Як органічно вписати стиль модерн в ландшафтний дизайн присадибної ділянки

17.01.2021
3 428
Admin

Оформление сада в стиле модерн

 1. Ключові елементи стилю
 2. Різновиди стилю модерн в ландшафтному дизайні
 3. Квіти, дерева і декоративні акценти

Справжні цінителі живої природи щиро захоплюються ландшафтом, оформленим у вишуканому стилі модерн. Такі переваги пояснюються тягою сучасних людей до незвичайних елементів дизайну, унікальним композиціям, незвичним колірною гаммою і неповторним малюнками. Саме ці відмінні риси цінують власники заміського ділянки, які знають, як органічно вписати стиль модерн в ландшафтний дизайн присадибної ділянки.

Ключові елементи стилю

Ключевые моменты стиля модерн

Модерн в оформленні присадибної ділянки:

 • ідеально рівні газони;
 • звивисті лінії і чітка геометрія форм;
 • наявність фонтанчиків, струмків і водойм;
 • облаштування підпірних стінок і терас;
 • використання при роботах тільки природних матеріалів і елементів з металу;
 • висадка великих дерев і яскравих чагарників;
 • акцентування уваги одиничними елементами.

Різновиди стилю модерн в ландшафтному дизайні

Декор сада в серых тонах

Фахівці розрізняють два напрями оформлення присадибних ділянок в стилі модерн: регулярний і пейзажний. Для більш динамічних регулярних садів використовуються в проектуванні строгі лінії і більш чіткі форми, правильна геометрія, поєднуються з незвичайною колірною палітрою. Класична пейзажна краса саду повинна ледь відрізнятися від природного оздоблення природи. Цінується пейзажний стиль модерн, у якому майже не видно робота людини і його зусилля. Такий напрямок в оформленні саду сьогодні називають класичним модерном. Вона цінується за плавність переходів і м'якість елементів, природність кольорів і форм. Живу красу навколишньої території підкреслюють оригінальні квіти і рослини, а головні акценти - це перила та сходи, лавки та ліхтарі.

Строгая геометрия ландшафта

Особливості планування ландшафтного стилю модерн:

 1. Звивисті дорожкию
 2. У проекті передбачаються хвилясте або дугоподібні лінії, які доповнюються елементами і предметами з чіткою геометрією.
 3. Передбачається облаштування садових перегородок з рослин і будівельних конструкцій.
 4. Планувальні лінії виконуються з допомогою доріжок і рослин, доповнюються водоймами і струмками.
 5. Залишається максимальну кількість вільного, відкритого простору.

Квіти, дерева і декоративні акценти

Цветники в стиле модерн

При створенні флористичних композицій саду, оформленого в стилі модерн, особливо ретельно ставляться до підбору дерев і квітів. Важлива умова вдалого і гармонійного дизайну - це наявність окремого елемента ландшафту, рослини «соліста», біля якого розміщують інші, менш помітні рослини. Але додаткових предметів не повинно бути багато. Вони мають лише підкреслювати унікальність і природну красу головної деталі композиції.

Водоем стиле модерн

Сьогодні професійні ландшафтні дизайнери в саду, оформленому в стилі модерн, використовують оригінальні, ажурні альтанки і лавки. Такі полегшені елементи органічно виглядають в ансамблі з одиночних рослин і чагарників. Стильно і виграшно виглядають стрункі берізки, гіллясті верби і розкішні горобини. Доповнюють картину клумби з ірисами, ліліями і півоніями.

Ирисы

Сад у стилі модерну - це вишукана романтика і неповторна аура релаксу, якої нині бракує людині в суєтному світі. Особливу чарівність такого ландшафту додають в'юнкі рослини: хміль, виноград і клематис. Атмосферу саду підкреслять запашний горошок і братки, традиційні лілії і флокси. Для вишуканих ландшафтів можна використовувати білі гладіолуси і кали різних кольорів. У практичних цілях висаджуються пряні трави, серед яких лідируючу позицію займає базилік.

Читайте також: