Камін на дачі своїми руками

17.01.2021
4 856
Admin

Камин на даче своими руками

 1. Фундамент конструкції
 2. Кладка каміна
 3. Оздоблення

Добре відомо, що варіантів вирішення питання про те, як зробити камін на дачі самостійно існує безліч, і кожен з них має свої переваги і недоліки. У даній статті ми розглянемо один з найбільш популярних варіантів виконання цієї конструкції - камін з цегли.

Діючими нормативними актами до конструкцій подібного типу пред'являється ряд вимог. Камін в нормальних умовах експлуатації повинен:

 • не диміти;
 • добре нагрівати повітря;
 • не порушувати загального стилю оформлення приміщення (інтер'єр);
 • займати якомога менше місця (по можливості);
 • бути досить безпечним.

Фундамент конструкції

Фундамент під камін робиться незалежно від фундаменту всього будинку, причому його розміри приймаються рівними розмірам зовнішнього цокольного ряду самої возводимой конструкції. При виборі місця під фундамент необхідно також правильно співвіднести його положення труби з розташуванням поличкових балок і крокв будинку.

Виготовлення каміна на дачі своїми руками починаємо з підготовки місця під нього, що передбачає виготовлення (риття) котловану з розмірами на 10-15 см більшими, ніж сам фундамент. Глибину котловану слід вибирати дещо меншою, ніж глибина основного фундаменту будинку (приблизно на 60 см), але в той же час вона повинна бути достатньою для того, щоб залитий фундамент витримував задану навантаження на нього.

Матеріалом для виготовлення фундаменту може служити як спеціальний бутобетон, так і звичайний будівельний цегла. Підготовка фундаменту під майбутню конструкцію проводиться класичним способом, опис яких наведено в інших розділах огляду будівельних робіт.

Кладка каміна

Кладка камина

Роботи з укладання каміна починаються зазвичай з калібрування використовуваного матеріалу (цегли), полягає у відборі зразків з нормальним розміром і відділення їх від нестандартних заготовок.

Безпосередньо перед початком кладки необхідно по верху фундаменту розстелити кілька шарів гідроізоляції (краще всього - руберойду). В якості в'яжучого матеріалу використовуємо замочену заздалегідь (за два-три дні до початку кладки) глину, в яку додаємо невеликі порції води і перемішуємо до отримання потрібної консистенції розчину.

Готовність розчину можна перевірити таким способом. Після того, як ви поклали порцію розчину на цеглу, він не повинен:

 • розтікатися під дією власної ваги;
 • не повинен прилипати до кельме;
 • повинен бути текучим і чіпким (не повинен розсипатися).

Перший ряд кладки проводиться методом «на ребро» і виконується з добавкою в розчин невеликої кількості цементу.

В ході проведення всього комплексу укладальних робіт необхідно ретельно контролювати дотримання передбачених проектом геометричних розмірів конструкції, використовуючи для цього косинець чи заміряючи її діагоналі з допомогою мотузки (за рівності довжин діагоналей). Крім того, необхідно стежити також за вертикальністю (за допомогою схилу) і горизонтально (рівнем) окремих ділянок каміна.

Перед укладанням на місце кожен цегла обов'язково потрібно змочувати, тримаючи його під водою до тих пір, поки не перестануть виділятися повітряні бульбашки. Зауважимо, що кладку суцільних стін ведуть зазвичай за допомогою кельми або кельми, в той час як укладання топливника і димоходу краще всього виконувати вручну. При розгладженні і розрівнювання розчину рукою, ви зможете виявити і видалити заважають роботі включення (дрібні камінчики, грудки глини тощо).

Після укладання декількох внутрішніх рядів топливника та каналів димосборніка кладку слід періодично протирати за допомогою мокрої ганчірки, що дозволить видалити надлишки розчину. Оштукатурювання внутрішніх поверхонь стінок каміна не проводиться. Ретельній перевірці (за допомогою схилу) повинна піддатися і правильність укладання димової труби.

З місця виходу труби на покрівлю кладку необхідно вести з допомогою цементно-піщаного розчину, підготовленого в пропорції 1:3. Вихідний отвір труби повинно бути надійно укрите від атмосферних впливів (для цих цілей іноді використовують фігурні «димники» з жерсті або ж спеціальні «ковпачки», зроблені з покрівельного заліза)

Місце проходу труби через дах повинно бути виконано у повній відповідності з вимогами техніки пожежної безпеки і надійно захищене від протікань газу і диму. Для захисту ділянки підлоги, розташованого біля основи камінної топки на підлозі необхідно настелити лист покрівельного заліза розміром не менше півметра.

Оздоблення

Отделка камина

Після закінчення всіх укладальних робіт (так званої «пустошовки») слід обробити або «розшити» шви отриманої конструкції. Якщо вами використовувався цегла неяскравого (тьмяного) відтінку - можна пофарбувати його (не заходячи при цьому на шви) в декілька різних кольорів, близьких за колеру до природного (червоний, малиновий, оранжевий). Для цих цілей використовують зазвичай темперу або гуаш. Така розфарбування додасть вашому каміну певну художню виразність.

Камінну полицю ви можете влаштувати в повній відповідності зі своїм смаком.

Красивая отделка камина

Читайте також: