Як вибрати мідні труби

17.01.2021
1 010
Admin
  1. Плюси мідних труб
  2. Простота використання мідних труб
  3. Пастка для покупців мідних труб

Медные трубы

Якщо ви будуєте заміський будинок або вирішили провести ремонт у ньому, то наші поради щодо вибору або гідну заміну старих труб, припадуть вам дуже до речі. Надійність, безпеку і довговічність - основні принципи, спираючись на які ми й будемо розбиратися в цьому непростому питанні.

У пластмасових труб є гідна альтернатива - санітарно-технічні мідні труби.

Плюси мідних труб

Головним плюсом мідних труб з точки зору фахівців є їх універсальність. Вони можуть використовуватися в системах опалення, для прокладання водопроводу, а також для газу. Одним з найважливіших плюсів мідних труб є несприйнятливість до впливу хлорованої води. Мідь володіє чудовою властивістю бактериостатичности, що дозволяє перешкоджати розвитку колоній бактерій на внутрішніх стінках труб.

Віковий досвід використання мідних труб країнами США, Франції, Німеччини, Швеції та інших, дозволяє з упевненістю стверджувати, що терміни безаварійної експлуатації мідних труб варіюються від 50 до 100 років.

Як і у будь-якого матеріалу, мідні труби мають деякі обмеження. Мідні труби при використанні у водопроводі не люблять крайнощів, дуже м'якою або дуже жорсткої води, а також занадто лужної або занадто кислою води. Детальну інформацію про обмеження можна завжди знайти у відповідному зводі правил, детально складеному фахівцями.

Простота використання мідних труб

Установка медных труб

Що ж стосується систем опалення, то для мідних труб обмеження тут практично відсутні. Нормативи в цьому випадку просто радять дотримуватися документовані вимоги по експлуатації подібних систем. У такому разі мідні системи опалення гарантовано прослужать більше 50 років.

Порівняно недавно на ринку з'явилися прес-системи для швидкої збірки мідних труб. Такі системи точно сподобаються тим, хто любить займатися будівництвом самостійно. Суть цієї системи полягає в прес-фітинги, зроблених зі сплаву міді, які згодом опрессовываются спеціальними машинами, що дозволяють впливати із зусиллям в кілька тонн. Самі машини дуже дорогі, але виробники, що здійснюють виробництво фітингів для мідних труб зацікавлені і за умовну плату дозволяють користуватися даними машинами на час будівництва. Таким чином, отримуємо з'єднання, надійності, в кілька разів перевищують міцність самих труб.

Пастка для покупців мідних труб

При порівнянні мідних і полімерних труб (пластикових труб), споживач побачить істотну дешевизну полімерних. Секрет в тому, що крім труб, кінцева система складається з великої кількості сполучних елементів (фітингів та інших), які у випадку з полімерами становить близько 90 - 100% від вартості самих труб! У випадку ж з мідними трубами цей відсоток становить лише 30%. Безумовно, мідні труби в підсумку вийдуть дорожче полімерних, особливо якщо порівнювати з продукцією з Південно-Східної Азії, що пропонує дуже дешеву полімерну продукцію невідомих марок. Підсумкова вартість мідної системи приблизно порівнянна з системою, що використовує найкращі полімерні складові.

Підводячи підсумок, слід сказати, що вибір на користь мідних труб - розумне рішення, яке неодноразово виправдає себе надалі. А ми бажаємо вдалого вам ремонту і сподіваємося, що наші поради допоможуть вам зробити правильний вибір.

Читайте також: