Конструкція та монтаж сучасних ролетних систем

17.01.2021
1 434
Admin

Конструкция и монтаж современных роллетных систем

  1. Конструкція і пристрій
  2. Монтаж рольставен

Ролети, рулонні решітки і велика частина аналогічних конструкцій працює за принципом рулонних жалюзі за одним істотним винятком. Якщо жалюзі різного типу використовуються переважно усередині приміщення, то ролетні аналоги призначені для вуличної експлуатації. Монтуються у віконні або дверні прорізи квартир, заміських будинків або торгових павільйонів, вони покликані забезпечувати захист приміщення від злому, шуму і несприятливих погодних умов.

Конструкція і пристрій

Конструкция и устройство

Основою сучасних роллетых систем, як вже було сказано вище, стали так звані рулонні жалюзі. Від них же рольставням передалася велика частина функціоналу. Зокрема, пристрій даної конструкції досить просте.

  • Полотно ролети;
  • Робочий вал;
  • Захисний короб;
  • Направляючі;
  • Захисні бічні кришки.

Полотно ролетної системи являє собою об'ємну конструкцію з деякої кількості ламелей, виготовлених з різних матеріалів. Найчастіше ламелі мають екструдований алюмінієвий профіль. Проте нерідко можна зустріти профілі з різних металевих сплавів, в тому числі і сталі, а також пластикові конструкції. Від матеріалу полотна рольставен безпосередньо залежать як захисні властивості конструкції, так і особливості її експлуатації, в тому числі і типові характеристики приводу, що приводить у рух ролетне полотно. Саме полотно рухається по направляючої конструкції, монтируемой у віконний або дверний проріз по траєкторії проходження ламелей. Напрямні, як правило, изготоавливаются з нержавіючої сталі, що володіють підвищеною міцністю і структурною надійністю. Робочий вал - це обертове ланка конструкції, що приводиться в рух механічним або електричним приводом. Саме на вал «намотуються» ламелі ролетного полотна. Для досягнення максимальної естетичності, а також для захисту механізму рольставен від зовнішніх пошкоджень вал поміщається в спеціальний пластиковий або металевий короб, при цьому санкціонований доступ до механізму (наприклад, при ремонті конструкції) забезпечується за допомогою бічних кришок, оснащені спеціалізованими замковими механізмами.

Монтаж рольставен

Монтаж рольставен

Типові характеристики ролетних систем дозволяють проводити монтаж всієї конструкції двома способами: або внакладку в отвір. Монтаж рольставен внакладку передбачає розташування захисного короба над віконним або дверним прорізом. При цьому установка ролетної конструкції в отвір передбачає монтаж короба безпосередньо у верхню частину віконного дверного отвору. Обидва способи мають як свої переваги, так і свої недоліки. При монтажі короби внакладку площа отвору залишається незмінною, зберігається швидкий доступ до механізму ролет через бічні кришки, скло за рахунок зберігся простору навіть після сильного удару залишиться цілим. Однак захисний короб постійно піддається зовнішнім впливам, що не може не шкодити механізму рольставен. Яке утворюється внутрішньої сторони конденсат досить скоро призведе до необхідності сервісного обслуговування або навіть ремонту механізму. Це ж зовнішнє вплив сприяє швидкому зносу ролетного полотна, що незабаром може привести до необхідності його заміни. Монтажі рольставен в отвір значно знижує площа віконного або дверного прорізів, механізм ролети залишається повністю прихований від зловмисника, так і від господаря, тому у разі будь-якої несправності конструкцію доведеться повністю знімати. При такому способі монтажу полотно досить щільно прилягає до скла, яке неминуче розіб'ється при сильному ударі. При всіх цих недоліках, однак, монтажі рольставен у проріз, додає конструкції додаткові шумо - і теплоізоляційні якості.

Гаражные роллеты

Читайте також: