Покрівля з профнастилу своїми руками

17.01.2021
2 945
Admin

Кровля из профнастила

 1. Вибір профнастилу
 2. Розрахунок кількості матеріалів
 3. Монтаж
 4. Утеплення
 5. Заходи безпеки

Обов'язковим і дуже важливим елементом будь-якого будинку є дах з правильно підібраною покрівлею (верхнім її шаром). Покрівля покликана забезпечувати захист будівлі від впливу опадів. Вона повинна бути морозостійкою, непродуваемой, водонепроникною, міцною, щоб витримувати атмосферні навантаження і різні механічні дії під час ремонту або очищення від снігу.

Профнастил на крыше

Найбільш дешевим способом спорудження покрівлі є використання профнастилу. Покрівля з нього виходить міцною і довговічною, монтується досить швидко, при цьому набір матеріалів для її спорудження мінімальний. Надійна покрівля з профнастилу своїми руками виконана, може стати для вашого будинку відмінним захистом. Розглянемо основні моменти, пов'язані з улаштуванням покрівлі з профнастилу.

Вибір профнастилу

Найкращим варіантом буде рівність довжини листа і ската покрівлі - це зменшує ймовірність проникнення під покрівлю води (за рахунок відсутності поперечних стиків). Якщо ви змушені використовувати профнастил, листи якого коротше ската покрівлі, то врахуйте, що такі листи вимагають укладання в 2-3 ряди.

Профнастил для крыши

Покрівельний профнастил виготовляється з оцинкованої сталі з полімерним покриттям, що надійно захищає сталь від корозії. Існує безліч варіантів профнастилу, що відрізняються розмірами, кольором, товщиною та вартістю. Споживач вибирає конкретний вид виходячи зі своїх уподобань і з урахуванням кліматичних умов регіону. Для місць проживання з високим покривом снігу в зимовий час, рекомендується застосовувати несучий профнастил висотою хвилі не менше 20мм.

Розрахунок кількості матеріалів

При розрахунках кількості профлиста слід враховувати, що вони повинні стикуватися між собою внапуск по горизонталі і по вертикалі. Крім цього слід врахувати величину звису покрівлі. Різні марки профлиста мають різний крок хвилі, від якого залежить величина вертикального нахлеста.

Монтаж профнастила внахлест

Розмір горизонтального напуску безпосередньо залежить від величини кута схилу покрівлі:

 • Якщо кут менше 15°, то напуск повинен бути не менше 20см.
 • Якщо кут у межах 15-30°, то напуск виконується в діапазоні 15-20см.
 • Якщо кут більше 30°, то напуск слід виконувати в межах 10-15см.

Угол ската крыши

Розміри звисів необхідно вибирати в залежності від висоти профілю. Чим більше висота, тим більше робиться звис. Це допомагає виключити ризик попадання води на кроквяну систему.

Кількість дощок для обрешітки (в погонних метрах) розраховується виходячи з кроку їх укладання і розмірів скатів. Кількість утеплювальних матеріалів, плівок для паро - і гідроізоляції розраховується відповідно до загальної площі покрівлі плюс запас близько 4% (на нахлести і випуски). Виходячи з площі покрівлі розраховується кількість саморізів з прес-шайбами.

Монтаж

Монтаж кровельного профнастила

Робота починається з настилу гідробар'єр (армованої целофанової плівки, яка призначена для відводу води, випадково просочилася під покрівельний матеріал) поверх конструкції з крокв. Настил необхідно починати з нижнього краю, розгортаючи матеріал у всю довжину укрываемой поверхні (цілком або з нахлестом 300мм), зміцнюючи його до крокв дерев'яними брусками.

Далі, поперек крокв, за допомогою цвяхів або довгих саморізів по дереву, проводиться монтаж обрешітки з розрахунковим кроком, відповідним обраному профлисту. Після цього проводиться порядный монтаж листів профнастилу, починаючи з нижньої частини даху, з урахуванням розрахункових нахлестів. Листи кріпляться саморізами (зі спеціальними прес-шайбами), ввинчиваемыми у верхню частину хвилі, з кроком до 400мм. Сусідні листи профнастилу фіксуються загальним поруч саморізів.

Кровельные саморезы

Після укладання всіх листів на фронтонах необхідно виконати захист покрівлі від вітру за допомогою монтуються вітрових планок, відповідних матеріалу покрівлі. Місця примикання профнастилу до стін будинку закладають із застосуванням кутових планок, силіконового герметика та саморізів.

На завершальній стадії виробляється монтаж коника. Конькові елементи укладають внахлест до 15 см з боку, протилежного підвітряного, потім фіксують саморізами, вкручиваемыми в гребінь хвилі (крок кріплення близько 25 см).

Утеплення

Виконати утеплення даху можна з допомогою мінеральної або базальтової вати. Вата укладається між кроквами і кріпиться будь-яким зручним способом. Поверх неї натягується спеціальний паробар'єр, який кріпиться до крокв за допомогою степлера.

Заходи безпеки

Меры предосторожности при работе с профнастилом

 1. Профлисти повинні бути акуратно транспортовані з магазину до місця виконання робіт.
 2. Для захисту ваших рук від гострих кромок всі роботи слід виконувати у спеціальних рукавицях або рукавичках.
 3. Піднімати листи на дах потрібно по похилих дерев'яних напрямних, один кінець яких впирається в землю, другий - в дах.
 4. Роботи повинні виконувати мінімум 3 людини (2 внизу, 1 вгорі).
 5. Щоб не пошкодити покриття профнастилу монтажники, які працюють нагорі, повинні бути взуті в м'яке взуття.
 6. Ходити по профнастилу слід, наступаючи на місця, під якими мається обрешітка.

Якісно виконана покрівля з профнастилу здатна багато років надійно захищати будь-яку будівлю.

Читайте також: