Міжкімнатні розсувні двері своїми руками

17.01.2021
15 742
Admin

Межкомнатные раздвижные двери своими руками

  1. Механізм роботи розсувних дверей
  2. Підготовчі операції
  3. Установка дверей
  4. Фотографії розсувних міжкімнатних дверей:

Використання розсувних міжкімнатних дверей в сучасних квартирах пояснюється в першу чергу бажанням господарів заощадити на займаному ними місці. У даній статті ми поговоримо про те, як правильно встановити міжкімнатні розсувні двері своїми руками і що вам для цього потрібно.

Механізм роботи розсувних дверей

Механизм работы раздвижных дверей

Нагадаємо, що розсувна дверна система на відміну від орної при своїй роботі ковзає вздовж площини стіни або ж переховується в спеціально підготовлену стінну нішу. Подібне ковзання реалізується, як правило, за рахунок застосування спеціального механізму, який використовує в якості направляючих звичайні рейки, що виготовляються з алюмінієвого або сталевого профілю.

Схема работы механизма раздвижных дверей

При самостійній установці розсувних дверей ви можете скористатися двома найбільш поширеними типами розсувних механізмів, які відрізняються способом кріплення їх рухомої частини. При першому варіанті кріплення спеціальні ролики, встановлені на нижній кромці розсувних дверей, опираються при своєму переміщенні на направляючий профіль, що розміщується прямо на підлозі.

Детали механизма раздвижных дверей

Цей варіант облаштування розсувних дверей дуже зручний у всіх відносинах і дозволяє використовувати нижню напрямну в якості невеликого порога. Верхня напрямна при цьому необхідна лише для утримання полотна в прорізі. Для обмеження переміщення дверей і запобігання пошкодження від випадкових ударів при різкому їх відкриванні у системі передбачені спеціальні стопори з встановленими на них амортизуючими накладками.

При другому способі кріплення дверне полотно фіксується в отворі за допомогою роликів, змонтованих на верхній кромці. Нижня напрямна при цьому відсутня, а вся дверна система практично «зависає» в повітрі. До переваг цього варіанту слід віднести відсутність порога і повну свободу при виборі необхідного вам підлогового покриття.

Підготовчі операції

Перед початком роботи ви повинні вибрати той чи інший механізм розсувних дверей, ідеально відповідний для вашої квартири і задовольняє загальним уявленням про надійності і функціональності. У стандартний комплект механізму, призначеного для самостійної збірки дверей цього типу, входять, як правило, такі компоненти:

  • алюмінієвий профіль довжиною близько 2-х метрів;
  • комплект опорних (підвісних) роликів;
  • обмежувачі переміщення (упори);
  • спеціальний кріпильний комплект.

Подготовительные работы по установке дверей

Відразу зазначимо, що сучасні розсувні механізми здатні витримати полотно вагою порядка100 кг, а застосування в них захищених силіконовим покриттям роликів і спеціальних підшипників забезпечує безшумність і надійність роботи всієї системи в цілому.

Крім механізму кріплення дверей вам потрібно буде підібрати дверне полотно відповідної конструкції і підготувати брус 40x40 мм, який може знадобитися для облаштування верхньої направляючої. При налагодженні механізму міжкімнатних розсувних дверей своїми руками не забувайте про те, що плавність і м'якість їх ходу буде залежати від того, наскільки якісно і точно буде цей механізм встановлений. Найменші відхилення від настановних розмірів можуть привести до серйозних проблем в ході подальшої експлуатації дверей (заклиниваниию, наприклад).

Установка дверей

Установка раздвижных дверей

Крім перерахованих раніше компонентів до моменту установки у вас повинен бути підготовлений дверний проріз відповідних розмірів. Пара його боковин, а також стать і верхній зріз повинні бути строго паралельні (допустиме відхилення - не більше 5 мм). Також необхідно звернути увагу на те, щоб стіна, уздовж якої буде ковзати двері, була по можливості рівної, оскільки це визначає щільність прилягання до неї полотна.

Розглянемо варіант облаштування розсувних дверей, полотно яких не ховається в спеціальній ніші, а переміщається уздовж стіни та має нижнє кріплення.

Отже, після підготовки всіх комплектуючих закріплюємо на підлозі нижню рейку, довжина якої повинна вдвічі перевищувати ширину прорізу; при цьому один з її кінців повинен виступати 50 мм від краю отвору. Після цього перевіряємо точність її установки за допомогою будівельного рівня. При невеликому ухилі підлоги у вашій квартирі двері може згодом весь час з'їжджати в ту або іншу сторону.

Монтаж направляющих

Далі, скориставшись кріпленням з комплекту поставки, закріплюємо ролики на нижньому зрізі дверного полотна і встановлюємо його на нижню напрямну. Така примірочна установка дозволить вам зробити розмітку місця встановлення верхньої направляючої, правильність монтажу якій також перевіряється за рівнем. Потім кріпимо напрямну в розміченому місці до планки за допомогою дюбелів або саморезов. По завершенні установки верхньої направляючої кріпимо на ній два стопори з комплекту (по одному з кожної сторони) і закриваємо спеціальною декоративною панеллю з підсобного матеріалу. Цю панель кріпимо на напрямних за допомогою все тих же саморізів і закриваємо з боків декоративними заглушками.

Після цього необхідно взяти дверне полотно і, злегка відхиливши його в бік від площини переміщення, завести верхню частину під декоративну панель, зафіксувавши верхні ролики в направляючої. Потім слід підняти двері і завести нижні ролики в направляючу, закріплену на підлозі.

Крепление нижней направляющей

Монтаж полотна за другим способом кріплення відрізняється від розглянутого нами тим, що нижня напрямна відсутня, а все навантаження беруть на себе ролики, розташовані у верхній направляє. У тому випадку, коли ви бажаєте, щоб дверне полотно при своєму переміщенні ховалося в стінній ніші, вам необхідно буде виготовити спеціальний кишеню з гіпсокартону, який монтується у суміжної стіни з дверима.

По закінченні всіх настановних робіт необхідно переконатися в тому, що всі ролики чітко працюють на своїх місцях і полотно можна переміщати без зайвих зусиль. Для цього спробуйте опустити його на роликах в обидві сторони кілька разів поспіль. При плавному і м'якому ході двері і відсутність помітних відхилень в роботі механізму можна вважати, що все зроблено правильно і роботи завершені.

Фотографії розсувних міжкімнатних дверей:

Двери раздвижные из стекла

Раздвижные двери для дома из цветного стекла

Сочетание прозрачных и непрозрачных стеклянных элементов

Деревянная одиночная дверь

Двери с декоративным рисунком

Узор на раздвижной двери

Двери в современном интерьере

Читайте також: