Кам'яний мангал своїми руками

17.01.2021
9 081
Admin

Каменный мангал своими руками

  1. Початкові приготування
  2. Фундамент
  3. Викладаємо цоколь
  4. Пристрій жаровні
  5. Зовнішня обробка

Хто ж не любить на свіжому повітрі поласувати свіжо приготованим на відкритому вогні м'ясом або рибою? Це не тільки корисно для здоров'я, але і створює гарний настрій, покращує самопочуття. А вже якщо зібратися всією сім'єю та ще з друзями... Тут точно не обійтися без такогошашлыка. Щоб без проблем влаштовувати такі свята «душі і тіла» на дачі або на території заміського будинку, добре мати мурований мангал, який буде не тільки необхідний і корисний в таких випадках, але і прикрасить садибу.

Як же здійснити свою мрію і побудувати кам'яний мангал своїми руками? Насправді, це не так складно, як може показатися на перший погляд.

Початкові приготування

Мангал из камня своими руками

Для початку потрібно визначитися, який саме мангал хотілося б зробити: круглої або прямокутної форми, невеликої або досить об'ємний, з прибудованою обробній поверхнею чи ні. Щоб вирішити всі ці питання, потрібно попередньо оглянути ділянку і вибрати підходяще місце для розміщення бажаного об'єкта. Адже його розміри будуть визначатися, виходячи з цього.

Мангал из камня своими руками

Найбільш відповідною зоною розміщення мангалу буде ділянку поблизу штучного водоймища, поруч з альтанкою, альпійською гіркою - він добре впишеться в такий ландшафт і тільки поліпшить його вигляд. Необхідно врахувати і «розу вітрів» в цілях пожежної безпеки та стан ґрунту.

До початку роботи треба зробити креслення майбутньої будови: це допоможе не тільки спроектувати його, але і розрахувати, скільки потрібно витратних матеріалів.

Фундамент

Фундамент для мангала

Ось тепер можна приступати до самого будівництва. Тільки, якщо планується пристроювати обробну поверхню, необхідно попередньо прокласти водопровід - це буде додатковою зручністю. Звичайно, якщо є така можливість. Отже, в першу чергу необхідно закласти фундамент, щоб мангал не розвалився, не рушив з місця в періоди перепаду температури. Для цього риється невеликий котлован, за розміром трохи ширше майбутнього мангала (кожна сторона приблизно на двадцять см). Туди засипається пісок і щебінь, які, поливаючи водою, потрібно ретельно утрамбувати. Потім встановлюється опалубка з дощок, всередину укладається армуючий пояс для більшої міцності (можна використовувати сталеву сітку або дріт) і заливається бетоном: сумішшю цементу, піску і води. У неї можна додати щебінь або шматки старої цегли. Все це повинно постояти 5-6 днів, щоб добре закріпилася. Зверху укладається руберойд або який-небудь інший гідроізоляційний матеріал.

Викладаємо цоколь

Викладати цегельну кладку слід заздалегідь розміченій поверхні, використовуючи будівельний рівень, щоб все було рівно і красиво. Для міцності в кутах можна використовувати армування дротом. Розміри цоколя залежать від планів господаря: ширина топки, додаткові відсіки для дров. Цегла треба вимочувати, щоб він не вбирав вологу з розчину. Ширина, висота цоколя залежать від планів. Може бути достатньо 5-6 рядів цегли.

Пристрій жаровні

Для кладки внутрішньої частини необхідно брати вогнетривка цегла. Якщо його немає в наявності, можна застосувати звичайний червона цегла, а також натуральний камінь, який треба добре вимочити у воді. Адже потрібні матеріали, які будуть стійкі до високої температури. При кладці використовується глина, вимочений в протягом декількох днів, яка змішується з піском у співвідношенні один до трьох. Можна використовувати і інший склад: рівними частками змішати цемент, пісок і гашене вапно (1-1-3), додати стільки води, щоб довести розчин до густої маси.

Знизу необхідно залишити щілини для піддувала, щоб в топку вільно надходило повітря, необхідний для підтримки вогню. У самій жаровні поміщається решітка для гриля, встановлена на вмонтовані залізні куточки або виступи з цегли так, щоб вона була знімною. Можна зробити і стійки для вертіла з арматурної сталі.

Зовнішня обробка

Отделка каменного мангала

Зовні мангал можна красиво обкласти декоративним цеглою або натуральним каменем, з яким красиво поєднуються ковані декоративні елементи. Підлога довкола викласти тротуарною плиткою, обробні поверхні виконати з керамограніта або мармурових плит. Зробити витяжну трубу, якщо на це вистачить уміння, оскільки справа це досить складна, і краще цю частину роботи доручити фахівцеві.

Добре завершити будівництво обладнанням даху, щоб була можливість використовувати будова і в негоду.

Мангал из камня под навесом

Такий мангал не зовсім поширене явище на дачах і заміських садибах, оскільки це досить дороге задоволення. Але якщо все-таки зважитися і ризикнути побудувати кам'яний мангал своїми руками, то це значно скоротить витрати на його облаштування. Зате як він прикрасить ділянку і як чудово буде теплими літніми вечорами збиратися всією сім'єю в цьому чудовому, затишному куточку саду і насолоджуватися не тільки красою природи, але і думкою про те, що все це створене власними руками.

Читайте також: