Як оформити клумбу навколо дерева

17.01.2021
6 907
Admin

Как оформить клумбу вокруг дерева

  1. Раціональність розміщення клумб під деревами
  2. Основні особливості облаштування клумби
  3. Цікаві дизайнерські рішення
  4. Підбір рослин
  5. Відео

На дачній ділянці будь порожній простір садівниками сприймається, як можливість втілити в життя свої творчі ідеї та практичні задуми. Адже навіть на самій невеликій території хочеться витягти максимум користі, одночасно зробивши її красивою і затишною. Тому багато власників дач і приватних будинків часто продумують всі тонкощі ландшафтного оформлення саду, передбачають, як оформити клумбу навколо дерева і ефективно декорувати інші зони ділянки.

Раціональність розміщення клумб під деревами

Рациональность размещения клумб под деревьями

Незалежно від виду дерева, умови його утримання вимагають чистоти і порядку навколишнього простору. Хороший догляд допомагає уникнути виникнення хвороб і різних шкідників. Відповідно покращується урожай, збільшується тривалість росту дерева і красивіше стає його крона.

Знаючи, як оформити клумбу навколо дерева, можна реалізувати різні цікаві проекти. Розміри огороджувальної конструкції і її дизайн підбираються в індивідуальному порядку, при цьому враховується загальне оформлення ділянки, його декоративні рішення та ландшафтний стиль саду.

Основні особливості облаштування клумби

Основные особенности обустройства клумбы

Під деревами декоративні та функціональні клумби створюються за таким же принципом, як і малі форми, що розташовуються на відкритій місцевості. Основна відмінність - це акуратність при проведенні робіт і більш ретельний відбір рослин та квітів. При їх виборі обов'язково враховують фактичні умови і мікроклімат під кроною. Акуратність і педантичність, також потрібні в процесі догляду за рослинами, під час поливання, розпушування і прополки.

Етапи підготовки грунту під деревами для облаштування клумб:

  • Ретельно видаляються бур'яни і зайва рослинність.
  • Прибирається верхній шар грунту з допомогою невеликої лопатки. Роботи робити потрібно дуже акуратно, між кореневою системою дерева, не зачіпаючи її.
  • В лунки засипають спеціальний живильний грунт, який ретельно проливають водою.
  • Проводиться висадка заздалегідь підібраних рослин і їх полив.

Высадка цветов

Після того, як рослини приживуться, вільні місця покривають подрібненої корою, тирсою або тріскою.

Цікаві дизайнерські рішення

Варіантів того, як оформити клумбу навколо дерева, сьогодні існує велика кількість. Найбільш традиційна конструкція - кругла, в якій, як правило, по краях висаджують низькорослі рослини. Високорослі види зазвичай ростуть ближче до стовбура. Якщо основа дерева проглядається лише з одного боку або воно росте в безпосередній близькості до паркану або іншим спорудам, то раціонально буде облаштувати асиметричну або напівкруглу клумбу.

Варианты рассадки цветов

Дуже незвично і стильно виглядає монохромна клумба, в якій при висадці використовується тільки один вид квітів або зелених насаджень. Коли в певний час зацвітуть всі квіти відразу, це справить неймовірний ефект на близьких і гостей будинку. Наприклад, для затінених ділянок фахівці радять висаджувати низькорослі айстри, які настільки самодостатні, що можуть підбиратися в одній колірній гаммі або цвісти яскравим різнобарвним килимом.

Как рассадить цветы под деревом

Досвідчені садівники можуть проявити всі свої навички, облаштувавши клумби з безперервним цвітінням. Поза залежністю від часу року під деревами завжди будуть розпускатися різні квіти. Оригінально виглядають підпірні стінки з кучерявими рослинами навколо стовбура.

Використовуючи стандартний садовий бордюр, можна створити незвичайну багатоярусну композицію замість стандартної, звичної клумби. Однак продумуючи, як оформити клумбу навколо дерева, слід пам'ятати, що більшість дерев не переносить щільну засипання землею кореневої системи. Збільшення шарів грунту може привести до негативних наслідків, зокрема до загнивання стовбура. Фахівці рекомендують засипати грунт не більше 10 додаткових сантиметрів.

Клумба под деревом

Сучасні тенденції ландшафтного дизайну демонструють стихійні, невпорядковані посадки на клумбах під деревами. На виставкових зразках і в каталогах можна побачити тюльпани, нарциси, айстри і інші рослини, висаджені в хаотичному порядку в комбінації з зеленим килимом різних рослин.

Підбір рослин

Выбор цветов для клумбы

Під деревами дуже складно знайти достатньо освітлений сонячними променями місце. У кращому випадку, якщо у дерева изреженная крона, під нього може потрапляти частина природного освітлення. Тому підбираючи асортимент насаджень, враховують фактичні кліматичні умови місця і його освітленість. Фахівці з ландшафтного дизайну радять під деревами висаджувати конвалії, примулу, фіалку, папоротеві, плющ, барвінок та інші рослини, які добре переносять затінення.

Тюльпаны под деревом

При нестачі вологи рослини набувають посухостійких видів. До речі, полив рослинності в клумбі повинен бути частий і рясний, так як воду будуть споживати насадження і саме дерево.

Відео

Фіалки - відмінний варіант для посадки на клумбах під деревом. Відеоматеріал розповість про те, як висаджувати фіалки.

Читайте також: