Дах для альтанки своїми руками

17.01.2021
13 470
Admin

Крыша для беседки

 1. Переваги альтанок
 2. Підготовчі роботи при спорудженні
 3. Вибираємо форму даху альтанки
 4. Вибір матеріалу покрівлі
 5. Дах для альтанки, фото

Незалежно від того, який у вас присадибну ділянку, котедж, приватний будинок або дача, його необхідно облаштувати так, щоб ви і ваші рідні і близькі з задоволенням приїздили на все літо або просто відпочити на святкові або вихідні. Сидіти в задушливих кімнатах немає бажання, ось для цього і потрібна затишна альтанка на ділянці, яка також в потрібний момент може захистити вас від будь-яких погодних катаклізмів.

Для будівництва такого куточка можна запросити фахівців, але набагато приємніше, коли споруджуються стіни і дах для альтанки своїми руками.

Переваги альтанок

Преимущества беседки

 • Їх можна побудувати в будь-якому місці на ділянці.
 • Їм не потрібні фундаменти, так як вони виконуються з легких конструкцій.
 • Будматеріал для альтанок можна використовувати будь-який, який вам більше сподобається.
 • Їх конструкція, а також площа забудови нічим не обмежена.
 • Побудовану альтанку можна гармонійно вписати в будь-який ландшафт ділянки.

Підготовчі роботи при спорудженні

 1. Вибір місця розташування альтанки на ділянці.
 2. Розробка проекту, за яким можна визначитися з розмірами майбутньої альтанки і розрахувати необхідну кількість будівельних матеріалів для її будівництва.
 3. Придбання необхідних інструментів та будматеріалів.

План беседки

При будівництві альтанки найбільша увага приділяється даху. І не настільки важливо, чи виконується дах для альтанки своїми руками або кимось іншим, тут головне, щоб вона потім в процесі експлуатації була довговічною, надійною і красивою.

Вибираємо форму даху альтанки

Выбираем форму крыши беседки

Вибір даху досить великий і може мати різноманітну форму: опуклу, увігнуту, купольну, баштову, одноярусну, двоярусну, триярусну, у формі усіченої сфери і піраміди, а також односкатную, подвійні, чотирьохскатні і шестискатную.

Розглянемо найбільш поширені види дахів:

 • Односхила - сама найпростіша конструкція, яку застосовують для альтанок чотирикутної форми (прямокутник, квадрат або ромб). Покрівельний матеріал укладають на наслонние крокви.

Односкатная крыша беседки

 • Двосхилий - застосовується для альтанок прямокутного типу, а крокви застосовують як висячого, так і наслонного виду. Вона не дуже вдала, так як при такій формі значно скорочується огляд місцевості.

Двухскатная крыша беседки

 • Також для квадратних і прямокутних альтанок використовують напівкруглі даху, а кроквяна решітка у неї зварна металева.
 • Чотирьохскатний - ще її називають вальмового, два ската мають форму трапеції, а два - трикутників. Для таких дахів використовують накосние і наслонние крокви. Дахи виходять у вигляді овалу.

Вальмовая крыша беседки

 • Дуже цікава шатрова - це теж чотирьохскатний дах, всі скати у вигляді трикутників. Коника у цій даху немає, а всі трикутники скатів сходяться в так званий коньковий вузол. Використовують для покрівлі нарожники і накосние крокви. Якщо зробити достатній звис покрівлі, то альтанка з такою формою буде чудово захищати від дощу і вітру. Такі дахи, а також вальмові можна споруджувати у вигляді зігнутих ребер, що роблять їх схожими на східні стилі.

Круглая крыша беседки

 • Кругла - не менш цікава дах. Якщо ухил у даху зробити великий, то біля альтанки буде конусна форма, а якщо кут ухилу невеликий, форма шлемовідною. Використовують при такій конструкції накосние крокви і кругову обрешітку.

Вибір матеріалу покрівлі

Не менш ретельно слід підходити і до вибору будівельного покрівельного матеріалу, який повинен володіти відмінними шумоізолюючими характеристиками. Адже будете не зовсім комфортно себе почувати в альтанці, коли дощ сильно стукає по даху, яка покрита металочерепицею або профлистом.

Крыша беседки из поликарбоната

В даний час дах для альтанки своїми руками дуже часто стала покриватися полікарбонатом, який має перевагу перед іншими будматеріалами:

 • дуже міцний матеріал;
 • легко монтується, що дозволяє створити покриття будь-якої складності;
 • хороші теплоізоляційні властивості;
 • переносить легко перепади температури;
 • невисока ціна;
 • пропускає вільно сонячні промені, але захищає від ультрафіолету.

Основний недолік полікарбонату - це його горючість, тому барбекю та мангалів в таких альтанках краще не влаштовувати.

В даному випадку перевагу краще віддати таким будівельним матеріалам, як черепиця або шифер, які володіють відмінними пожежобезпечними характеристиками.Можна покрити, звичайно, і металочерепицею, але під неї обов'язково укладається шумоізоляцій прошарок.

Работа по строительству

Досить цікавий такий покрівельний матеріал, як гонти бітумні різних кольорів та конфігурацій. Ними покривають дах будь-якого стилю. Решетування під гонти роблять суцільний. Останнім часом стали модними натуральні покрівлі з очерету або соломи.

Отже, як і чим буде покрита ваша дах для альтанки - це в основному залежить від ваших фінансових ресурсів і переваг.

Дах для альтанки, фото

Крыша с резными элементами

Шатровая крыша

Крыша необычной формы

Беседка с вальмовой крышей

Читайте також: