Каркасний будинок своїми руками

17.01.2021
67 929
Admin

Каркасный дом своими руками

  1. Утеплення будинку
  2. Фундамент для каркасного будинку
  3. Пристрій каркаса
  4. Пристрій підлоги
  5. Пристрій стін
  6. Монтаж вікон
  7. Будівництво даху каркасного будинку
  8. Каркасні будинки фото:

Будівництво каркасних будинків в Росії набирає обертів. І неважливо, яка технологія застосовується, канадська або фінська. Всі сучасні досягнення будівельних технологій з успіхом використовуються в малоповерховому каркасному житловому будівництві, дозволяючи ефективно використовувати будівельні матеріали. Затребуваність таких будинків настільки велика, що багато освоюють ці технології самостійно, і починають будівництво каркасного будинку своїми руками. Тим більше, що це не такий вже складний процес, як може здатися спочатку.

Утеплення будинку

Утепление каркасного дома

Починаючи будівництво каркасного будинку, потрібно визначитися з його призначенням - чи це тимчасове сезонне житло, чи будинок, в якому буде жити сім'я круглий рік. Справа в тому, що легкий дерев'яний каркас, який є особливістю такого будівництва - це конструкція з вертикальних стійок і горизонтальних обв'язок, а порожнечі між ними заповнюють теплоізоляційними матеріалами з низькою теплопровідністю. А для облицювання внутрішніх стін і зовнішніх застосовують різні будівельні матеріали.

Схема слоев утепления, ветро- и гидроизоляции каркасного дома

Саме тому від цього рішення буде залежати утеплення каркасного будинку - товщина обрізної дошки для стін і варіант теплоізоляційних матеріалів, так як в нашій кліматичній зоні, наприклад, дошка товщиною 100 міліметрів не може утримувати тепло в зимовий період. А для того, щоб вибрати утеплювач, потрібно скористатися наступними даними, отриманими в результаті досліджень, які надав Російський НИИЖБ. Один шар пінополістиролу (товщина 4 см) замінює: 45 міліметрів мінеральної вати, 65 міліметрів древесноволокнистой плити, 140 міліметрів деревини, 38 0 міліметрів керамзитобетону і 860 мм цегли.

Фундамент для каркасного будинку

Столбчатый фундамент для каркасного дома

Всі каркасні будинки доцільно застосовувати для малоповерхового будівництва. А вже самостійно будувати каркасний будинок своїми руками вище двох поверхів і зовсім не рекомендується, причому, другий поверх краще зводити мансардного типу. Зводити під такі легкі будинку фундаменти глибокого закладення не раціонально.

Найбільше підійде фундамент для каркасного будинку декількох видів - мелкозаглубленний стрічковий фундамент, стовпчастий або збірний з бетонних блоків. Основна функція таких фундаментів - створення жорсткої в просторі рами. Це забезпечується у разі застосування стрічкового фундаменту міцною і надійною арматурою, в стовпчастих фундаментах цю роль грає монолітний ростверк, а при зведенні збірного фундаменту це досягається з допомогою міцного і надійного кріплення до всіх залізобетонних блоків нижньої обв'язки.

Пристрій каркаса

Устройство каркаса для каркасного дома

При будівництві каркасних будинків використовують каркасні конструкції з металу і дерева. Металевий каркас для зведення будинку самостійно застосовується вкрай рідко, так як його зведення стоїть на 35-45 % дорожче. При цьому значно зменшуються витрати на будівництво фундаменту (завдяки невеликій вазі металевого каркасу).

Щоб створити дерев'яний каркас, краще всього використовувати деревину дуба, але, якщо його немає, то підійде якісний брус з інших порід брус перетином не менше 150х150 міліметрів.

Всі кутові з'єднання виконують за допомогою з'єднання «шип-паз», підганяючи їх таким чином, щоб не залишалися проміжки.

Використовувати металеве кріплення фахівці не рекомендують, так як деревина інтенсивно гниє, стикаючись з будь-якою металом, будь то саморіз, цвях, або будь-який інший металеве кріплення, відповідно, в цьому місці з'єднання ослаблено і будівля починає розхитуватися. Надійно і міцно кріпити всі з'єднання дерев'яними нагелями - це гарантує великий термін експлуатації каркасного будинку.

Незважаючи на те, що класти в утеплювач стінові проміжки зручніше, коли каркас не раскреплен розкосами, обійтися без них не можна, так як будинок втратить просторову жорсткість, і під впливом зовнішніх навантажень може перекоситися або навіть зруйнуватися. Тому, технологія будівництва каркасного будинку передбачає пристрій трьох розкосів. Виготовляють їх з того ж матеріалу, з якого ставлять стійки каркаса.

Зовнішню сторону каркасу обшивають дошками (краще не горизонтально, а під нахилом від 30 до 45 градусів). Використовують для обшивання вагонку або шпунтовані дошки шириною до 60 міліметрів.

У перший рік деревина розсихається і набухає в залежності від погодних умов, тому прибивати зовнішні дошки міцно не рекомендується.

Пристрій підлоги

Устройство пола каркасного дома — прокладка бруса по периметру

Для початку пристрою будинку прокладаємо по периметру майбутніх стін дерев'яний брус перерізом 150 х 50 міліметрів. Попередньо під нього треба укласти руберойд і нанести спеціальне просочення - антисептичний склад, запобігає вбирання деревиною вологи. Закріпити це можна анкерними болтами з кроком два метри. Велике значення мають точно виставлені кути (перевіряти потрібно рівнем), граничний допустимий перекіс становить 10 міліметрів.

Всі несучі конструкції, стіни і підлогу потрібно виготовляти з одного і того ж матеріалу, інакше будинок може перекосити (різні коефіцієнти розширення). З обрізаною дошки, як з самого дешевого матеріалу, кладуть чорнову підлогу. Спочатку влаштовують лаги, а поверх них кладуть статеві дошки, між лагами прокладають утеплювач.

Лаги для пола и паро- и гидроизоляция

Після укладання підлоги можна приступати до зведення стін.

Укладка пола доской и начало возведения стен

Більш детально про будівництво каркасного підлоги ви можете дізнатися з наступного відео:

Пристрій стін

Устройство стен

Перед тим, як зводити стіни будинку, необхідно знайти рівну і суху поверхню для їх складання, інакше стіни будуть перекошеними. Каркас стін збираємо з вертикальних дощок однакового розміру, відповідно до бажаної висотою приміщень будинку.

Не обов'язково прив'язуватися до стандартній висоті в 2275 міліметрів, так як чим вище стеля, тим більше повітря в приміщеннях, і комфортніше температурний режим.

Незважаючи на те, що, чим вище стеля, тим більший витрата матеріалу, робити їх нижче 2400 міліметрів не рекомендується. Така висота не тільки давить, але і викликає у людини відчуття дискомфорту. Облаштовуючи стіни каркасного будинку, потрібно враховувати, що на другому поверсі можна звести косі стелі, це значно економить будівельні матеріали. Косі стелі, відповідні нахилу ската покрівлі, дозволяють облаштувати мансардне приміщення, вбудувати відповідні мансардні вікна і отримати повноцінне і оригінальне приміщення.

Секції стін розраховують, виходячи з можливих і допустимих навантажень, що припадають на підлогу. Балки встановлюють з кроком 300, 400 і 600 міліметрів, завширшки дощок вибирають відповідно до матеріалу, з якого роблять обшивку.

Обшивка стен каркасного дома

Якщо для обшивки застосовують сайдинг, то відстань потрібно робити 200-300 міліметрів, так як сайдинг пластичний, і не може нести ніякої навантаження. Для ДСП, блок-хауза можна збільшити відстань до 350-600 міліметрів. Сайдинг - це один із самих практичних і довговічних матеріалів, простий в експлуатації, його не обов'язково мити і покривати лаками. Єдиний мінус - це не натуральне дерево.

При виготовленні будинків в заводських умовах застосовують сендвіч панелі. Це дуже вигідно з економічної точки зору, так як за рахунок своєї невеликої ваги сендвіч панелі значно полегшують конструкцію і зменшують навантаження на фундамент. При цьому, вони ще й вирішують проблему утеплення, тому що у них низька теплопровідність.

Будівництво каркасного будинку докладно розглядається в наступному відео:

Монтаж вікон

Установка оконных рам

Важливим етапом будівництва каркасного будинку є установка вікон. Їх розмір за нормами складає 18 % від площі стіни, в якій є віконний проріз. Якщо вікна встановлюються в будинку для сезонного проживання, то треба встановлювати рами з одинарним склінням, для будинку, в якому родина проживає цілорічно, підійдуть склопакети з подвійним або навіть потрійним склінням (в залежності від кліматичної зони будівництва).

Будівництво даху каркасного будинку

Строительство крыши каркасного дома

Фінішний етап зведення будинків такого типу - це дах каркасного будинку. Тут є з чого вибирати: натуральна черепиця, королева черепиці - м'яка покрівля, металеві профільовані листи, ондулін - пристрій покрівель залежить тільки від бажання господарів.

Схема крыши каркасного дома

Оскільки сирість - це основний ворог каркасного будинку, то перш, ніж вибирати ділянку для його зведення, визначте, де на ділянці найвеличніше і, відповідно, сухе місце. Саме там і треба зводити будинок, інакше пристрій дренажної системи для відводу опадів буде економічно невигідним.

Не потрібно вибирати майданчик для будівництва під віковими деревами, так як вони «капають» та їхні коріння руйнують фундамент будинку, тінь від дерев не дає просохнути вогкості ними ж і утвореної.

Приблизні ціни на каркасні будинки під ключ варіюються від 10 до 30 тисяч рублів за квадратний метр.

Про будівництво даху каркасного будинку ви також зможете дізнатися в наступному відеоматеріалі:

Каркасні будинки фото:

Каркасный дом с открытой верандой

Трех этажный каркасный дом

Маленький каркасный летний дом

Каркасный дом с красивым остеклением

Двух этажный каркасный дом

Красивый каркасный дом

Якщо ж ви не хочете будувати самостійно, а збираєтеся замовити каркасний будинки під ключ, то варто ретельно підійти до вибору компанії.

Читайте також: