Мансардний дах своїми руками

17.01.2021
9 352
Admin

Мансардная крыша своими руками

  1. Облаштовуємо мансардну дах
  2. Утеплюємо мансардну дах
  3. Встановлюємо вікна
  4. Відео

Під мансардою розуміється горищне приміщення житлового типу. Мансарди популярні, головним чином, тому що дозволяють значно розширити житлову площу будинку, не вкладаючи серйозних грошових коштів. В ідеалі, для облаштування мансарди в будинку повинна бути дах, володіє різними кутами ската. Так як один з скатів даху буде піднятим, корисна площа горища досить сильно збільшиться. Звичайно, так як характер горищного приміщення стає житловим, дах повинна володіти і підвищеними естетичними властивостями, і тепло - і звукоізоляційними властивостями. Для якісної теплоізоляції мансардну дах своїми руками краще укладати не металевою покрівлею, а керамічною черепицею або шифером.

Краще всього, якщо мансарда буде передбачатися ще початковим проектом будинку. Такий підхід допоможе ідеально розрахувати навантаження, що доводиться на несучі конструкції, а також грамотно провести розташування віконних прорізів.

Мансардний дах будинку своїми руками повинна припускати кут нахилу конструкцій крокв у районі 30-60 градусів. Надмірно великий кут нахилу призведе до того, що значно знизиться корисна площа мансарди. Найзручніше мансардне приміщення повинно мати висоту не менше 220 сантиметрів і завширшки не менше 300. Якщо на проектному етапі ви не припускали будівництво мансарди, то для облаштування її доведеться вирішувати ряд серйозних питань: будівництво сходів, додаткове утеплення даху, розташування прорізів вікон та інше. Зауважимо, що для доступу на мансарду найкраще підійде сходи гвинтові, як найбільш естетичний і економічний варіант.

Облаштовуємо мансардну дах

Обустройство мансардной крыши

Облаштовуючи мансардну дах своїми руками, не забувайте про ретельній обробці дерев'яних елементів наступним набором розчинів: антипіренами, що уповільнюють поширення вогню, інсектицидами, здатними захистити від шкідників і рідиною, що перешкоджає процесу гниття.

Конструктивно у мансардного даху значна кількість відмінностей від звичайної даху будинку. Мансарда передбачає створення певного мікроклімату, який дуже відрізняється від того, що створюється на простому горищі. Мансарда ускладнює якісну вентиляцію даху, а волога піднімається з неї теплого повітря може конденсуватися на утеплювачі і завдавати йому значної шкоди.

Щоб запобігти опотевание, утеплювач потрібно забезпечити шаром якісної пароізоляції, а також залишити близько 5 сантиметрів між площиною даху і теплоізоляційним шаром.

Утеплюємо мансардну дах

Утепление мансардной крыши

Мансардний дах своїми руками обов'язково повинна припускати багатошаровість конструкції. Теплоізоляційний шар зобов'язаний бути вогнестійким, тому одним з найкращих матеріалів для нього є мінеральна вата. Якість теплоізоляції для мансарди має величезне значення, адже це приміщення дуже піддається температурним впливам. Якщо теплоізоляція мансардного даху своїми руками зроблена неякісно, то влітку приміщення виявиться занадто гарячим, а в зимовий час його обігрів виявиться вкрай складним завданням. Звичайно, утеплити потрібно буде не лише дах, а й стіни мансарди.

Встановлюємо вікна

Установка мансардных окон своими руками

При облаштуванні мансардного даху своїми руками важливим етапом є установка вікон. Вертикальному варіанту установки краще віддати перевагу похилий (скатний), так як і виконати його легше, і світла через прорізи буде надходити значно більше, що вирішить проблему освітлення.

Щоб досягти оптимального рівня освітленості та умов мікроклімату, площа усіх вікон повинна складати приблизно 12.5% від загальної площі стін мансарди.

Многооконная мансарда

Различные типы окон для мансарды

Мансарда из дерева своими руками

Детская комната в мансарде дома

Большая мансарда дома отделанная деревом

Кухня в мансарде дома

Ванная в мансарде дома

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик про будівництво мансардного даху.

А цей ролик присвячений утеплення мансардного даху.

Читайте також: