Кладка цегли своїми руками

17.01.2021
7 907
Admin

Кладка кирпича своими руками

  1. Кладка вприсик
  2. Кладка вприжим
  3. Цегляна кладка з підрізуванням
  4. Цегляна кладка вполуприсык
  5. Фото

Якість і швидкість кладки цегли своїми руками залежать не лише від вправності каменяра. Важливо також приготувати якісний розчин і використовувати відповідний спосіб укладання.

Можна виділити наступні способи:

  • вприсик;
  • вприжим;
  • вприсик з підрізуванням і вполуприсык (забутка).

Вибираючи той або інший спосіб необхідно врахувати вологість цегли, пластичність розчину, час року, а також врахувати вимоги до чистоти фасаду. Розглянемо більш докладно перераховані види кладки цегли.

Для того щоб розібратися з визначеннями кладки цегли, розглянемо малюнок нижче:

Типы кладки кирпича

Кладка вприсик

Шар розчину наноситься рівномірним шаром, залишаючи краю стінки невелику пасмо для заповнення вертикальних швів. Таким чином для ложкового ряду розчин наноситься з відступом від стіни на 2 - 2,5 см і розкладкою розчину близько 7 - 8 см. Для тичкового ряду розкладка розчину наноситься на 20 - 22 см. Товщина розчину на середині близько 2,5 - 3 см Для кладки вприсик каменяр бере 2 цегли і кладе їх плазом під нахилом на відстані близько 10 см від вже укладених цеглин. Поступово повертаючи, муляр підсовує цеглини до раніше укладених, при цьому перед переднім ребром утворюється грядка розчину, що заповнює горизонтальні і вертикальні шви.

Ложковий ряд - кладка цегли вприсик:

Кладка ложкового ряда вприсык

Тичковий ряд - кладка цегли вприсик:

Кладка тычкового ряда вприсык

Кладка вприжим

Даним способом укладається ложкових і тичкова цегла. Розчин для цегляної кладки використовується досить жорсткий. Розрівнюється розчин відразу для кількох цеглин (3-х ложкових або 5-ти точкових). Від стіни дотримується відступ 10 - 15 див.

Послідовність укладання наступна. Муляр бере в одну руку цегла, а інший розрівнює розчин. Підгрібає невелику частину лежачого розчину і притискають кельмою до ребру вже встановленого цегли. Після цього новий цегла кладеться і злегка підсувається до вже встановленого цеглі. Після цього зайвий розчин прибирається. Даний вид є найбільш міцним, але процес досить трудомісткий.

Кладка вприжим:

Кладка кирпича вприжим -ложковый и тычковый вариант

Цегляна кладка з підрізуванням

Цей спосіб використовується при повному заповненні швів і їх подальшої розшивкою. Розчин укладається також як і вприжим (з відступом 10 - 15 см), а цегла укладається також як і вприсик. Надлишки розчину також прибираються. Розчин тут використовується досить жорсткий. Якщо використовувати більш пластичний розчин, то буде складно встигнути його прибрати при установці цегли. По складності даний метод представляє собою щось середнє між кладкою впрісик і вприжим.

Цегляна кладка вполуприсык

Даний спосіб полягає в наступному. Розчин наноситься між зовнішньою і внутрішньою верстою. Після чого він розрівнюється і відбувається укладання цегли в забутку. Укладання можна проводити одночасно двох цеглин. На відстані 8 см від вже встановлених цеглин відбувається забір ребром цеглин розчину, після чого вони притискаються до вже встановленим цеглин. Якщо вертикальні шви недостатньо заповнені, то їх заповнення відбудеться при укладанні наступних рядів. Поперечні шви необхідно заповнювати повністю.

Кладка забутки вполуприсык - ложкові ряди:

Кладка вполуприсык ложковых рядов

Кладка забутки вполуприсык - тичкові ряди:

Кладка вполуприсык тычковых рядов

Слід натягувати причалки, які є орієнтиром у забезпеченні горизонтальності і прямолінійності рядів кладки.

Натягивание шнура причалки

Розташовувати шнур слід через кожні 5 метрів, щоб уникнути його провисання. Кріплення причалки для зовнішньої стіни здійснюється за порядовкам, а біля внутрішньої стіни кріплення відбувається за допомогою скоб.

Пристрій шнура-причалки:

Устройство шнура причалки в кладке

Існує певні послідовності укладання цегли: однорядна і багаторядна. При однорядній укладанні, спочатку відбувається кладка зовнішньої стіни, потім внутрішньої і після цього забутки. При багаторядній укладанні, цегли укладають ступінчастим або змішаним способом.

В процесі також важливо забезпечити доступність розчину і цегли, щоб не доводилося метушитися, і можна було б спокійно і тривало працювати. Це дозволить збільшити продуктивність кладки цегли. Ось ми і розібрали всі етапи.

Фото

Кладка кирпича

Кирпичная кладка с элементами рваного кирпича

Кладка кирпича елочкой

Красивый дом из кирпича

Читайте також: