібно приділити увагу крупністю фракцій піщаної суміші. І далеко не весь пісок підійде для замішування бетону під фундамент. Пісок буває таким:

  • Дуже дрібний. Розмір фракції в межах 1,0-1,7.
  • Дрібний. Частинки такого піску 1,5-2,2.

Мелкий песок

  • Середньої крупності. Гранули 2,0-2,6 - це найкращий варіант для приготування бетону під фундамент.
  • Великий. Частинки цього матеріалу, складають 3,5 такий пісок добре підійде для подушки.
  • Тонкий і дуже тонкий. Такий пісок не рекомендується використовувати для приготування бетону під фундамент.

Отже, траншея готова, ми розібралися з чистотою і розміром піщаної суміші, залишилося поговорити про види. Пісок умовно ділиться на чотири види і кожен з них краще підходить для тієї чи іншої роботи.

Озерний пісок

Видобувається з дна великих озер і за величиною органічних домішок знаходиться на першому місці. У зв'язку з цим перед замешиванием бетону під фундамент його потрібно промивати.

В принципі непоганий варіант, але той факт, що перед застосуванням його потрібно промивати ставить споживача перед іншим вибором.

Річковий пісок

Цей варіант більш чистий, бо як промивається природним способом. Його склад однорідний і збалансований, а порівняно невеликі розміри фракцій говорять про доцільність його використання для підготовки фундаменту.

Речной песок

Морський пісок

Цей матеріал добувають із дна моря, і тому ціна його порівняно висока. Але за складом і чистоті це найкращий варіант.

Кар'єрний пісок

Це найдешевший матеріал, його видобувають у кар'єрах природним шляхом або дробленням. Це не найкращий варіант для фундаменту, тому що перед роботою він, як і озерний, вимагає попереднього очищення. Головна його перевага - дешевизна.

Виходячи з наведених вище якостей матеріалів, можна сказати, що річковий тип піщаної суміші найоптимальніший варіант, щоб приготувати бетонну суміш для фундаменту.

Якщо у вас є якісь доповнення до цієї статті, то ви можете залишити їх нижче і допомогти читачам з вибором матеріалу.

Читайте також: