Каналізаційний колодязь своїми руками

17.01.2021
4 569
Admin

Канализационный колодец своими руками

  1. Монтаж каналізаційного колодязя

Важливим елементом зовнішньої каналізації є каналізаційні колодязі. Каналізаційний колодязь своїми руками можна побудувати, не звертаючись до професіоналів, послуги яких коштують досить дорого.

За своїм призначенням розрізняються наступні типи колодязів:

  • Оглядові, службовці для контролю роботи мережі і прочищення виникли засмічень. Споруджуються при значній довжині трубопроводу. Відстань від першого колодязя до будинку не повинно бути більше 12 м і не менше 3 м від фундаменту. Наступні колодязі встановлюються з кроком 15 м.
  • Поворотні, виконуються у місцях повороту трубопроводу. Такі колодязі можуть також виконувати функції оглядових колодязів.
  • Перепадные, монтуються при утворенні з-за складного рельєфу місцевості значного перепаду між рівнями труб (більше 50 см).
  • Вузлові, будуються в місцях розведення і вузлів.
  • Накопичувальні та фільтраційні, які служать для накопичення і очищення стоків. Споруджуються в кінці каналізаційного трубопроводу з обов'язковою умовою зручного під'їзду асенізаційної машини.

Схема устройства канализационного колодца

Матеріалом для спорудження всіх типів колодязів можуть бути:

  • залізобетон або бетон;
  • цегла або камінь;
  • дерево;
  • пластик.

В основному для будівництва колодязів застосовуються готові залізобетонні вироби заводського виготовлення круглого, прямокутного або квадратного перетину.

Монтаж каналізаційного колодязя

Монтаж колодца

Монтаж колодязь із залізобетонних кілець досить простий. Для цього буде потрібно два-три метрових кільця стандартної висоти в 90 см, залізобетонна кришка з люком і плита днища. Копається яма глибше на 0,5 м підвідної труби. Монолітне або збірне днище укладають на щебеневу підготовку товщиною 100 мм Монтуються кільця і кришка. Стики кілець закладаються цементним розчином, а зовні проводиться гідроізоляція робочої камери бітумною мастикою. У шахті пробиваються отвори для установки скоб для спуску в колодязь і введення та виведення трубопроводів. Отвори також закладаються цементним розчином.

Конструкция из железобетонных колец

При влаштуванні перепадных колодязів їх глибина залежить від перепаду рельєфу, але робити глибину колодязя більше трьох метрів не треба, так як це значно ускладнює його прочищення. Опуск для такого колодязя складається з обов'язкової хрестовини в верхній частині (полегшує прочищення засмічень), труби і коліна. Кріплення опускаючи до стінки колодязя робиться хомутами. Перепад можна виконати як зовні, так і всередині колодязя.

При спорудженні накопичувальних і фільтраційних колодязів важливо виконання санітарних норм їх розташування: не менше 5 м від будинку і 50-ти м від водозабору. Обов'язкова повна герметичність накопичувального колодязя.

Фильтрующий колодец

Фільтраційний колодязь має свої особливості. Днище колодязя бетонується тільки по периметру шахти, грунт у центральній частині залишається відкритим. Для більшої фільтрації в нижній частині стінок робляться отвори з кроком близько 10 див. На дно колодязя шаром в 1 м укладається крупний щебінь або гравій. Таку засипку виконують по всьому периметру зовні колодязя.

Мабуть, найпростішим є пластиковий колодязь, який представляє собою готову пластикову заготовку. Пристрій такого колодязя проводиться аналогічно залізобетонному криниці, але він має вже готові отвори під труби і володіє малою вагою.

Пластиковые колодцы

Інші матеріали для колодязів застосовуються значно рідше, внаслідок великої трудомісткості.

Перш ніж змонтувати каналізаційний колодязь своїми руками необхідно ознайомитися з типовими проектами колодязів, це допоможе уникнути можливих помилок при його спорудженні.

Читайте також: