Дах балкона своїми руками

17.01.2021
2 446
Admin

Крыша балкона своими руками

 1. Види балконних дахів
 2. Вибір матеріалу
 3. Зведення балконних даху

Багато власників квартир з балконами-лоджіями і з повністю обладнаними балконами нітрохи не замислюються про таке благо як балконні дах. А ось господарі квартир останніх поверхів старих будинків та в будівлях, які за проектом не передбачалася установка дахів на балконах, в повній мірі знають, наскільки зручно на балконі мати «дах над головою», адже вона дозволяє ефективно захистити від опадів таке популярне місце відпочинку. Правильно виготовлена дах балкона своїми руками дозволяє комфортно використовувати додаткову площу вашої квартири, при будь-яких погодних умовах. Розглянемо основні моменти виготовлення даху балкона.

Види балконних дахів

По своїй конструкції можна виділити наступні види балконних дахів:

 • Залежна конструкція. Передбачає використання несучих конструкцій, що сприймають навантаження з однієї сторони (друга сторона кріпиться до стіни будівлі). У цьому випадку буде потрібно більше матеріалів і часу на зведення даху, але зате вона зможе витримувати великі навантаження (можна використовувати будь-який покрівельний матеріал). Вибір такого варіанту зручний при одночасному склінні балкона (легко монтуються склопакети). Іноді, в якості несучих конструкцій можуть виступати алюмінієві рами. Перевагою такої конструкції є простота, надійність і низька вартість зведення. Однак для широких балконів даний спосіб втрачає свою надійність, з'являються обмеження у виборі покрівельного матеріалу (можливо використання тільки легких видів, таких як гофролист) і складності в якісному утепленні.

Зависимая конструкция

 • Незалежна конструкція. Може використовуватися незалежно від наявності/відсутності основного скління балкона, т. к. дах на нього не спирається. Каркас конструкції складається з кількох несучих ферм, що виготовляються в основному з металевого куточка. На нього кріпиться решетування та покрівельне покриття. Для вузьких балконів у цій конструкції відсутні обмеження по довжині і типом покриття, її зручно утеплювати, до неї легко монтуються різні профілі системи скління. Однак для широких балконів надійність даної конструкції знижується і потрібно використовувати найбільш легкі покрівельні матеріали (профнастил). Через велике снігове навантаження, на останніх поверхах навісний варіант покрівлі краще не використовувати.

Независимая конструкция крыши

Вибір матеріалу

Перед початком виготовлення даху балкона важливо правильно вибрати матеріал для виготовлення покрівлі. Одними з найбільш поширених матеріалів, використовуваних при виготовленні балконних дахів, є:

 • М'які покрівельні матеріали (рулонна покрівля, бітумна черепиця). Для даного виду даху потрібно більш жорсткий каркас (краще всього з суцільною латами), але зате дані даху не вимагають додаткової шумоізоляції.

Кровельный профнастил

 • Різні похідні сталевого листа (оцинковка, гофролист та профнастил - в тому числі і ламінований). Найбільш прийнятним варіантом по співвідношенню ціна/якість є покрівельний профнастил. Він володіє високою конструктивною жорсткістю, що дозволяє витримувати значні вітрові і снігові навантаження без деформації. Недоліком є потреба таких дахів додаткової шумоізоляції.
 • Полікарбонат сотовий листовий. Даний матеріал стійкий до ультрафіолету, великих перепадів температур і має високу міцність, в тому числі і до ударів. Завдяки хорошої гнучкості у зовнішній привабливості, з даного матеріалу можна створювати оригінальні конструкції.

Поликарбонат листовой

 • Склопакети для даху. Їх виготовляють із загартованого скла. При всій привабливості даного варіанту, він є найдорожчим.

Зведення балконних даху

Установка крыши на балкон

Розглянемо приклад виготовлення незалежної балконних даху з профлиста. Спочатку вам буде потрібно розрахувати потребу в матеріалах і придбати їх.

Монтаж виконуємо у наступній послідовності:

 • За допомогою анкерних болтів довжиною не менше 80 мм, на розрахунковій висоті, кріпимо до стіни заздалегідь виготовлені з 60 мм куточка металеві ферми. Ферми встановлюємо через кожен погонний метр балкона.

Схема фермы для крыши

 • З бруса 40х40 мм виготовляємо дерев'яну обрешітку і обробляємо її антисептиком.
 • З допомогою спеціальних ножиць або ножівки по металу розрізаємо профлист на потрібні розміри. Далі за допомогою шурупів з гідроізоляційними прокладками виробляємо монтаж листів на обрешітку, при цьому щілини між стіною і листами закладаємо зсередини піною, а зовні цементним розчином і герметиком.
 • Якщо планується виконати скління, то по краю даху монтується брус для кріплення рам скління. Після установки рам всі щілини повинні бути загерметизовані.

Монтаж балконной крыши

 • Якщо ви плануєте якісно утеплити балкон, то під листом профнастилу повинен бути покладений шар мембранної гідроізоляції, далі знизу потрібно укласти теплоізолюючий матеріал і підшити до утеплювача додатковий шар пароізоляції. Потім можна приступати до внутрішньої обробки балкона. При цьому слід пам'ятати, що якщо балкон герметичний, то для доступу кисню у квартиру потрібно передбачити вентиляційний отвір.

При виготовленні балконних даху потрібно дотримувати всі вимоги безпечної роботи на висоті і користуватися страхувальним альпіністським спорядженням.

Читайте також: