Як вибрати карнизи для штор

17.01.2021
1 910
Admin

Виды карниз

  1. Види карнизів
  2. Карнизи в стильових рішеннях інтер'єрів
  3. Монтаж карнизів

Досвідчені та успішні дизайнери інтер'єрів стверджують, що вікна - це очі кімнати. Чи Не правда, таке твердження відразу наводить на думку іншу загальновідому фразу про очах, як про дзеркало душі? Напевно, тому оформлення вікон в інтер'єрах надається таке велике значення - правильно вибрані і повішені штори миттєво перетворюють кімнату, навіть без меблів вона вже не виглядає порожнім і нежитловий. Після вирішення проблем з вибором завіс в свою чергу виникає питання: як вибрати карнизи для штор? Для цього потрібно знати, які види карнизів існують, та як вони вписуються в різні інтер'єри. Крім того, необхідно правильно розташувати карниз по відношенню до вікна і врахувати його здатність утримувати навантаження.

Види карнизів

Карнизи у вигляді труби можна назвати традиційними, адже ними вже багато століть люди прикрашають свої оселі. Зручність використання круглих карнизів полягає в декількох варіантах їх виконання.

как выбрать карнизы

Круглі карнизи розрізняють:

  • однорядні;
  • дворядні;
  • трирядні.

Круглі карнизи для штор виготовляються з самих різних матеріалів - металу, дерева, пластмаси.

Серед металевих карнизів можна вибрати підходить практично для будь-якого приміщення, а метал здатний витримувати підвищені навантаження. Саме тому вони рекомендуються для важких, щільних штор.

Дерев'яні карнизыобычно встановлюються в класичних приміщеннях, вони прекрасно поєднуються з паркетом, масивної або плетеними меблями, дверима з деревини.

Карниз в стиле

Пластмасові карнизи часто за кольором імітують дерево, але коштують вони набагато дешевше. Сучасний ринок пропонує і інші забарвлення - білі, чорні, сірі, бежеві, що імітують метал та інші. Такими карнизами можна з успіхом прикрасити дитячу кімнату або кухню, вони добре поєднуються з яскравими меблями.

Струнні карнизи тому так і називаються, що штори вішаються на туго натягнутий, як струна, дріт. Такі карнизи майже непомітні, а кріпити їх краще всього на стелю. Натягується струна обертанням гвинта або стрижня, на який вона при цьому намотується. Пік моди на струнні карнизи припадає на 70-ті роки минулого століття, але і сьогодні вони як і раніше актуальні.

Профільні карнизи виготовляються з алюмінію або пластику і являють собою шину, канали якої закріплюються бігунки, продетые в петлі завіс. Такі карнизи ідеально підходять для оформлення віконного отвору не тільки тюлем і шторами, але і ламбрекеном, що сьогодні надзвичайно модно і актуально. Ламбрекен - це частина завіс, яка розташовується горизонтально над вікном. Кріпляться профільні карнизи для штор до стелі на деякій відстані від стіни і практично непомітні.

Багетні карнизи, по суті, тільки маскують даний кріплення штор, яке може бути виконане у вигляді струни або труби. Ця декоративна планка відіграє важливу роль в дизайні інтер'єру, залишаючись головною прикрасою вікна, оскільки з ним поєднуються штори скромних забарвлень.

Карнизи в стильових рішеннях інтер'єрів

карнизы в интерьере

При виборі карниза обов'язково потрібно враховувати його відповідність дизайну інтер'єру. Професійні декоратори радять:

  1. Якщо дизайн просторої кімнати - класика, то в нього чудово впишуться як багетні, часто оздоблені позолотою карнизи, так і більш скромні круглі дерев'яні моделі.
  2. Стилі, об'єднані ідеями мінімалізму (найпоширеніший з них - це хай-тек), не визнають ніякої пишноти і помпезності, тому струнні карнизи будуть виглядати в них зовсім до місця.
  3. Римські та японські штори краще всього вішати на алюмінієві профільні карнизи, які дозволять акцентувати увагу виключно на оригінальності завіс.
  4. Ідеально вписуються в високий сучасний стиль ковані карнизи. Їх хитромудрі візерунки тільки підкреслюють красу і шик іншої обробки приміщення, для якої може використовуватися природний мармур або граніт, цінні породи дерева, натуральні шовку. Крім того, ковані карнизи для штор хороші і для стилів, які не визнають штучні матеріали - кантрі, еко-стиль прованс.

Монтаж карнизів

Залежно від приміщення розташовувати карниз можна, як тільки над вікном, так і від стіни до стіни. Саме такий прийом дозволить візуально розширити приміщення, і воно буде здаватися більш просторим.

Схема монтажа круглого карниза

При купівлі круглого карниза для штор потрібно керуватися одним простим правилом: він закріплюється на стіні через кожні два метри. Тому, якщо довжина карниза 3-4 метри, то слід встановити додаткове кріплення посередині.

Кріплення профільних карнизів проводиться саморізами з пластмасовими дюбелями, а самі карнизи прикладаються впритул до стелі. Причому, чим важче штори, тим менше має бути відстань між саморізами.

Підійшовши до вибору карниза креативно, можна досягти чудових результатів в оформленні інтер'єру. Для цього потрібно тільки уважно вивчити пропозиції сучасного ринку і дати волю власній фантазії.

Дизайн карнизов

Читайте також: