Каркас ліжка своїми руками

17.01.2021
5 707
Admin

Каркас кровати своими руками

  1. Підготовчі роботи
  2. Підбір матеріалів та необхідних інструментів
  3. Технологія виготовлення каркаса
  4. Оздоблення та декорування каркаса

М'яке і зручне ложе для сну - це головна прикраса будь-якої спальні, а також запорука повноцінного відпочинку і затишку. В даний час досить в магазині придбати якісний ортопедичний матрац, а підстава - каркас ліжка своїми руками можна зробити швидко і за доступні кошти. Причому при виготовленні можна самостійно підібрати стилістику вироби, розміри ліжка, її висоту і міцність. Потрібно всього лише трохи вільного часу, звичайний набір інструментів і витратні матеріали, які можна придбати в будь-якому будівельному супермаркеті.

Підготовчі роботи

Перед тим, як виготовити каркас ліжка своїми руками, в першу чергу визначаються з розмірами матраца і іншими важливими параметрами підстави, щоб розрахувати чіткі габарити виробу і підрахувати кількість необхідних матеріалів. Найоптимальніші розміри двоспального матраца - 2м*1м80см. Такі габарити дозволяють гармонійно вписати ліжко в будь-яке приміщення, спокійно відпочивати і підбирати стандартні комплекти постільної білизни.

Замеры каркаса

При самостійному виготовленні каркаса ліжка слід врахувати також висоту майбутнього виробу, погодивши її з безпосередніми споживачами. Необхідно враховувати, що з дуже високою і нестандартно низькою ліжка людині незручно вставати. Додатково можна передбачити під ліжком розміщення зручних і містких ящиків для зберігання білизни і різних господарських дрібниць. На підставі зібраних побажань і переваг складають креслення каркаса ліжка, креслять ескіз декоративних і функціональних елементів виробу.

Підбір матеріалів та необхідних інструментів

Визначившись з параметрами каркаса, приступають до придбання матеріалів і підготовці інструментів. Найсміливіші і незвичайні фантазії можна швидко і якісно втілити в життя за допомогою МДФ або ДСП. В даний час виробники пропонують вибір кольорів і фактур з цих матеріалів. Розпил ДСП або МДФ можна замовити в будівельному супермаркеті за заздалегідь складеним шаблоном і готовим кресленням. Однак навіть якщо при покупці комплектуючих скористатися послугами цехів по розпилюванні матеріалу, все одно для того, щоб виконати роботу самостійно, додатково буде потрібно елементарний набір обладнання та інструментів: дискова пила ручна або електричний лобзик, молоток, викрутка та інші предмети.

Необходимый в работе инструмент

Підстави Для каркаса і виготовлення ложа ліжка можна придбати дошки або листи фанери. До розмірів матраца додаються припуски, мінімум по 10 мм по кожній стороні. Для каркаса купується струганная калібрована дошка завтовшки не менше 30 мм Така товщина деревини забезпечить міцність та надійність конструкції.

Технологія виготовлення каркаса

Технология изготовления каркаса

В першу чергу збирають основу каркаса ліжка. Для того, щоб забезпечити якісне скріплення всіх несучих елементів, використовують спеціальний конфірмат розміром 120х5. При необхідності можна додатково зміцнити місця з'єднань каркасу металевими куточками, які прикручуються на саморізи. Отвори під пристрій конфірматів в площину заздалегідь свердлять діаметром близько 8 мм в площину дошки, і в торці - діаметром 5 мм. При свердлінні в площині дошки необхідно відступати від краю половину товщини дошки. У нашому випадку відступ складе 15 мм.

Далі готують планки основи і кріплять їх до боковин. Як планок рекомендується використовувати дерев'яні рейки розміром 80х20 мм. Їх кріплять по нижньому краю каркаса і прикручують саморізами. До зафіксованим планок кріплять рейки підкладки з кроком близько 150 мм, щоб забезпечити міцність і надійність підкладки. Підстава ложа укладають з дощок чи якісних листів фанери товщиною 18-20 мм В листах фанери обов'язково у рівномірному порядку просвердлюють спеціальні круглі отвори для вентиляції каркаса і простору під ним.

Сборка каркаса кровати

На заключному етапі до каркаса ліжка кріплять ніжки, для яких можна використовувати звичайні дерев'яні бруски 50х50 мм, які фіксують до передніх стінок і боковин основи конфирматами.

Оздоблення та декорування каркаса

Якщо з зовнішнього боку каркас ліжка не планується закривати декоративними деталями або накладними елементами, то його слід піддати ретельній обробці. Слід ретельно згладити всі шорсткості за допомогою дрібнозернистої наждачного паперу або електричної шліф-машини. Така процедура поліпшить зовнішній вигляд виробу і убезпечить користувачів від отримання скалок. До речі, шліф-машину цілком можливо взяти на день напрокат.

Обработка каркаса кровати

Далі приступають до декорування каркаса. Дерев'яних елементів за допомогою морилки або лаку з тонуванням можна надати будь-який відтінок деревини. В останні роки великою популярністю користуються пофарбовані ліжка, стилізовані під стиль прованс або кантрі. Перед фарбуванням каркаса необхідно обробити дерево спеціальним просоченням або грунтовкою.

Отриманий каркас прослужить вам довгі роки, а зекономлених коштів буде цілком достатньо для виготовлення інших предметів меблів або покупки найкрасивішого комплекту постільної білизни.

Читайте також: