Ландшафтний дизайн своїми руками

17.01.2021
25 411
Admin

Ландшафтный дизайн своими руками

  1. Благоустрій садової ділянки
  2. Створюємо доріжки
  3. Робимо мангал на ділянці
  4. Облаштовуємо альпійську гірку
  5. Ландшафтний дизайн своїми руками фото
  6. Відео

Звичайно, всі чекають, що садовий ділянка дозволить відмінно проводити вихідні, насолоджуючись живою природою. Однак досягти такого результату можна, тільки доклавши чимало зусиль. На жаль, не знайдеться сад, який міг би цвісти і радувати господарів без будь-якого уваги та догляду з їх боку. Щоб територія завжди припадала до вподоби, потрібно створити ландшафтний дизайн своїми руками. Прикрашати земельний наділ можна безліччю способів.

Наприклад, найбільш простим способом облагородити територію можна назвати посадку грунтопокривних рослин. Догляду вони вимагають мінімального, але здатні дуже швидко заполонити весь сад прекрасним квітучим килимом.

Выбор почвопокрывных растений

Квіти наділяють сад здатність до постійної зміни колірної палітри, створюють настрій ділянки.

Оригінальні ідеї для клумб дивіться у відео.

Цікаво, що особливу увагу при ландшафтному дизайні садової ділянки слід приділити ганку, адже саме воно визначає красу входу в будинок, служить межею між зовнішнім середовищем і ним.

Красивое крыльцо дома

Прикраса ганку різьбленням або різноманітними фігурами скаже про добрий смак господарів житла.

Життя в сучасному місті втомлює нас великою кількістю кам'яних, бетонних і цегляних будівель. Тому ландшафтний дизайн дачної ділянки своїми руками краще засновувати на використання на території живоплотів. Цегляний нудний паркан весь термін служби залишається незмінним, а от жива огорожа кожен сезон здатна радувати вас цвітінням і красою.

Живая изгородь для улучшения ландшафта

З її допомогою можна зробити дизайн більш сучасним, нівелювати недоліки території, приховати непривабливі конструкції на ділянці. Прочитати про живопліт можна в нашій статті.

Благоустрій садової ділянки

Благоустройство садового участка

Безумовно, не можна уявити ландшафтний дизайн садової ділянки без його загального благоустрою. Територію слід позбавити від негарних пеньків, згладити сильні нерівності грунту, подбати про вже ростуть дерева. Невід'ємною частиною дизайнерського оформлення є і альтанки, альпійські гірки, дендраріїв, клумби та інші конструкції.

Альпийская горка с беседкой

В процесі виконання ландшафтного дизайну дачної ділянки вам доведеться створювати різні зони, будь то зона відпочинку, спортивний майданчик або відкрита кухня. Ще на процесі проектування слід адекватно оцінити фінансові можливості, щоб вибрати оптимальний варіант планування. Звичайно, на території необхідно облаштувати доріжки, щоб зробити композицію закінченою і полегшити переміщення.

Створюємо доріжки

Красивые дорожки для ландшафтного дизайна

Перед тим, як зробити доріжки на дачі, розмітьте ділянку. Визначте місця, де будуть лежати доріжки, їх товщину і матеріал виготовлення. Краще відмовтеся від нудних прямих доріжок, робіть їх звивистими, що проходять повз елементів оформлення ділянки. Коли ви разметите місця, де пролягатимуть садові доріжки, потрібно викопати на них траншеї в 20-25 сантиметрів глибиною. Дно викопаної траншеї вистеліть піщано-гравійної сумішшю, шар якої буде складати близько 10 сантиметрів. Цей шар буде виконувати дренажну функцію. Саму доріжку можна вимостити безліччю матеріалів: деревом, природним каменем, цеглою чи бруківкою.

Робимо мангал на ділянці

Делаем мангал на участке

Багатьом, напевно, хотілося б готувати чудовий шашлик на території власної ділянки. Для цього потрібно викласти мангал з цегли. Зробити це не так складно, як спочатку може здатися. Насамперед, слід підготувати майданчик. Вирийте неглибоку (20-25 сантиметрів), котлован, спорудити дощату опалубку і залийте в неї бетонний розчин.

Фундамент варто посилити, використовуючи сітку з арматури, а також захистити його гідроізоляційним шаром, виконаним з простого руберойду. Після цього можна починати будувати основну конструкцію, яка буде мати П-або Е-подібну форму. При її будівництві варто використовувати розчин, призначений для лицювальної кладки. На оптимальній висоті укладіть сталеві смуги, які стануть опорами для проміжних полиць. Хорошим матеріалом для полиць можуть послужити звичайні тротуарні плити. До верхньої плиті за допомогою дюбелів необхідно прикріпити основну гриль-вставку. Для облаштування ж бічних полиць підійдуть дошки, довжина і ширина яких підбирається у відповідності з вашими вподобаннями.

Дошки слід покрити лаковим шаром, а на зимовий період їх потрібно знімати.

Облаштовуємо альпійську гірку

Обустройство альпийской горки

Закінчити ландшафтний дизайн садової ділянки можна, облаштувавши альпійську гірку. Вони заворожують холодної кам'яної красою, величчю гірської флори. Безліч дизайнерів саме альпійських гірок схильні відводити роль основних об'єктів на ділянці. Гірка ця є композицією, заснованої на рослинах і каменях, покликана імітувати гірський ландшафт. Якщо ваша ділянка має не зовсім рівним рельєфом, то альпійська гірка особливо шикарно буде виглядати на ньому. Якщо ж ваш ділянка рівна, то логічно буде організувати рокарій. Дана композиція також здатна імітувати гірську місцевість, але є більш площинний, ніж альпійська гірка. Тому перед виконанням альпійської гірки слід звернутися до майстра дизайну, який здатний грамотно оцінити всі особливості, якими володіє ваш ділянку і порадити найбільш правильний варіант.

Місце для гірки не повинен повністю знаходитись у тіні, так як гірська флора більш звична до яскравого сонця.

Нарешті розглянемо особливості дренажу, який потрібно і альпійській гірці, і будь-якому іншому будовою, що становить ландшафтний дизайн дачної ділянки. Ідеальною дренажної сумішшю є піщано-гравійна, яка не схильна давати усадки. Ніколи не використовуйте в якості дренажу сміття, що залишилося після будівництва. Він схильний до гниття, тому досить скоро конструкція почне просаживаться.

Не потрібно використовувати в альпійських гірках дуже родючі грунти, так як гірські рослини значно більш пристосовані до скупої землі.

У висновку скажемо, що ландшафтний дизайн садової ділянки не занадто простий, так що приготуйтеся жертвувати часом і фінансами на його організацію. Пам'ятайте, що саме дизайн і визначить, наскільки комфортною і красивою буде ваша територія, і наскільки приємно вам буде відпочивати у своєму заміському будинку.

Ландшафтний дизайн своїми руками фото

Водопад на альпийской горке

Оформление ландшафта загородного участка

Дизайнерский искусственный водоем

Красивые дорожки со стуменями

Интересные дорожки из камня

Красивый ландшафт с островком — беседкой

Красивые почвопокрывные растения и цветы для ландшафтного дизайна

Оригинальная дизайнерская укладка

Відео

На великому і просторому ділянці можна реалізувати будь-яку дизайнерську задумку. А як бути, якщо ділянка зовсім крихітний, але краси на ньому все ж хочеться? У цьому відео розповідається про ландшафтному дизайні маленької ділянки.

Читайте також: