Мангал з цегли своїми руками

17.01.2021
30 661
Admin

Мангал из кирпича своими руками

  1. Фундамент
  2. Кладка цегли
  3. Цегляні мангали, фото:

Надійна і добротна річ - мангал, побудований на своєму подвір'ї і власними руками, не така вже недосяжна мрія для справжнього чоловіка. Звичайно, можна звернутися до будівельним фірмам, безліч яких зараз пропонують свої послуги, особливо, якщо зовсім немає часу. Але якщо час є, то побудувати мангал з цегли своїми руками не тільки можна, але і потрібно. Якщо вже така споруда задумана, то можна не обмежуватися мангалом, а виконати відразу цілий комплекс, на якому можна буде готувати не тільки шашлики, але і смажити продукти на грилі, коптити і реалізовувати інші завдання, які визначить кожен сам для себе.

Для початку потрібно вибрати місце розташування мангалу. Місце повинно бути зручним для відпочинку. Це може бути альтанка. Взагалі, непогано над мангалом влаштувати навіс, щоб захистити не тільки себе з гостями, але і саму споруду від дії вітру, дощу і снігу. Дуже добре, якщо поруч буде водопровід або ще який-небудь джерело води, а також споруди, де можна буде зберігати різні приналежності. Там же можна буде встановити столик і лавки.

Кирпичный мангал своими руками

Що необхідно мати для того, щоб побудувати мангал з цегли своїми руками у себе на дачі?

З різними варіаціями в залежності від конструкції це будуть наступні матеріали та інструменти:

  • бетономішалка та інструменти для будівельних робіт;
  • цемент, пісок, гравій;
  • бутовий камінь;
  • вогнетривкий і пічної цегла;
  • металеві прути для виготовлення арматури і арматурна сітка;
  • обрешітка;
  • болти, шурупи, металеві куточки.

Фундамент

Фундамент для кирпичного мангала

Так як будівля буде цегляної, то і вага її буде чималий. Значить, потрібно фундамент. Під фундамент риється яма, глибина і розміри якої визначаються розмірами і вагою мангалу. Якщо фундамент буде виготовлений з бутобетону, то для цього необхідна опалубка, яку потрібно зсередини обшити руберойдом або обмазати бітумом, щоб не витікав цемент. Перед цим потрібно виготовити основу, над яким і буде побудована опалубка. Підстава робиться наступним чином: укладається шар великих каменів діаметром близько 15 см, а проміжки між каменями засипається щебенем. Поверх каменів наливається цементний розчин, приготовлений з суміші ¼ цементу і ¾ піску. Потрібно буде покласти кілька шарів, кількість яких залежить від глибини виритого котловану під фундамент. Шари накладаються після затвердіння попередніх шарів.

Схема фундамента кирпичного мангала

Поверхня останнього шару вирівнюється і вкривається шаром гідроізоляційного матеріалу, який може являти собою просту поліетиленову плівку у шість шарів. На цьому роботи зупиняються на кілька днів.

Якщо фундамент буде чисто бетонних, то дно ями під фундамент засипають вологим піском, шар якого повинен бути невеликим. Опалубка може бути виконана з фанери. На дно вкладається арматура і все заливається бетоном. Коли бетон висохне, виконується гідроізоляція тим же способом, що і для бутового фундаменту.

Кладка цегли

Кладка кирпича для мангала

Кращий варіант цегли для мангалу - це пічної цегла. Вогнетривкий підійде, але він погано переносить холод. Силікатна і червоний з порожнинами не придатні в принципі. Якщо до цього цегельну кладку робити не доводилося, то краще перед її виконанням ознайомитися з відповідною літературою. Для початку перший ряд рекомендується викласти насухо, щоб потім не довелося підганяти цегла за розміром, а використовувати тільки цілий і його половинки. Кладку потрібно розмітити і строго дотримуватися цієї розмітки. Цегла добре вбирає воду. Щоб він не вбирав воду з скріплюючого розчину його треба замочити в будь-якій тарі або полити з шланга за день до початку кладки. Скріплює розчин готують в наступному складі: цемент, негашене вапно і пісок беруться у співвідношенні 1:1:3. Все змішується з водою і доводиться до стану густої маси.

Кирпич для строительства мангала

Після першого ряду всі наступні ряди укладаються в розбіг, тобто зі зміщенням на півцеглини відносно один одного. Починати кладку кожного ряду потрібно від кутів, періодично перевіряючи її рівнем. Розміри кладки повинні відповідати кресленню. Жаровня повинна укладатися на металеві кутники, які закріплюються на кладці штирями. Місце, де буде топка краще обкласти товстими металевими листами, так вона довше прослужить, і її легше буде очищати від золи. Щоб тяга була достатньою залишають щілини, незаповнені розчином. Для решітки гриля кілька цеглин встановлюють з виступом всередину на однаковий розмір.

Кладка кирпичного мангала

У конструкцію можна вмонтувати різні ніші для зберігання дров або інвентарю, стільниці, витяжну трубу, навіс, або перетворити все це в комплекс літньої кухні. Тоді потрібно буде підвести воду і вмонтувати мийку. Все це краще попередньо виконати в кресленнях, щоб уникнути помилок і переробок.

Декорирование кирпичного мангала

Закінчити мангал з цегли можна декоруванням споруди. Можна вимостити плиткою майданчик біля мангалу. Обладнати ніші чавунними дверцятами. Та й сама споруда з червоної цегли виглядає в саду на фоні зелені дуже ошатно.

Цегляні мангали, фото:

Дачный мангал из кирпича

Дачный мангал под навесом

Дачный мангал с варочной поверхностью

Мангал из светлого кирпича

Кирпичный мангал для дачи

Читайте також: