Каналізація в квартирі своїми руками

17.01.2021
1 755
Admin

Канализация в квартире своими руками

 1. Планування
 2. Підготовка до монтажу каналізаційної системи
 3. Вибір матеріалів
 4. Монтаж нової системи каналізації
 5. Фото

Намічається капітальний ремонт? Отже, постає питання про заміну системи каналізації в квартирі. Або ж в готовому, тільки що відбудованому приміщенні, потрібно провести систему водопроводу? Якщо зайвих або вільних коштів немає, доведеться подумати про самостійну роботу. Все, що потрібно - трохи вільного часу і готовність самостійно та якісно виконати всі роботи по заміні каналізаційної системи. Каналізація в квартирі своїми руками - це реально!

Планування

Планирование канализации

Каналізаційна система, розташована в квартирі, є безнапірної системою. Її призначення - відводити загальні стічні води від основних місць квартири до загального стояка будинку. Це означає, що від сантехніки до стояка каналізаційна система повинна мати певний кут нахилу, що дозволяє стічних вод просуватися в заданому напрямку.

Схема канализации в квартире

Перше, з чого необхідно почати - спланувати каналізаційну систему. Якщо у квартирі або будинку потрібно капітальний ремонт з метою заміни старих частин каналізаційної системи на нові, то завдання значно спрощується. В іншому випадку - при монтажі каналізації в новому будинку - доведеться подумати про підведення труб до потрібних місць. Що потрібно від етапу планування?

 • Вибрати місця для встановлення сантехніки - кухонної раковини і всіх деталей санвузла. Якщо проводиться лише зміна сантехніки і труб, потрібно переконатися в тому, що виходи труб каналізаційної системи в порядку.
 • Підготувати або оглянути існуючу розведення каналізації. На цьому етапі вибирається кут нахилу. Він залежить від діаметру труб: при діаметрі 50 мм ухил повинен становити 3 см на 1 м довжини труби; при діаметрі 100 мм - 2 см на 1 м довжини труби.
 • Визначити, скільки і яких будівельних матеріалів потрібно для заміни або монтажу каналізаційної системи.
 • Придбати потрібні будматеріали для майбутніх робіт.
 • Далі слід тестова збірка каналізації і її перевірка.
 • Демонтаж старої системи або підготовка до монтажу каналізації.
 • Установка нового обладнання, монтаж, герметизація системи.
 • Підключення всього необхідного сантехнічного устаткування і перевірка його роботи.

Підготовка до монтажу каналізаційної системи

При плануванні сантехнічних робіт потрібно провести ретельні вимірювання, щоб придбати труби для каналізації необхідної довжини та діаметру.

Будь-які неточності в проекті обернуться неможливістю функціонування всієї системи в цілому.

Замеры труб

Тому виміри майбутньої розводки каналізації потрібно проводити максимально точно. Для непрофесіоналів не потрібно складати повний проект монтажу системи, достатньо провести необхідні вимірювання. Знадобляться значення не тільки відносно труб та їх з'єднувальних частин - фітингів і манжет, але і сантехніки - раковини, мийки, унітази, ванни.

При капітальному ремонті для спрощення задачі потрібно підібрати сантехніку з характеристиками, аналогічними старої. Проведення замірів також значно спроститься: потрібно буде тільки виміряти існуючу розведення каналізації.

Вибір матеріалів

Выбор материалов

Для проведення каналізації все більш популярними стають поліпропіленові труби. Вони володіють відмінними характеристиками: не іржавіють, не псуються, не містять в собі відкладення з внутрішньої сторони, мало важать і легко замінюються. Тому рекомендується відразу ж придбати замінити труби, з'єднувальні до них частини і переходи з чавунних труб, з яких виготовлена центральна система каналізації, поліпропіленові. Перед покупкою потрібно скласти список необхідних деталей, щоб потім не докуповувати необхідні частини.

Силиконовая смазка

Для з'єднання нових труб потрібно силіконова казка, призначена для монтажу каналізаційної системи. Її використання допомагає швидко змонтувати нову систему, знизить опір в трубах. При з'єднанні поліпропіленових труб потрібна спеціальна манжета, яка при невдалій стикуванні може деформуватися і створити напругу в цій частині каналізаційної системи за рахунок швидкого коливання високої і низької температури. Силіконова змазка покликана запобігти такі моменти.

Демонтаж старых труб

Наступним етапом стане демонтаж старої системи каналізації. Спочатку перекриваються стояки, після чого існуюча система каналізації розбирається на частини і виноситься з квартири.

Монтаж нової системи каналізації

Монтаж системы канализации

 • Бажано почати заміну з самого складного місця: з стояка, якщо планується зміна не тільки каналізаційних труб. Для цього підбираються пластикові труби з аналогічним діаметром.
 • Перед монтажем каналізації необхідно ретельно перевірити придбані будівельні матеріали: на трубах повинна бути фаска, а самі вони повинні бути без будь-яких вад.
 • При зборі системи необхідно з'єднувати частини каналізаційної системи з деякою поправкою на компенсацію зміни довжини труби внаслідок температурних коливань. Її величина не перевищує 1 див. тобто при з'єднанні труб до упору деталі розсуваються на 1 див.
 • Проведена каналізаційна система обов'язково повинна мати кріплення до стін. Для цього призначається кріпильний хомут. Відстань від одного хомута до іншого залежить від діаметра використовуваних труб. Наприклад, стандартні для каналізації труби 110 мм кріплять до стіни через кожен метр. При цьому повинна залишитися можливість для поздовжнього руху труб. Таке «плаваюче» кріплення каналізаційної системи забезпечить більший термін служби всіх використовуваних при монтажі будівельних матеріалів.

Крепление труб

 • Якщо передбачається, що каналізація в квартирі своїми руками буде розташовуватися в стінах, то після остаточного складання проекту необхідно проштробити отвори з потрібним кутом нахилу і можливістю кріплення труб в «плаваючому» положенні. Після розміщення всіх частин системи в підготовлені отвори в стіні і перевірки роботи системи в цілому необхідно заштукатурити поверхню.
Маючи каналізаційну систему в стінах, потрібно виключити можливість потрапляння цементу на місця з'єднання різних ділянок каналізації.

Для цього використовується звичайний скотч, а самі труби обмотуються захисним матеріалом: скловолокно, гофрокартон, мінеральне волокно.

Фото

Трубы в штробах

Установка новых труб

Соединение труб канализации

Читайте також: