Колеровка фарби своїми руками

17.01.2021
6 900
Admin

Колеровка краски своими руками

  1. Кілька корисних порад
  2. Що необхідно
  3. Практичний підбір кольору

В даний час у більшості будівельних магазинів можна купити фарби практично будь-яких забарвлень, в різній упаковці, з різними властивостями.

Кожен великий будівельний магазин намагається запропонувати послуги з комп'ютерної тонуванні фарби. Але якщо існуючі кольори фарб з якихось причин не влаштовують покупця, можна спробувати надати фарбі потрібну забарвлення в домашніх умовах.

Кілька корисних порад

Полезные советы по колеровке

Колеровка фарби своїми руками повинна починатися з точного розрахунку. Спочатку необхідний для виконання робіт обсяг фарби потрібно прорахувати. Для цього потрібно вивчити інструкцію по застосуванню фарби, яку зазвичай дає виробник.

Цікавимося середнім її витратою. Потім, знаючи площу, множимо її на витрату фарби та збільшуємо отриману цифру на 10%. Нехай краще залишиться запас, чим доведеться заново пофарбувати більший обсяг.

Обмовимося: великий обсяг (кілька ємностей), розрахований на кілька десятків квадратних метрів самостійно краще не тонувати. Існує велика ймовірність того, що в двох різних ємностях не вдасться повторити колер.

Виробники фарб, особливо акрилових, навіть використовуючи однакові ємності, примудряються заповнити їх різною кількістю фарби. Яка може бути точність в кольорі?

Що необхідно

Что необходимо для колеровки краски

Якщо необхідно пофарбувати невелику за площею поверхня, то знадобитися придбати білу фарбу і колер. Бажано, щоб виробник цих елементів співпадав.

Белая краска и колер

Тому що, якщо ви залишитеся незадоволені результатом і спробуєте пред'явити якісь претензії до виробника, Тому що на різних підприємствах можуть використовуватися різні стандарти і різні технології виробництва. Знайти крайнього буде складно.

Отже, потрібно знайти фарбу і колер одного виробника. Зазвичай до колеру виробник докладає каталог, в якому дана таблиця одержуваних квітів. Також виробник повідомляє, в яких пропорціях слід застосовувати фарбу і барвник для досягнення потрібного результату.

Дрель-миксер

Крім матеріалу для колеровки потрібно інструмент - міксер або дриль з регулюванням числа обертів. Можна, звичайно ускладнити собі завдання і спробувати замішати фарбу вручну, але в цьому випадку немає жодних гарантій якості замісу, однорідності кольору.

Практичний підбір кольору

Подбор цвета краски

Кольоровий каталог рідко може передати всю глибину відтінку колеруемой фарби. Для того щоб не зіпсувати ціле відро, можна отколерованной невеликий обсяг «на пробу». Тут головне не помилитися з обсягами.

Після того, як колір буде однорідним, потрібно нанести отриману фарбу на яку-небудь поверхню пензлем або невеликим валиком. Дати можливість фарбі повністю висохнути. Оцінити колір при природному і електричному освітленні.

Якщо отриманий колір по якихось параметрах вас не влаштовує, то можна злегка розбавити фарбу водою, додати трохи білої фарби з іншої ємності або збільшити частку в обсязі барвника.

Поспішати не варто. Краще втратити трохи більше часу на підбір, експериментуючи, ніж купувати нове відро білої фарби.

Тільки після цього можна колеровать велику місткість, але при цьому потрібно пам'ятати одну важливу річ - на великих площах колір фарби буде виглядати яскравіше.

Практический подбор цвета

Фарбу потрібно замішувати безпосередньо в ємності. Краще всього для цих цілей підійде низькообертовий міксер. Фарбу потрібно вимішувати до отримання маси одного кольору.

Якісь деталі процесу, труднощі можуть проявитися по ходу справи. Все передбачити складно. Але, слідуючи радам, наведеним у цій статті, можна якісно отколерованной фарбу самостійно.

Читайте також: