Короб з гіпсокартону своїми руками

17.01.2021
2 037
Admin

Короб из гипсокартона своими руками

 1. Варіанти конструкцій короба
 2. Необхідні для роботи інструменти і матеріали
 3. Варіант 1
 4. Варіант 2

Всі квартири багатоповерхових будинків оснащені комунікаціями - водопровідними, каналізаційними і газовими трубами. І якщо внутрішні, по більшій частині горизонтальні розводки, можна якось замаскувати за допомогою меблів, то з загальними, вертикальними (їх ще називають стояками), справа йде дещо складніше. Такі труби псують весь вигляд приміщення.

Проблему вирішує короб з гіпсокартону своїми руками. До речі, такий короб можна зробити з вагонки, ДСП або фанери, але гипсокарон - універсальний матеріал, який піддається будь-якій обробці, тому використовувати його краще. Дійсно, на гіпсокартон можна наклеїти облицювальну плитку, шпалери, або просто зашпаклювати і пофарбувати його водоемульсійною фарбою. З цього матеріалу можна виготовляти огороджувальні конструкції будь-якої складності - він легко ріжеться.

Варіанти конструкцій короба

В залежності від розташування труби варіантів виготовлення може бути два:

Короб для угловой трубы

1. Труба проходить по кутку приміщення. У такому разі короб буде складатися з двох панелей, решта дві складуть стіни приміщення.

Короб для трубы проходящей вдоль плоскости

2. Труба проходить вздовж площини стіни. При цьому варіанті короб повинен складатися з трьох частин, тільки одну частину замінить собою стіна приміщення.

Необхідні для роботи інструменти і матеріали

Щоб самостійно виготовити короб з гіпсокартону, вам будуть потрібні інструменти, які сьогодні є майже у кожного поважаючого себе господаря:

Необходимые для работы инструменты

 • Дриль з ударним механізмом і регулятором швидкості, її можна використовувати для свердління бетонної стіни і в якості шуруповерта.
 • Свердло з побідитовим наконечником діаметром 8 мм
 • Електролобзик (його можна замінити ножівкою).
 • Ножиці по металу або болгарка.
 • Лінійка.
 • Будівельний рівень.
 • Рулетка.
 • Олівець.
 • Косинець.

З матеріалів вам знадобиться:

Необходимые для работы материалы

 • Стандартний лист гіпсокартону, має розміри 120х250 див. Зазвичай такого листа вистачає на виготовлення короба для труби.
 • Металеві профілі, з яких виготовляється каркас короби. В залежності від кількості стінок короба, їх потрібно 3 або 4 штуки.
 • Пластмасові дюбелі на 8 мм та шурупи до них для кріплення металевих направляючих до стіни приміщення.
 • Саморізи, з допомогою яких гіпсокартон кріпиться на металеві профілі.

Варіант 1

В першу чергу необхідно виміряти висоту приміщення. Потім на таку ж довжину відрізаються три профілю.

Розрахуйте ширину стінок короба.

 1. Якщо ви збираєтеся обклеїти його облицювальною плиткою, то краще всього витримати ширину, кратну ширині плитки, тоді вам не доведеться її різати.
 2. Якщо ви збираєтеся зашпаклювати і пофарбувати короб, то його розміри робіть якомога менше.

З допомогою косинця і олівця накресліть на підлозі лінії, по яких буде встановлюватися короб з урахуванням його розмірів.

За накресленим лініях встановіть і прикріпіть до стін дві напрямні. Кріплення здійснюється шурупами з дюбелями, вставленими в просвердлені в стіні отвори. Перевірка вертикалі проводиться будівельним рівнем.

Відріжте частину гіпсокартону, яка буде служити одній зі стінок короба. Це можна зробити електролобзиком або ножівкою по зазначеним заздалегідь розмірами. Її відразу прикрутіть саморізами до одного з встановлених профілів.

Уважно відміряйте і відріжте другу смугу гіпсокартону.

Третій профіль прикручується до внутрішньої сторони встановленого гіпсокартону. Він буде служити ребром конструкції.

Залишилося тільки прикрутити другу відрізану смугу гіпсокартону - і ваш короб готовий!

Варіант 2

Різниця з першим варіантом полягає в тому, що у короби повинно бути три стіни і, відповідно, чотири металеві напрямні. В іншому принцип виготовлення та встановлення короби такий же, як і в першому варіанті.

У разі, якщо короб повинен бути великих розмірів, то вертикальні напрямні з'єднуються між собою двома горизонтальними, які можна виготовити з обрізків. Це необхідно зробити для додання жорсткості конструкції. Горизонтальні профілі кріпляться до підлоги і стелі.

Бічні стінки короби виготовляються рівними по ширині, всі лінії і прямокутність конструкції перевіряються рівнем і косинцем.

Читайте також: