Сходи з бетону своїми руками

17.01.2021
15 286
Admin

Лестница из бетона своими руками

  1. Основні переваги сходів з бетону
  2. Підготовчий етап
  3. Технологія виготовлення сходів
  4. Відео

Сходи - складні інженерні конструкції, які служать для безпечного переміщення між поверхами зовні і всередині будівлі. Самими довговічними і надійними по праву вважаються бетонні сходи. Сходи з бетону своїми руками проводиться безпосередньо на об'єкті. Така конструкція ідеально підходить для заміських будинків, дач і котеджів.

Основні переваги сходів з бетону

Основные достоинства лестниц из бетона

  • Виготовляються бетонні сходи ще на етапі будівництва, на відміну від дерев'яної конструкції, яку треба встановлювати після закінчення всіх загальнобудівельних та оздоблювальних робіт. Гідність вироби з бетону в тому, що користуватися нею можна на всіх етапах робіт, носити по ній будь-які матеріали та інструменти.
  • Така конструкція не розхитається в процесі експлуатації, має великий діапазон фінішної обробки, в ній можна облаштувати оригінальне освітлення та застосувати інші декоративні прийоми.
  • Вартість сходи з бетону, виконаної самостійно прирівнюється лише до фінансових витрат матеріалів і особистого часу власника будівлі.
  • Бетон не боїться вологи, а закладена в основі сталева арматура надійно захищена від корозії.
  • Сходи з бетону є складовим елементом, що значно підсилює конструкцію будівлі.

Підготовчий етап

Подготовительный этап

Перед тим як зробити сходи з бетону, необхідно провести деякі розрахунки. Можна самостійно намалювати креслення, навіть від руки, який потім обов'язково стане в нагоді в ході проведення робіт. Для забезпечення зручного кроку при підйомі необхідно з'ясувати чистої підлоги поверхів з урахуванням стяжок і фінішної обробки.

Стандартна висота ступенів - 170 мм, при цьому варто не забути і про обробку самої драбини. Ширина сходів повинна бути не менше 80-90 див. Отвір під сходовий марш повинен бути залишений ще на стадії будівництва будинку. Також необхідно врахувати чого буде виконано огородження сходів, і заздалегідь передбачити облаштування закладних деталей для цієї конструкції.

Технологія виготовлення сходів

Технология изготовления бетонной лестницы

Щоб сходи з бетону вийшла красивою і якісною, перед її виготовляють заливанням жорстку і міцну опалубку. Потрібно намагатися, щоб вона була без зазорів і щілин. Для уникнення витікання після заливки цементного молока при виробництві опалубки застосовують водостійку фанеру перерізом не менше 20 мм. Фанеру використовують у поєднанні з пригнанными один до одного рівними дошками. Це надалі полегшить оздоблювальні роботи.

В отриманому каркасі перед заливкою бетонного розчину в опалубку в'яжуть арматурний каркас. Вздовж несучого каркаса сходового маршу укладають сталеві прути і міцно з'єднують їх поперечними зв'язками.

Арматурный каркас перед заливкой бетона

Металевий каркас надійно захистить бетон від тріщин і розломів, підвищуючи міцність конструкції. Для того щоб запобігти кришіння передньої кромки, сходів її додатково підсилюють поперечною арматурою.

В намічені заздалегідь місця напередодні заливки бетонного розчину встановлюють підготовлені дерев'яні пробки або заставні пластини з металу. До них згодом будуть кріпити деталі перильного огородження сходів.

Після заливки бетонної розчину поверхню майданчиків, сходів і подступенков сходових маршів обов'язково вирівнюють спеціальними інструментами.

Заливка бетонной лестницы

Ходити по виготовленої сходах можна тільки після того, як вона остаточно висохне.

Облицювання сходів з бетону проводиться після закінчення всіх будівельних робіт.

Для облицювання залізобетонної сходів рекомендується використовувати керамічну плитку, дерево, натуральні камені або керамограніт.

Готовая лестница из бетона

Відео

Цей відеоматеріал розповість про будівництво монолітних бетонних сходів.

Читайте також: