Мангал з металу своїми руками

17.01.2021
11 924
Admin

Мангал из металла своими руками

 1. Матеріали
 2. Інструмент

Традиції приготування їжі на вугіллі і відкритому вогні ідуть своїми коренями в глибоку стародавність. Одним з пристосувань, що використовуються в цих цілях, був мангал - жаровня у вигляді металевої чаші, що має напівсферичну кришку, ручки для транспортування та ніжки, підносять її від землі. А батьківщина цього виробу - Близький Схід. Мангал використовувався для приготування різних страв і для розігрівання їжі. В залежності від конструкції мангалу, на ньому можна приготувати плов, кебаб, барбекю, шашлик, дичину на рожні.

Мангал из металла своими руками

Їжа, приготовлена таким способом, не тільки має вишуканий, своєрідний смак і неповторний аромат, але і найбільш корисна для організму. Ну а процес її приготування - це і відпочинок, і задоволення, свого роду релаксація після рутинних трудових буднів. Мангал дозволяє поліпшити настрій і отримати насолоду від спілкування в колі сім'ї або з друзями на лоні природи.

Сучасний ринок надає широкі можливості для придбання готових мангалів або їх виготовлення на замовлення, виходячи з побажань замовника. Але, не дивлячись на це, іноді має сенс зайнятися виготовленням мангалу самому, за своїм або вже наявним ескізами. Собівартість такої роботи буде невисока. Володіючи хоча б невеликим досвідом роботи з конструкціями з металу, можна виготовити мангал з металу своїми руками. Найпростіша варіація мангалу - металевий ящик для вугілля, обладнаний симетричними напрямними під шампури.

Матеріали

Материалы

Рекомендується використання листового металу товщиною від 2 мм Метал більшої товщини обтяжить конструкцію, хоча прослужить довше, тонкий лист швидко прогорить і може пожолобитися від впливу вогню. Для виготовлення ніжок можна використовувати 20-25 міліметрові трубки, 10 міліметровий прут або кутник 25х25. Для виготовлення розбірної мангалу без використання зварювання необхідно запастися певною кількістю болтів, розрахунок кількості яких провадиться залежно від розмірів виробу.

Інструмент

Инструмент

 • електрична дриль і набір свердел
 • болгарка і відрізний круг
 • зварювальний апарат та електроди
 • слюсарний інструмент

Розміри виробу слід визначати індивідуально, з тим, щоб його конструкція забезпечила зручність при використанні і була функціональною. Попередньо складений креслення значно полегшить процес виготовлення.

Инструмент

Виробляючи розмітку матеріалу, необхідно врахувати, як буде виготовлений мангал: з використанням зварювання або без неї. При наявності зварювального апарату розкрій листа металу проводиться в відповідності з кресленням. Якщо зварювання застосовуватися не буде, то до розмірів стикуються сторін деталей мангалу необхідно додати 30-40мм.

Умовні найменування деталей конструкції:

 • днище мангала (1000х300мм)
 • дві бічні стінки (1000х250мм)
 • дві торцеві стінки (290х180мм)
 • колосник (900х290мм) з отворами діаметром 5 мм

Наведені розміри використовувалися для виготовлення мангалу розміром 30 см на 100 см і глибиною 25 см, відстань від верхнього краю конструкції до колосника -15 див. По всій поверхні колосника слід висвердлити кілька рядів отворів з тим, щоб забезпечити хорошу циркуляцію повітря.

У разі відсутності зварювального апарату, надлишок зазначених розмірів передбачається, а потім загинається:

 • на днище з двох його великих сторін, що визначають ширину мангалу
 • на бічних стінках, що визначають глибину вироби
 • на торцевих стінках - в їх нижніх частинах для кріплення колосника
 • на більшій стороні колосника також можна зробити відповідний загин, що посилить жорсткість і поліпшить стійкість збірної конструкції

Після того, як загини на деталях зроблені, слід зібрати виріб, попередньо висвердливши отвори по краях і в центральних частинах згинів і стикуються з ними деталях. Кріплення всіх елементів конструкції проводиться за допомогою болтових з'єднань. Колосник вставляється всередину металевого короба. Правильно зібраний мангал повинен мати щілина-піддувало з боку торцевих стінок виробу.

Висоту ніжок необхідно визначати індивідуально. Для кріплення ніжок до кутах днища вироби можна приварити гайки, до яких і прикручуються ніжки. Але щоб зробити це, на ніжки потрібно нарізати різьбу.

При виготовленні ніжок з куточка на заготовки необхідної довжини висвердлюються отвори, які дозволять прикрутити їх болтами до корпусу мангалу.

Инструмент

Наявність зварювального апарату значно спростить технологічний процес. За бажанням ніжки можна зробити знімними або приварити до корпусу мангалу. Для більш тривалого збереження вугілля в палаючому стані можна виготовити кришку з ручками. В якості додаткового пристосування до виробу можна передбачити кришку з отвором для невеликого казана. Таке пристосування буде виконувати функцію тагана і дозволить приготувати на мангалі плов і деякі інші страви.

Инструмент

Щоб мангал мав естетичний, привабливий зовнішній вигляд його слід пофарбувати. Фарбування виробу проводиться термостійкою фарбою або автомобільною фарбою-спреєм, використовуваної для фарбування вихлопних труб.

Читайте також: