Дах з полікарбонату своїми руками

17.01.2021
3 091
Admin

Крыша из поликарбоната своими руками

 1. Властивості полікарбонату
 2. Переваги
 3. Недоліки
 4. Вибір матеріалу
 5. Обробка полікарбонату
 6. Особливості герметизації
 7. Підготовка до монтажу
 8. Проведення монтажу

Будівельна індустрія переживає в останні роки справжній бум. На вітчизняному ринку почала з'являтися велика кількість нових технологій і сучасних будівельних матеріалів. Це стосується і покрівлі, яка довгі роки вважалася ділянкою будівництва, найменш піддається новим змінам. При виготовленні покрівлі, крім традиційно використовуються покрівельних матеріалів, почали частіше використовуватися світлопрозорі матеріали, що складаються з полімерів і скла. При цьому намітилася чітка тенденція створення зв'язку між зовнішнім виглядом і інтер'єром будинку. Одним з матеріалів, який дозволяє створювати оригінальні покрівлі, є полікарбонат. Будучи прозорим матеріалом, трохи поступається скла по цьому параметру, він значно перевершує його по гнучкості та міцності. Найбільш часто дах з полікарбонату своїми руками виготовляється для різних неопалюваних споруд та різноманітних зовнішніх конструкцій. Розглянемо докладніше характеристики полікарбонату і технології його застосування.

Властивості полікарбонату

Свойства поликарбоната

Полікарбонат виготовляється з полімерного матеріалу, стійкого до перепадів температури (від -40° до 120°З) і до механічних впливів. За рахунок стільникової структури забезпечується високий рівень тепло-і звукоізоляції. Промисловість випускає полікарбонат у вигляді листів товщиною 4-16 мм, і питомою вагою 0.9-2.7 кг/м2. Листи полікарбонату за рахунок високої здатності пропускати світло, стійкості до впливу хімічних сполук, високим удароміцності і тривалого терміну служби (до 20 років) прекрасно підходять для облаштування дахів.

Переваги

Достоинства поликарбоната

Головними достоїнствами полікарбонату є:

 • Захист приміщень від ультрафіолету, створення розсіяного світла.
 • Відмінні теплоізоляційні властивості дозволяють відмовитися від застосування додаткового утеплювача.
 • Малий питома вага дозволяє створювати легку покрівлю, за рахунок цього спрощується і здешевлюється вся конструкція.
 • Хороші звуко-, паро - та гідроізоляційні властивості.
 • За рахунок гладкості не затримує на поверхні опади.
 • Володіє хорошою гнучкістю (в одному напрямку) і відмінною жорсткістю (в іншому напрямку). Це дозволяє матеріалу витримувати серйозні навантаження від атмосферних опадів.
 • Чудово піддається різання й свердління. Відмінно згинається і склеюється.
 • Низька горючість і тривалий термін служби.
 • Простий в транспортуванні і монтажі.

Недоліки

Недостатки поликарбоната

 • При сильному згинанні утворюються внутрішні напруги, які можуть призвести до помутніння і навіть руйнування полікарбонату.
 • Вимагає акуратного звернення (щоб не пошкодити захисну плівку).
 • При тривалому зберіганні необхідно забезпечити вентиляцію приміщення та виключити попадання прямих сонячних променів.

Вибір матеріалу

Выбор материала поликарбоната

В залежності від якості матеріалу, кількості використаної сировини і показника теплового опору, виділяють наступні види полікарбонату з різними термінами служби:

 • преміум (понад 20 років);
 • еліт (12 років);
 • оптимальний (не менше 10 років);
 • економний (5-8 років).

Обробка полікарбонату

Для збереження цілісності верхнього захисного шару полікарбонату різання листів слід робити обережно, з використанням ріжучих інструментів (електролобзиком, циркулярною пилкою) з дрібним і гострим зубом. При цьому важливо вибрати правильну швидкість різання (висока швидкість може викликати місцевий перегрів і подальше розплавлення полімеру, а низька призведе до утворення сколів).

Резка поликарбоната

Свердління потрібно виробляти свердлом з кольорового металу, діаметр отвору повинен бути більше діаметра кріплення на 1-2 мм.Обробку слід проводити з використанням острозаточенного інструменту, розташувавши лист на рівній поверхні.

Особливості герметизації

Перед монтажем аркушів необхідно виконати герметизацію торців: у верхній частині необхідно наклеїти водонепроникний алюмінієвий скотч, а в нижній - перфоровану паропроніцаємую плівку (для захисту від проникнення пилу).

Підготовка до монтажу

Монтаж завжди проводиться на підставі розробленого креслення. Завдяки значним розмірам листів, низькому їх вазі і простоті монтажу, завдання зведення полікарбонатною даху є быстровыполнимой.

Монтаж поликарбоната

Для початку необхідно виготовити несучу кроквяну конструкцію, враховуючи ширину листів полікарбонату 210 см і виконавши наступні кроки:

 • Змонтувати крокви дерев'яні бруси перетином 60х40 мм (можна використовувати металевий профіль) з таким розрахунком, щоб стик листів полікарбонату потрапляв на середину крокви.
 • Закріпити на кроквах торцеві і сполучні профілі.
 • Закріпити обмежувачі пластин за допомогою заклепок (20 мм від краю профілів).
 • З допомогою звичайного скотчу наклеиваемого на бічні сторони пластин захистіть їх від впливу відбитих сонячних променів.

Проведення монтажу

Укладання листів виробляють при вертикальній орієнтації ребер жорсткості. Кріплення полікарбонатних листів виробляють з допомогою фіксуючих профілів і точково, з кроком близько 30 см, не допускаючи затягування саморізів з натягом (для збереження рухливості листа за рахунок температурного зміни розмірів).

Читайте також: