Каркас для гіпсокартону своїми руками

17.01.2021
3 573
Admin

Каркас для гипсокартона своими руками

 1. Матеріали для монтажу каркасу
 2. Кріпильний елемент
 3. Інструменти для монтажу каркасу
 4. Розмітка і монтаж каркасу

Для того, щоб отримати бажаний результат, і перш, ніж почати встановлювати каркас для гіпсокартону своїми руками, бажано визначитися з вибором матеріалу. Існує кілька різновидів гіпсокартону, які розрізняються за своїми властивостями:

 • звичайний;
 • вогнестійкий;
 • вологостійкий;

В залежності від функціонального призначення, гіпсокартон ділиться на:

 • стельовий (товщина листа складає 12,5 мм);
 • стіновий (товщина листа складає 9мм);
 • обробний для виготовлення вигнутих форм (товщина листа складає 6мм);

Матеріали для монтажу каркасу

Материалы для монтажа каркаса

Сучасні матеріали для виготовлення каркаса для гіпсокартону прості і функціональні. Являють собою стандартні металеві профілі, оцинковані і перфоровані для полегшення конструкції. Працювати з таким профілем зможе навіть недосвідчений новачок.

Металевий профіль для каркаса являє собою рейку, в перерізі схожому на букву «п».

Існує кілька типів профілю:

 • основний (CD), розмір 6х3см;
 • допоміжний (UD), розмір 3х3 см;
 • монтажний;

При монтажі каркаса основним з'єднувальним елементом конструкції є монтажний профіль, званий інакше «прямий підвіс».

Крім вищезгаданих типів профілів, які є найбільш поширеними, є ще й стоякові профілі, направляючі (для монтажу перегородок), безліч з'єднувальних елементів, і, використовуючи їх, можна досить швидко змонтувати навіть самий складний каркас для гіпсокартону своїми руками, надійний і довговічний.

Кріпильний елемент

Крепежный элемент

Основним кріпильним елементом для монтування каркасних профілів є саморізи довжиною 9 - 12мм, заклепки, а також монтажні кліщі, які з'єднують складені профілі в одне нероз'ємне з'єднання. Для кріплення каркаса до стіни і до стелі служать цвяхи «швидкий монтаж», саморізи по дереву, дюбелі, анкери видобувні і невиправні, забивні, самозатягивающиеся.

Інструменти для монтажу каркасу

Инструмент для монтажа

Так як монтаж каркаса пов'язаний зі свердлильними роботами, то головними інструментами є дриль, а краще перфоратор невеликих розмірів і потужністю близько 1 квт. При установці гіпсокартонної конструкції потрібно виконати велику кількість отворів, яке, в залежності від розмірів конструкції, може доходити до 100 і більше.

Не менш важливий для роботи і акумуляторний шуруповерт з набором насадок для загвинчування шурупів з різними модифікаціями капелюшків. Слід також приготувати молоток, ножиці по металу, клепають кліщі, викрутка в комплекті зі змінними наконечниками, висок, рівень, рулетка, монтажний кут середніх розмірів, пасатижі.

Розмітка і монтаж каркасу

Разметка и монтаж каркаса

Перед початком роботи слід встановити необхідну відстань між стіною і гіпсокартонної конструкцією. Якщо не потрібне укладання утеплювача або прихованих комунікацій, то слід робити це відстань мінімальним, щоб не сильно зменшити площу приміщення. Потім відкладаємо вибране відстань від стіни на стелі і проводимо лінію паралельно стіні. Це і є лінія внутрішнього краю гіпсокартонного листа.

По наміченій лінії встановлюємо профіль UD за допомогою цвяхів «швидкий монтаж», так, щоб профіль знаходився між проведеною лінією і стіною. Потім за допомогою схилу (рівня) по прилеглим стін від країв профілю проводимо вертикальні лінії-позначки до підлоги і з'єднуємо точки перетину вертикальних ліній та підлоги. На отриманої лінії на підлозі кріпимо профіль. Тепер і на стелі, і на підлозі знаходяться два профілі точно друг над іншому.

Продовжуємо роботу - встановлюємо вертикальні стійки, використовуючи профіль CD. У цій частині монтажу слід ретельно перевіряти кути. Якщо прилегла стіна також буде відбуватися гіпсокартоном, то виробляємо ті ж операції, що і з першою стіною, в кутку, де сходяться стіни, встановлюються два профілю CD, скріплені між собою по всій довжині під прямим кутом.

Для створення жорсткої конструкції профілі CD кріпляться саморізами до профілів UD зверху і знизу, додатково, через півметра по всій довжині конструкції профілем «прямий підвіс» прикріплюються до стіни. Сам «прямий підвіс» кріпиться до стіни не менше, ніж двома цвяхами «швидкий монтаж». Економити не варто, інакше, з часом кріплення може ослабнути і розхитатися.

Оскільки лист гіпсокартону має стандартну ширину 1200мм, то відстань між стійками профілю CD повинно бути не менш 60см. Лист гіпсокартону кріпиться до двох профілів по краях, на які кріпляться примикають листи, і до профілю, прокладеному на висоті середини аркуша. Стійки слід виставляти суворо вертикально. Вільні ділянки «прямих підвісів» обрізаються або загинаються до стіни.

Після монтажу каркаса, можна прокладати утеплювач, комунікації, дроти і т. п. Після можна приступати до обшивки каркаса гіпсокартонними листами.

Читайте також: