Клейові склади для побутового ремонту

17.01.2021
1 066
Admin

Клеевые составы для бытового ремонта и их типы

  1. Клеї та їх типи
  2. Порошкові клеї
  3. Універсальні клеї
  4. Моментальні клеї
  5. Спеціальні клеї

У побуті часто доводиться ремонтувати велика кількість зіпсованих речей, які мають різну структуру поверхні, форму і зроблені з різних матеріалів. Але існує засіб, який допомагає таким речам, так би мовити, повторно ставати в стрій. Цим засобом є клей, що з'єднує частини предметів і власне самі предмети.

Будівельні магазини пропонують безліч клеять складів для робіт ремонтно-будівельного характеру. Як вибрати з них той, який зможе забезпечити найкращий ефект? Спочатку необхідно з'ясувати, яке призначення того чи іншого клею. Клей являє собою суміш (рідку або порошкоподібну) з синтетичної або натуральною основою. До синтетичних належать вінілові, силіконові, акрилові і поліуретанові клеї, а до натуральних - мінеральні, тваринні і рослинні. Оскільки сучасні клеї за своїми експлуатаційними характеристиками в деяких випадках перевершують навіть кріпильні матеріали, їх використання пов'язане не тільки зі склеюванням поверхонь і предметів. Але якою б не була сфера застосування клеїв, вони повинні мати певні характеристики, а саме володіти високою адгезією і великою силою зчеплення, міцністю, еластичністю, водостійкістю, екологічною чистотою. Крім того, клеї повинні бути зручними у використанні і зберігати свої властивості протягом тривалого часу.

Клеї та їх типи

Клеи и их типы

В залежності від місць використання клеїв вони поділяються на: клеї для покриттів для підлоги, паркету, стельових і стінових покриттів, а також спеціальні клеї.

Клей для паркета

З допомогою паркетного клею будь паркет можна прикріпити до дерев'яної, бетонної або цементному основи. Виготовляється такий склад на основі ПВА, оскільки саме він з'єднує дерев'яні поверхні «намертво». Існують клеї та на основі латексу. Вони характеризуються пластичністю і відсутністю в їх складі летких розчинників. В основі клею для підлогових покриттів містяться синтетичні смоли, роблять його економічним, міцним і стійким до температурних коливань. Використовуються також і склади на латексній основі.

Клей КМЦ

Для стельових і стінових покриттів з гіпсокартонних листів, пластику, дерева та кераміки призначені клеї на основі латексу і цементу, рідкі цвяхи та дисперсійні склади. Добре себе зарекомендував вініловий клей, який наноситься на вінілові, тканинні, спінені і тіснені шпалери. Що стосується дисперсійного клею, то він добре підходить для склошпалер.

Однак найвідомішим шпалерним клеєм є клей КМЦ, який виготовляється на основі карбокси-метилцелюлози. Не утворює грудок, він відмінно розчиняється у воді, а також чудово наноситься на поверхню. Розрізняють КМЦ для важких, середніх і легких шпалер, їх відмінність полягає в концентрації основного компонента, від якого прямо пропорційно залежить в'язкість клею і тяжкість кріпляться за допомогою шпалер.

Клей ПВА

Говорячи про клеях, застосовуваних для домашнього ремонту, не можна не згадати відомий клейовий склад ПВА - на основі водної дисперсії полівінілацетату. Його можна побачити на полицях майже в кожному будинку. З допомогою ПВА склеюється картон, папір, фанера, тканини, шкіра, а також деталі, виготовлені з дерева. Цей клей може бути декількох модифікацій, кожна з яких призначена для конкретних матеріалів: ПВА-П - для фанери, шпону, АВП, АСП, дерева; ПВА-М - для дерева, АСП і шпону. Є також ПВА-Т, з допомогою якого можна не тільки клеїти дерево, але і покращувати схоплювання поверхні і цементного розчину, в який він додається.

Порошкові клеї

Порошковый клей

Класти керамічну плитку на стіну можна на мастиці або розчині з цементно-піщаного складу. Проте найпопулярнішим і економічним клеючим складом для обробки стін даним матеріалом, а також штучним та натуральним каменем, є клей на основі цементу, продається у вигляді сухої суміші. Згідно із зазначеним на упаковці рецептом, його необхідно розвести водою, нанести зубчастим шпателем на стіну, розрівняти і після цього прикріпити до поверхні плитку. Засихання клею здійснюється впродовж доби, після чого протягом двох днів він набирає міцність.

Універсальні клеї

Универсальные клеи

Для всіх видів внутрішніх робіт, таких як поклейка керамічної плитки, лінолеуму і паркету, можна використовувати універсальний клей на латексній основі. Наносити склад необхідно рівним тонким шаром на чисту знежирену поверхню, потім до неї може закріплюватися будь-який матеріал. Процес схоплювання цього клею триває протягом 0,5-1 години.

Існує ще один універсальний клей, що виготовляється на основі хвилею дисперсії акрилових сополімерів, що отримав назву рідкі цвяхи. Його відмітною особливістю можна назвати високу міцність, завдяки чому він швидко і легко справляється з монтажем і кріпленням, замінюючи звичайні цвяхи. Використовуючи цей клей, можна склеїти практично всі матеріали: дерево і дерев'яні оздоблювальні матеріали, пробку, фанеру, кераміку, гіпс, метал та інші. Рідкі цвяхи, будучи пластичними, термо - і водостійкими, дуже швидко застигають (приблизно за 12-24 год.) навіть у тому випадку, якщо в приміщенні стоїть висока вологість.

Моментальні клеї

Моментальный клей

Найшвидшим серед клеючих речовин, безсумнівно, є старожил даного сектора будівельної хімії - універсальний клей «Момент», який не один раз доводив свою спроможність. Такий клей, виправдовуючи свою назву, може за лічені секунди надійно склеювати всілякі матеріали.

Спеціальні клеї

Специальные клеи

До спеціальних типів клею може бути віднесено рідке натрієве скло, яке використовується для скляних, фарфорових, паперових і картонних виробів. Воно має хорошу взаємодію з матеріалами на основі мінералу, утворюючи міцну структуру, а одержуване з'єднання має брудовідштовхувальні характеристиками і є стійким до впливу навколишнього середовища.

Іншим прикладом спеціального клею можуть бути герметики, які дозволяють не тільки закладати шви і тріщини, але і склеювати матеріали. Зокрема, герметики з поліуретану використовуються для склеювання дерева, пластику, кераміки, каменю і металу. Швидко тверднучи, ці склади забезпечують міцне з'єднання поверхонь, відрізняючись пластичністю, водостійкістю, стійкістю до деформацій і корозії.

Герметики

Хорошу адгезію до дерева, цегли, бетону й штукатурці мають акрилові герметики, що утворюють плівку вже через 15 хвилин після нанесення. Вони мають стійкість до світла, вібрації та ультрафіолетового випромінювання. Крім того, їх можна фарбувати, а це при виконанні ремонтних робіт має певну важливість. А ось герметики з силікону фарбувати не рекомендується, так це і не потрібно, адже вони можуть бути різних кольорів. Наносяться герметики на суху і чисту знежирену поверхню прямо з тюбика, в тому ж випадку, якщо він має жорстку упаковку - за допомогою спеціального пістолета. Довго зберігати розкритий герметик не потрібно, так як при цьому він втратить власні характеристики.

Читайте також: