Каркасна баня своїми руками

17.01.2021
15 702
Admin

Каркасная баня своими руками

 1. Фундамент лазні
 2. Нижня обв'язка лазні
 3. Зведення стін
 4. Покрівля каркасної лазні
 5. Обробка лазні
 6. Відео

У тому разі, коли проект будівництва дерев'яної рубаною лазні (виготовлення зрубу) з якихось причин не влаштовує вас (відсутність досвіду роботи, наприклад або нестача грошей) - ви можете скористатися більш простим варіантом побудови, що передбачає зведення лазні за каркасною технологією.

Каркасні технології спорудження лазні на присадибній ділянці привертають сьогодні багатьох приватників, оскільки побудовані таким чином споруди володіють рядом незаперечних переваг. Переваги цих будівель в наступному:

 • конструктивні особливості споруд каркасного типу дозволяють зробити їх досить легкими, не вимагають укладання потужного фундаменту;
 • завдяки тим же особливостям конструкції лазні цього типу добре зберігають тепло;
 • швидкість зведення каркасної будівлі досить висока, причому така технологія дозволяє одночасно обробляти лазню і всередині і зовні;
 • вартість такого проекту набагато нижче вартості всіх інших відомих видів будівель.

У цій статті розглядаються деякі особливості варіанту будівництва каркасної лазні своїми руками, яка за своїми характеристиками нічим не поступається звичайній рубаною лазні або лазні з шлакоблоків.

Що стосується планування будівлі, то мінімальну площу парної слід вибирати виходячи з граничних розмірів в 2,5 х 2,5 м. Парилка менших розмірів створить певні незручності.

При плануванні корисних площ передбанника і мийного відділення слід виходити з того вимоги, що до них повинна розміщуватися лавка для відпочинку і душова кабінка.

Фундамент лазні

Фундамент каркасной бани

Через легкості обраної нами каркасної конструкції її фундамент може бути виготовлений за спрощеною схемою. Найбільш підходящим варіантом для подібного споруди може виявитися звичайний стовпчастий фундамент із стандартних азбоцементних труб, залитих бетоном.

Для виготовлення такого фундаменту вам необхідно придбати кілька десятків чотириметрових азбоцементних труб діаметром 100 мм. Потім потрібно буде за допомогою бензобура пробурити свердловини глибиною близько 1,5 м і діаметром 200мм. Після цього розрізані на дві рівні половинки труби вставляються в свердловини, навколо них засипається пісок, який пізніше ретельно утрамбовується.

Розчин для заливки труб складається виходячи з наступних пропорцій:

 • відро цементу марки М200;
 • чотири відра добре просіяного піску;
 • сім-вісім відер дрібного щебеню;
 • вода - по консистенції розчину.

Отриманою сумішшю заповнюються всі встановлені в свердловини труби.

Нижня обв'язка лазні

Нижняя обвязка бани

Нижня обв'язка каркаса робиться звичайно з декількох обрізних дощок перетином 150х50 мм, які збиваються одна з одною. Відразу ж після виготовлення обв'язки в неї вп'ялися лаги для настилу підлоги, виготовлені з тих же самих дощок. Не забудьте зробити ретельну гідроізоляцію цієї частини будівлі, для чого під обв'язку і статеві лаги слід підкласти відрізки руберойду розміром приблизно 200х200 мм

Для додання конструкції додаткової міцності обв'язку і лаги можна закріпити на фундаментних трубах за допомогою заздалегідь замурованих у них металевих пластин.

Отриману каркасну конструкцію необхідно обробити кілька разів спеціальним розчином, який дозволить захистити деревину від гниття і комах.

Зведення стін

Возведение стен

Перед зведенням стін рекомендується всьому заздалегідь приготовленому матеріалу (в тому числі і обрізним дощок) дати відлежатися і просохнути деякий час.

Потім згідно з проектною схемою слід підготувати з дощок того ж розміру спеціальні каркасні стійки і окремі деталі кроквяної конструкції даху.

Після розмітки місць установки каркасних стійок, можна приступати до остаточної зборки каркаса стін. Монтаж проводиться в наступному порядку:

 • насамперед, встановлюються дві кутові стійки і кілька проміжних;
 • від обраного кута каркас обшивається листами орієнтовано-стружкових плит (при цьому плити виставляються по рівню і закріплюються на каркасі за допомогою шурупів);
 • потім встановлюється ще кілька стійок каркаса, після чого вони також обшивають листами ОСП.

Шляхом послідовного додавання стійок каркаса і кріплення до них нових плит ОСП проводиться складання всієї конструкції в цілому (з урахуванням прорізів вікон і дверей).

Покрівля каркасної лазні

Кровля каркасной бани

При спорудженні каркасної лазні своїми руками всі її кроквяні конструкції збираються прямо на землі за єдиним шаблоном і по черзі піднімаються на дах, а потім розміщуються кожна над своєю каркасної стійкою. Перед підняттям останньої ферми необхідно розмітити по ній форму листів ОСП для фронтонів. Для зручності проведення складальних операцій рекомендується настелити на балки тимчасові перекриття із звичайних дощок.

Покрівлю найкраще зробити вентильованої, для чого в простір між контрбрусом і кроквами необхідно прокласти спеціальною плівкою, а решетування набивати безпосередньо на брус. В якості матеріалу для покрівлі краще всього використовувати ондулін.

Після закінчення покрівельних робіт і закриття фронтонів підготовленими заздалегідь листами ОСП, залишається лише встановити дверні та віконні блоки у передбачені для них отвори.

Обробка лазні

Отделка бани

Чорновий стелю виготовляємо з допомогою тих же листів ОСП, що закріплюються знизу на балках перекриттів; причому для утеплення його (аналогічно утеплення стін каркаса лазні) укладаємо три шари вибраного вами утеплювача, отформованного листами розміром 50х600х100 мм. В зоні передбачуваної парної простінки до утеплювача додається спеціальна «екранна» фольга, а всі інші стіни закриваються пергаміном.

Після цього можна стягнути використовувані в якості лісів дошки (перш перевернувши на лицьову сторону) і прибити їх до лагів. У парильні встановлюється зазвичай стандартна піч-кам'янка з встановленим з боку передбанника нагрівальним котлом.

З метою виконання вимог пожежної безпеки частина стіни, що буде відгороджувати парилку від кімнати відпочинку, викладається з типового будівельного цегли.

Як вже згадувалося раніше, будівництво каркасного типу можна обробляти відразу ж і всередині і зовні. Тому під час вимушених перерв можна починати готувати каркаси перегородок і оббивати їх блокхаусом вибраного розміру (в кімнаті відпочинку) чи вагонкою з натуральної деревини (в інших кімнатах). Стеля передбанника бажано обладнати спеціальним люком з йлестницей, що виходять на горище лазні.

Стеля в парильні можна опустити до позначки в 2,1 м, що дозволить додатково утеплити його і оббити «начистую» липової вагонкою. Полиці парилки рекомендується виготовити також з липової дошки.

За термінами виконання всього комплексу будівельних робіт (бригадою з двох осіб) у середньому виходять такі цифри:

 • виготовлення трубчастого фундаменту - 3 дні;
 • пристрій нижній обв'язка, лад і настилання підлоги, зведення стін - 3 дні;
 • встановлення крокв, прокладка спеціальної захисної плівки і монтаж обрешітки -2 дні;
 • зведення покрівлі, облаштування дверей і оздоблення стін і фронтонів - 2 дні.

Виходить, що на проведення всіх робіт (без урахування зовнішньої і внутрішньої обробки каркасного споруди) вам знадобиться приблизно 10 робочих днів.

Відео

Цей ролик розповість про каркасної технології будівництва лазні.

А цей продемонструє весь процес.

Читайте також: