Мангал своїми руками

17.01.2021
23 140
Admin

Мангал своими руками

  1. Мангал з металу
  2. Мангал з цегли
  3. Кам'яний мангал
  4. Фото мангалів
  5. Відео

Маючи присадибну ділянку, багато хто замислюється, як зробити мангал своїми руками. Класичний стаціонарний мангал можна зробити їх цегли або каменю, пересувний - з металу. Варто відзначити, що мангал з цегли має найбільш благородний і естетичний вигляд. До достоїнств стаціонарних мангалів відноситься грунтовність і повноцінність, до мінусів - прихильність до одного місця на ділянці. Мангал своїми руками з металу мобільний - і це зручно, проте він іржавіє і сильно нагрівається при використанні - можна отримати опік з необережності.

Щоб спорудити мангал своїми руками, достатньо мати на озброєнні слюсарний інструмент та будматеріал.

Докладніше можна прочитати в статтях:

Мангал з металу

Мангал из металлической бочки своими руками

В якості основи такої мангала можна використовувати металеву бочку. Врахуйте, що використовувати бочку, раніше використовувану під ПММ, не можна.

Також вам буде потрібно: сталевий куточок, металеві колеса (для переміщення), дверна ручка (металева) і пара дверних петель.

З обладнання та інструментів: болгарка з відрізними і зачистними дисками, електролобзик по металу та зварювальний апарат. Всю роботу можна розділити на дві частини: складання несучої конструкції мангала і обробка бочки. Такі мангали під силу зробити самому одній людині.

Куточок ріжемо на відрізки необхідної довжини. Для бічних частин рами потрібні дві горизонтальні стійки і дві вертикальні. Верхня горизонтальна стійка встановлюється на відстані від верхнього краю, рівному радіусу бочки. Нижня стійка - на висоті 20-25 см від нижньої крайки вертикальних стійок. Чотири стійки викладаємо на рівній поверхні і зварює між собою. Так само зварюється і друга боковина рами. Потім з'єднуємо дві боковини двома відрізками куточка.

Як вже було сказано, мангал для дачі з металу - це конструкція з бочки. Встановіть її на готову раму так, щоб зливний отвір перебувало ззаду і зверху, праворуч від лицьової частини майбутнього мангалу - це отвір буде використовуватися в якості витяжної труби. Змалюйте крейдою чверть бочки, яка лежить на рамі - це майбутня кришка вашого мангалу. Виріжте її електролобзиком і зачистити краю.

Після цього встановіть дверні петлі на вирізану частину, з'єднавши їх з корпусом бочки. Вмонтуйте металеву ручку.

А цей мангал зроблений з барабана пральної машини. Дивіться!

Мангал з цегли

Мангал из кирпича своими руками

Викладаємо дровник (ніша для дров). Далі - додайте два зольника-піддувала. Їх слід поділити між собою і відокремити цегельним поруч від дровника. При викладенні ряду з цегли треба встановити куточок рівнополочний. Це слід робити у восьмому ряду, а на дев'ятому - випиляти в цеглі жолоб глибиною 3 см, відступивши 6 см від краю цеглин.

Цей жолоб "насадит" цегла на ребро куточка. У десятому та одинадцятому рядах слід викласти піддувала-зольники. У топці, на рівні дванадцятого ряду формуємо виступи для опор шампурів. Завершує топку 21-й ряд - тут необхідно встановити куточок.

На 24-му ряду починається димозбірник, тому кожен наступний ряд необхідно класти зауживающими уступами. При цьому задню стінку димосборніка викладайте суворо вертикально.

Завершити цегляний мангал своїми руками слід мідним ковпаком (витяжка). Ковпак являє собою конструкцію з оцинкованого профілю, обшитий мідними або оцинкованими листами. Висота витяжки залежить від висоти даху. В результаті у вас вийшов чудовий мангал для дачі своїми руками.

Кам'яний мангал

Для початку необхідно зняти дерен з вибраної ділянки і влаштувати на ньому фундамент. Мангал з каменю - важке споруда без фундаменту (в даному випадку бетонна плита) не обійтися.

Мангал буде циліндричної форми, тому внутрішній матеріал великої ролі не грає, його ніхто не побачить. Особливої уваги заслуговує зовнішній шар каменів.

В бетон фундаменту бажано відразу "вмурувати" арматурну сітку, зігнувши її в циліндр, з розрахунком того, що вона буде обкладена камінням з зовнішньої сторони. Тобто діаметр циліндра сітки складе приблизно 70 див. Причому, камені рекомендується класти не на звичайний розчин, а із застосуванням спеціального клею для природного каменю. У такому мангалі буде хороша теплоізоляція.

Також він добре склеює камені і володіє водонепроникним властивістю. Під час кладки, нутрощі мангалу слід заповнити грунтом, поливаючи водою, з тим, щоб він добре уплотнялся. Мангал з каменю вимагає облаштування невеликого майданчика біля підходу до нього. Цей майданчик викладають каменем або вогнетривкою цеглою. Коли розчин схопиться, починайте потроху палити багаття на вогнищі для прискорення просушування. Через тиждень можна запускати в експлуатацію.

Рекомендуємо до прочитання:

Фото мангалів

Красивый мангал своими руками

Металлический мангал

Декоративный ландшафтный мангал

Відео

Ось ще один варіант виготовлення мангалу своїми руками.

Читайте також: