Дах з очерету своїми руками

17.01.2021
3 878
Admin

Крыша из камыша своими руками

 1. Властивості покрівельного матеріалу
 2. Характеристика очеретяною даху
 3. Особливості влаштування покрівлі
 4. Вибір сировини
 5. Способи укладання дахів з очерету
 6. Монтажні роботи

Оригінальний і красивий будинок - мрія кожного домовласника. Всім хочеться забезпечити собі близькість до природи, використовуючи екологічно чисті та безпечні матеріали. Саме тому останнім часом почали повертатися старовинні методи виготовлення покрівель із застосуванням натуральних матеріалів. Раніше вони вважалися народними і використовувалися повсюдно, а зараз раптом стали елітним рішенням. Це повною мірою відноситься до очеретяною даху, що виготовляється з вологостійкого і міцного водяного очерету. Виготовлена дах з очерету своїми руками крім чудових споживчих властивостей, додасть особливий природний колорит будинку і дозволить пишатися виконану вами роботою. Щоб зрозуміти, з чим вам доведеться зіткнутися при її монтажі, розглянемо докладніше властивості матеріалу і технологію роботи з ним.

Властивості покрівельного матеріалу

Свойства камыша

Крім оригінальності очерет володіє такими чудовими якостями:

 1. Висока стійкість до капризів природи (вітру, злив, спеки, морозу).
 2. Можливість створення складних форм покрівлі завдяки гнучкості стебел.
 3. Стійкість до утворення цвілі і грибків (висока вологість для очерету є його природним середовищем).
 4. Наявність природної вентиляції (за рахунок нещільного прилягання великої кількості сухих стебел порожнистої структури).
 5. Завдяки трубчастої структурі очерет ідеально захищає будинок від шуму.
 6. Низька теплопровідність, завдяки якій немає необхідності використовувати додаткові теплоізоляційні матеріали.
 7. Немає необхідності використовувати гідроізоляційні матеріали при облаштуванні даху.
 8. Довговічність (термін експлуатація досягає 60 і більше років).

Характеристика очеретяною даху

Характеристика камышовой крыши

Найбільш часто очеретяні дахи можна зустріти на різноманітних альтанках, лазнях, кафе, мотелях і готелях. Широке застосування таких дахів при возведнии житлових будинках поки стримується досить високою вартістю і побоюваннями, що вони можуть спалахнути. Для підвищення вогнестійкості, вже готову очеретяну покрівлю можна обробити вогнезахисними складами, але при цьому необхідно враховувати, що із-за невеликої глибини проникнення, даний склад змивається дощами протягом декількох років і вимагає періодичного оновлення.

Особливості влаштування покрівлі

Камышовая крыша

Для покрівлі з очерету характерні наступні особливості:

 • Ухил даху повинен бути не менше 35 градусів.
 • З-за великої товщини покрівлі (близько 300 мм) неможливо виконати водовідведення з покрівлі, тому рекомендується створювати дренажний шар по периметру даху, який буде збирати та відводити воду в зливову каналізацію. В іншому випадку потоки дощу швидко приведуть в непридатність вимощення і зіпсують зовнішній вигляд фасаду.

Дом с камышовой крышей

 • При наявності в будинку каміна або дров'яної печі необхідно захистити дах від іскор, що вилітають.
 • Будинок повинен розташовуватися на відкритих ділянках, щоб очерет міг «дихати» і був доступний сонця (в іншому випадку опадає листя і тінь сприятимуть до поступового накопичення вологи в очереті, що призведе до зниження терміну служби покрівлі).

Вибір сировини

Камышовые маты

При виборі очерету для покрівлі необхідно звертати увагу на наступні моменти:

 • Повинні бути відсутніми листя очерету.
 • Колір повинен бути рівний без обгорілих плям і цвілі.
 • Не повинно бути сторонніх домішок (трави й інших рослин).

Також необхідно визначитись яка форма матеріалу вам найбільш підходить. Виробники пропонують такі два види:

 • Снопи. Являють собою близько 50 стебел довжиною не більше 2-х метрів, пов'язані в пучок. Вартість очеретяною даху, зведеної з використанням снопів (матеріали + монтаж) є досить високою і становить близько 100 USD/кв. м.
 • Мати. Являють собою стебла очерету, ув'язаний у формі матів товщиною 15 сантиметрів. Мати дешевше снопів і більш прості у використанні.

Способи укладання дахів з очерету

Способы укладки крыш из камыша

В залежності від уподобань ви можете вибрати один з безлічі існуючих способів укладання. Кожен спосіб має на увазі розташування пучків внахлест з подальшим кріпленням нержавіючої дротом і використанням закріплює хомута посередині пучка.

Відмінність між ними в основному полягає в щільності укладки, довжині застосовуваних стебел і підходів при оформленні даху. Так, наприклад, у датської технології використовуються стебла товщиною близько 5 мм і завдовжки в один метр, а в голландській технології застосовуються більш довгі стебла (довжиною до 1.8 м) і більш щільна набивання, ніж у польської. При оформленні коника за польською технологією використовується очерет, а за іншими технологіями можуть застосовуватися дерево, черепиця, мідь.

Особенности работы по настилу камыша

Очеретяні дахи також поділяють за типами укладання:

 • Відкрита. Виворітна сторона даху служить стелею для приміщення. Основне використання - для декоративних споруд (музеїв, кафе, ресторанів). При такому типі укладання в приміщення може летіти очеретяний пух, що не завжди припустимо.
 • Закрита. Монтаж пучків і матів проводиться на суцільну обрешітку, що служить додатковим ізоляційним шаром. Даний тип укладки може бути виконаний швидше і простіше.

Монтажні роботи

Монтаж крыши из камыша

Найбільш оптимальною технологією виготовлення очеретяною даху є голландська. Розглянемо її детальніше. З товстої будівельної фанери, дерева або ДСП створюється суцільне рівну і суху підставу, без отворів та щілин. Далі в нього вкручуються кріпильні елементи (наприклад: шурупи), до яких кріпиться притяжная нержавіюча дріт діаметром 1 мм, Крім цього при укладанні та кріпленні очерету використовується кріпильна оцинкований дріт діаметром 5 мм. Монтаж виконується знизу з вкладанням покрівельного матеріалу пучками внапуск. При вкладанні нижнього ряду використовують лісу або сходів. При укладанні наступних рядів укладальник пересувається по даху. Звис покрівлі з очерету зазвичай становить близько 50 см, а товщина покрівлі - 30 см. Кожен пучок повинен бути надійно закріплений, спочатку тимчасово з застосуванням зажимів прищіпок. Після підбиття, вирівнювання, підрізання вже проводиться остаточне його фіксування. Виконання підрізування дозволяє надати даху акуратність і стриманість, але якщо ви бажаєте, щоб ваша дах виглядала художньо недбало, то даний етап можна пропустити.

На завершення проводиться виготовлення конькового вузла.

Якщо ви зважитеся зробити очеретяний дах для вашого заміського будинку - будьте впевнені, що результат перевершить ваші очікування.

Читайте також: