Ламінат або паркетна дошка

17.01.2021
1 075
Admin

Ламинат или паркетная доска

 1. Загальні характеристики
 2. Тип приміщення
 3. Паркет. Переваги
 4. Способи кріплення
 5. Паркетна дошка. Види
 6. Типи деревини для паркету
 7. Ламінат
 8. Вибір покриття від ступеня навантаження
 9. Вибір декоративних особливостей панелі
 10. Недоліки ламінату

Все частіше звичайні споживачі стикаються з проблемою вибору підлогового покриття. Якщо кілька десятиліть тому виробники могли запропонувати тільки лінолеум, то сьогодні різноманітність видів покриттів вражає. У наші дні споживачеві необхідна не тільки прийнятна вартість виробів, але і високу якість і довговічність. Серед найбільш міцних матеріалів відзначають ламінатні панелі і паркетну дошку. Саме ці види покриттів по праву можна вважати одними з найбільш міцних. Тому все частіше споживачі задаються питанням - що вибрати: ламінат або паркет в якості підлогового покриття.

Загальні характеристики

Общие характеристики ламината и паркета

Чому при проведенні ремонтних робіт споживачі віддають перевагу паркету і ламінату? Розглянемо їх основні переваги перед іншими видами підлогових покриттів:

 • широкий модельний ряд, різноманіття різних модифікацій і колірних рішень;
 • простота установки - при проведенні робіт не потрібно спеціальних знань і навичок. Також немає необхідності купувати додаткове спеціальне обладнання для монтажу;
 • зручний спосіб з'єднання панелей без застосування клеючих засобів;
 • можливість швидкої і легкої заміни пошкодженої панелі без збитку для всієї площі підлогового покриття.

Тип приміщення

Паркет на полу

Щоб правильно вибрати вид підлогового покриття, необхідно врахувати і тип приміщення, розрахувати рівень навантажень, що надаються на поверхню підлоги.

Так, паркетну дошку рекомендується встановлювати в бібліотеці, приміщення для роботи. Паркетна дошка має високий рівень міцності. Зовнішній вигляд виробу створює теплу і затишну атмосферу в приміщенні. Вона ідеально поєднується з дерев'яними меблями і теплими відтінками стін.

Варто пам'ятати, що не рекомендується монтувати паркетну дошку в приміщеннях, де часто проводиться вологе прибирання. Зайва волога згубним чином позначається на стані матеріалу. Тому не рекомендується вибирати паркетну дошку в якості підлогового покриття на кухню або в передпокій.

Якщо необхідно вибрати підлогове покриття для дитячої кімнати, то слід вибирати більш міцний і стійкий матеріал. У цьому випадку найбільш оптимальним варіантом стане ламінат. Він не тільки здатний витримати високі навантаження, але і не схильний до руйнувань, безпечний для здоров'я людини, не збирає пил і не є джерелом поширення хвороботворних бактерій. Щоб забезпечити достатній рівень тепла в кімнаті, на підлозі можна постелити килим.

Ламинат в детской

Підлогове покриття в спальні повинно створювати атмосферу затишку і гармонії у кімнаті. Якщо спальня має невелику площу, в якості покриття можна використовувати паркетну дошку. Однак для великих спалень кращий ламінат. Він не пошкоджується при проведенні вологого прибирання, володіє високим рівнем зносостійкості і відмінно впишеться в будь-який інтер'єр.

Варто пам'ятати, що паркетна дошка - досить дорогий матеріал. Якщо споживачеві не чужі зміни і пошук нового, варто віддати перевагу більш доступного ламінату. Його легко можна поміняти через пару років при проведенні ремонтних робіт.

Ламинат в спальне

Підлогове покриття повинне гармонійно поєднуватися з меблями і стінами в приміщенні. Якщо придбана дорога меблі, а оздоблення стін має дизайнерське оформлення, то ламінатні панелі можуть просто не вписатися в подібний інтер'єр. Варто віддати перевагу паркетній дошці. І навпаки, при економічному варіанті внутрішньої обробки приміщення дорога паркетна дошка буде недоречною.

Паркет. Переваги

Ламінат або паркетна дошка - на чому все-таки зупинити свій вибір? Для цього необхідно розглянути основні переваги кожного підлогового покриття окремо.

Паркетна дошка являє собою багатошарове покриття, головною складовою якого є деревина. Для захисту її від пошкоджень поверхню паркету просочується маслом або покривається лаком.

Виробництво паркетних дощок почалося в середині 20 століття. З плином часу технологія її виготовлення зазнавала значні поліпшення. Сьогодні виробники постачають багатошарову паркетну дошку, володіє високою міцністю.

Паркетная доска

Найбільш якісною і міцною вважається тришарова технологія виготовлення паркетної дошки. При цьому перший шар складається з деревини. Для підвищення міцності і стійкості використовуються цінні породи дерев. Щоб дошка придбала декоративний зовнішній вигляд, шар деревини піддають обробці.

До складу другого шару матеріалу входять кілька склеєних між собою рейок, виконаних з тополі, сосни, ялини. Також на цьому шарі встановлюється сполучна конструкція. Вона необхідна для скріплення готових дощок при монтажі.

Третій шар зазвичай виготовляється з деревини хвойних порід. Він має високу щільність і досить однорідний.

Способи кріплення

Укладка паркетной доски

При виборі паркетної дошки слід враховувати і основний спосіб скріплення матеріалу:

 • З'єднання типу «замок». Сьогодні даний тип з'єднання є найбільш популярним. Він має на увазі під собою установку панелей під невеликим нахилом і їх закріплення за допомогою спеціальної конструкції;
 • Шпунтовый тип скріплення. Є первісним способом з'єднання. На середньому шарі дошки монтуються спеціальні сполучні отвори. При проведенні настановних робіт дошки підганяються один до одного шляхом підбиття. Для додання міцності з'єднання шви проклеюють.

Паркетна дошка. Види

Двухслойная паркетная доска

Розрізняють декілька модифікацій паркетних дощок:

 • Однорідна. Являє собою звичайну дерев'яну дошку. Виконана з благородних сортів дерева, вона створює затишний і благородний зовнішній вигляд інтер'єру. Для її виготовлення необхідно використовувати широку деревину. Це значно підвищує вартість готового виробу.
 • Двошаровий тип дошки. Являє собою панель, виконану з двох сполучених між собою дощок. Даний тип панелей має великі значення ширини та підходить для застосування в просторих приміщеннях.
 • Трьохскладова дошка. Даний тип панелі є найбільш поширеним. Дошка складається з 3 паралельно з'єднаних між собою дерев'яних планок. Вони можуть мати модульне розташування. Її середнє значення ширини становить 20 див. Дана модифікація підходить для застосування в будь-яких типах приміщень.
 • Четырехсоставная панель. Даний тип панелі має саму низьку вартість. Для її виготовлення використовуються дрібні деревні відходи.

Структурированная доска

 • Структурована панель. Відносно новий варіант обробки паркетної дошки. Він являє собою штучний процес надання їй ефекту старовини. Для цього її верхній шар піддається обробці, в результаті якої поверхня набуває рельєф. Потім на неї наносять кольорове масло або віск. Найбільш часто використовують чорну і білу суміші. Вона заповнює собою утворилися тріщини. На поверхні панелі проступає гарний візерунок з декоративними прожилками чорного або білого кольору.

Типи деревини для паркету

Доска паркетная

При виборі паркетної дошки слід попередньо вивчити основні характеристики порід дерев, які використовуються для виготовлення:

 • Дуб. Даний вид деревини широко застосовувався для виготовлення ламінатних панелей в радянський час. Має приємний жовтуватий колір. Відрізняється високим рівнем міцності. Легко піддається заміні та ремонту.
 • Бук. Матеріал, за своїми властивостями схожий з деревиною дуба. Однак, має більш темний червонуватий відтінок. Під впливом сонячних променів може придбати коричневий колір.
 • Ясен. Деревина ясена використовується для створення незвичайних модифікацій панелей. Її ядро має неправильну форму. Це дозволяє отримати оригінальний візерунок. Колір деревини може варіюватися від білого до темно-коричневого.
 • Деревина вишні. Має однорідний склад. Завдяки своєму ніжно рожевого кольору є одним з найпоширеніших видів матеріалу.
 • Венге. Щільний і міцний вид деревини. Її колір може бути як темно-коричневим, так і чорним. Стійка до високих навантажень і відрізняється підвищеною вологостійкістю.

Задаючись питанням, ніж паркетна дошка краще ламінату, необхідно вивчити її характеристики, основний склад панелей, способи їх з'єднання та основні властивості. Для оптимального вибору типу матеріалу необхідно ретельно вивчити основні характеристики ламінату.

Ламінат

Даний тип підлогового покриття являє собою багатошарову панель.

Слои ламината

В основний склад ламінатної дошки входять наступні тип шарів:

 1. Захисний шар. Необхідний для захисту поверхні панелі від зовнішніх пошкоджень. Також підвищує зносостійкість і твердість матеріалу. Служить додатковим джерелом звукоізоляції.
 2. Основний шар. Для його виготовлення використовують щільне деревне волокно. Також на даному шарі встановлюється конструкція, що забезпечує з'єднання панелей. Має вологостійку просочення, має функцію теплоізоляції.
 3. Оформлювальний шар. На нього наносять основний декоративний малюнок. Велика різноманітність модифікацій дозволяє отримати ефект імітації деревини, натурального каменю, металевих поверхонь.
 4. Захисний шар. Являє собою акрилову або меламінову просочення. Захищає панель від зовнішніх ушкоджень і підвищує рівень її стійкості.

Вибір покриття від ступеня навантаження

Классы ламината

Для підлогових покриттів з різним рівнем навантажень використовуються декілька типів ламінатних панелей. Так, для житлової кімнати і зали в приміщенні панелі виготовляються з високим і середнім рівнем витривалості. Якщо ламінат встановлюється у робочому кабінеті або спальні, можна придбати панелі з малим рівнем витривалості.

У місцях з високим рівнем навантаження, таких як кухонне приміщення або дитяча кімната рекомендується використовувати ламінатні панелі з середнім рівнем витривалості.

Вітальня і передпокій є приміщеннями з найбільш високим рівнем навантажень. Тут рекомендується використовувати панелі з високим типом стійкості.

Вибір декоративних особливостей панелі

Выбор декоративных особенностей

Сучасна будівельна індустрія пропонує різноманітний вибір різних модифікацій декоративних поверхонь ламінатних панелей. Розглянемо найбільш поширені з них:

 • Деревина, просочена маслом. Поверхня даного типу панелі рівна, не має нерівностей і шорсткостей. На ній немає зайвого блиску.
 • Традиційний спосіб обробки поверхні. Має вигляд деревини, покритої лаком. Її поверхня рівна, без вигинів і вад, має благородний блиск.
 • Текстура. Обробка верхнього шару панелі дозволяє отримати велику різноманітність структур, що імітують різні породи дерев. Поверхня нерівна, рельєфна, відсутній блиск.
 • Віск. Даний тип панелі імітує дерев'яну дошку, оброблений воском. Панель рівна, однорідна, має незначний блиск.
 • Глянець. Характеризується підвищеним рівнем блиску. Зазвичай верхній шар панелі імітує деревину, а глянсова поверхня - обробку лаком.
 • Кантрі. Являє собою імітацію дерева, подвергшегося грубої ручної обробки.

Недоліки ламінату

Серед недоліків даного типу підлогового покриття, можна відзначити наступні:

 • при пошкодженні верхнього шару необхідно повністю міняти панель;
 • при недотриманні основних правил монтажу через невеликий проміжок часу може виникнути скрип при ходьбі по підлозі;
 • для панелей з низьким ступенем стійкості необхідно купувати додаткові засоби захисту від пошкодження;
 • низький рівень шумопоглинання;
 • для виготовлення панелей найчастіше використовують штучні матеріали, що позначається на їх якості та екологічності.

Щоб правильно вибрати тип підлогового покриття, необхідно зіставити всі переваги і характеристики як ламінату, так і паркету. Слід також враховувати і ціновий фактор, довговічність використання. Не варто забувати і про тип приміщення, у якому буде відбуватися установка. Тільки після повного і ретельного аналізу кожного типу покриттів можна вибрати найбільш підходящий.

Читайте також: