Конструкція гвинтових сходів

17.01.2021
3 181
Admin

Конструкция винтовой лестницы

  1. Проступи гвинтових сходів
  2. Кріплення сходинок гвинтових сходів
  3. Гвинтові сходи фото:

Безумовно, основними складовими сходи, які і допомагають нам здійснювати вертикальне переміщення, є щаблі. Форма і взаємне положення даних елементів і сходи поділяють на дві основні категорії: гвинтові і прямі. Якщо ширина східців нерівнозначна на різних її кінцях, а встановлені вони навколо основної стійки, що знаходиться в центрі, виходить типова конструкція гвинтових сходів.

У конструкції гвинтових сходів можна побачити як позитивні чинники, так і деякі недоліки. Головним достоїнством визнається площа, яку сходова конструкція займає. Цей показник значно нижче, ніж у прямий сходів.

Схема конструкции винтовой лестницы

В переважній більшості ситуацій, гвинтові сходи може бути поміщена в кола, в центрі якої буде знаходитися опорна стійка, а радіус буде залежати від показника довжини щаблі. Зауважимо, що оптимальною є метрова довжина щаблі. Саме в цьому випадку сходи може показати весь ряд своїх переваг. Якщо конструкція гвинтових сходів буде ґрунтуватися на сходах з півтораметрової довжиною, її площа вже не буде відрізнятися від тієї, що займає сходи прямого типу.

Проступи гвинтових сходів

Проступи винтовых лестниц

Беріть до уваги те, що ідеальна траєкторія руху по сходах гвинтового типу розташована приблизно на центральній частині маршу. При цьому повинна бути постійна опора на конструкцію поручнів. Цей факт і визначає головний мінус гвинтових сходів - малий показник ширини проступи, розташованої по траєкторії руху. Щоб звести цей недолік до мінімуму, будівельники відмовляються від облаштування подступенков. Проте, навіть, незважаючи на це, гвинтовим сходам частіше відводиться роль декоративних конструкцій, а не основних.

Повністю позбавити від описаного недоліку можуть гвинтові сходи, що мають особливий тип конструкції. Проступи даних сходів виконані в непростий конфігурації, іменованої "качиним кроком".

Лестницы конфигурации

Дуже часто такий метод можна зустріти в сходах прямих, але мають серйозний кут нахилу.

Лестница Самба с большим углом наклона

Якщо ви вирішили спроектувати конструкцію гвинтових сходів, то грунтуйтеся на те, що ширина проступи у центральній частині маршу не повинна бути менше показника у 20 сантиметрів. Якщо гвинтові сходи буде у вашому домі основною, то мінімальний показник ширини проступи - 80 сантиметрів. Якщо ж сходи буде виконувати другорядну завдання, то можна обмежитися 60-сантиметрової проступью. Дана сходи буде досить компактною, а головною її функцією - гарантія доступу в приміщення мансарди або горища.

Кріплення сходинок гвинтових сходів

Несучі елементи, які передбачає конструкція гвинтових сходів, можуть розрізнятися. Відповідно, існують відмінності й у способах кріплення сходинок. Можна сконструювати кручені сходи, яка ґрунтувалася на тятивах.

Винтовые лестницы на тетивах

Тятиви повинні володіти складною формою спіралі, а тому будівництво подібної сходи не вдасться виконати без серйозних технічних умінь.

Цікаво, що конструкція гвинтових сходів може і не припускати опорної балки. Це означає, що доведеться виконувати з'єднання забіжних ступенів один з одним, а також з міцними поручнями, кріплення яких здійснюється до балясин.

Винтовая лестница без опорной балки

Крім цього, потрібно провести міцне закріплення останньої сходинки на перекритті. Все це дозволить розподілити навантаження дуже рівномірно і убезпечити конструкцію.

У більшості ж випадків, конструкція гвинтових сходів ґрунтується на масивної центральної стійки.

Винтовая лестница на массивной центральной стойке

У ролі стійки варто використовувати трубу, має 5-сантиметровий діаметр і досить товсті стінки. Пам'ятайте, що основна стійка повинна стояти ідеально вертикально.

Гвинтові сходи фото:

Красивая стеклянная лестница

Винтовая деревянная лестница

Опорная конструкция винтовой лестницы

Винтовая лестница с красивой стойкой

Компактная винтовая лестница

Винтовая лестница в виде дерева

Красивая дизайнерская винтовая лестница из дерева

Красивая лестница со стеклянными ступенями

Красивая белая винтовая лестница

Красивая декоративная лестница

Красивая деревянная лестница с винтовой центральной балкой

Читайте також: