Багаторівневий стеля своїми руками

17.01.2021
12 335
Admin

Многоуровневый потолок своими руками

 1. Технологія багаторівневих стель
 2. Схеми багаторівневих стель
 3. Пристрій багаторівневих стель
 4. Багаторівневий натяжна стеля
 5. Облаштування освітлення в натяжних стелях
 6. Багаторівневі стелі з підсвічуванням
 7. Багаторівневі стелі фото
 8. Відео

Багаторівневий стеля надає великий простір дизайнерським уяві для роботи з різними формами, він дозволяє створити не тільки складні конструкції, але і незвичні кольорові поєднання. Рівні багаторівневої стелі можуть забарвлюватися в різні контрастні кольори, а на деяких з них можна застосувати авторську художню розпис. В результаті проведених робіт стеля стане не просто звичайним елементом інтер'єру, а красивим, радує око художнім виробом.

Пристрій багаторівневих стель в будинку або квартирі - це оригінальний спосіб, який допоможе візуально збільшити висоту і простір вашого приміщення. За допомогою багаторівневої стелі можна не тільки розділити простір на функціональні зони, але і вразити друзів і знайомих незвичайним стельовим дизайном.

Багаторівневі стелі з гіпсокартону, як правило, виконують кілька функцій:

 • Візуально збільшують приміщення, видозмінюючи геометрію кімнат.
 • Приховують дефекти і нерівності базової підстави стелі особливо, коли традиційна обробка не може усунути їх.
 • Багаторівневі стелі успішно маскують різні інженерні комунікації - електрика, сантехнічне розведення, вентиляційну систему.
 • З допомогою різних перепадів висоти і форм багаторівневі стелі можуть розділяти приміщення, в якому відсутні перегородки на функціональні зони - вітальню, їдальню, вітальню і навіть кабінет. Психологічне відчуття від різних конструкцій стель у людей значно розрізняється. Деяким хочеться додаткового затишку і для цього буде необхідно опустити стелю над зоною відпочинку: диваном-ліжком, кріслом. Іншим подобається бачити перед собою красиву лінію стелі, отже, опустити його доведеться в тій зоні, яка добре проглядається з дивана або крісла.
 • Вирішують проблеми освітлення, шляхом влаштування ламп в різних рівнях і площинах. Перетинаючись і відбиваючись, промені освітлювальних приладів утворюють на площинах складні варіації тіней і світла.

Технологія багаторівневих стель

Технология многоуровневых потолков

Гіпсокартон - це універсальний обробний матеріал, застосування якого дозволить в максимально швидкі терміни підготувати різні приміщення до фінішної декоративної обробки. Сам монтаж стель відбувається в два рази швидше, ніж подальша їх обробка.

Основні технологічні етапи монтажу багаторівневих стель:

 • Розмітка рівня конструкції.
 • Монтаж "U"-подібного металевого профілю по периметру приміщення.
 • Монтаж основного першого каркаса із "З"- образного металевого профілю.
 • Монтаж гіпсокартону або гипсоволокна першого рівня.
 • Монтаж конструкції металевий профілів наступний рівнів.
 • Обшивка всієї конструкції листами гіпсокартону або гипсоволокна.
 • Шпаклювання стелі під фінішну обробку.
По технологічним нормам облаштування багаторівневих стель допускається в приміщеннях при рівні вологості не більше 70%. При більш високій вологості бажано застосовувати вологостійкі гіпсокартонні листи або гіпсоволокно. Вологість поверхонь підстави стелі під облицювання багаторівневими гіпсокартонними конструкціями не повинна перевищувати 8%.

Режим у приміщеннях при обробці стель повинен відповідати умовам їх експлуатації. У зимовий час виконують роботи при постійно діючих приладах вентиляції та опалення.

До початку обробки приміщень повинні бути закінчені монтажні, інженерні та інші спеціальні роботи, в тому числі пов'язані з різними мокрими процесами (пристрій цементних стяжок, штукатурні роботи та ін). Необхідно також врахувати, що всі роботи з вентиляції та електрифікації були виконані і розведені по схемі у відповідності зі складністю малюнка стелі. Проводка повинна бути проведена в ті місця, де в подальшому в конструкції стелі повинні перебувати світильники або магістральна підсвічування. Також в системі стелі повинна бути прокладена канальна система вентиляції і кондиціонування.

Меры безопасности при строительстве многоуровневого потолка

Заходи безпеки при проведенні облаштування багаторівневої стелі

 • Гіпсова пил при монтажі може при проведенні робіт потрапити в легені та очі. Тому, слід подбати заздалегідь про захист життєво важливих органів. При проведенні робіт заздалегідь купіть захисні маски та окуляри, а також спеціальний респіратор. Забезпечте приміщення правильною системою вентиляції та провітрювання.
 • Уважно вивчіть призначення необхідних інструментів, і застосовуйте їх тільки для спеціально призначених операцій.
 • Завжди працюйте тільки з гострими лезами і при цьому тримайте їх у безпечних місцях.
 • Завжди відключайте в приміщеннях електрику, якщо працюєте у пожежонебезпечних місцях.
 • Будьте обережні, проводячи роботи на будівельних лісах, сходах або козлах. При установці сходів або лісів усі ніжки повинні стояти на підлозі міцно.
 • Утримуйте в чистоті місце роботи і не допускайте постійного скупчення на об'єкті відходів будівельних матеріалів і сміття.

Схеми багаторівневих стель

Схемы многоуровневых потолков

Схема реализованная в 3D программе на компьютере

Итог выполнения многоуровневого потолка по запланированной схеме

Обов'язковим атрибутом встановлення складних багаторівневих конструкцій стель є складання схеми чи креслення. Якщо при установці однорівневого стелі схема і конструкція є бажаним елементом, але необов'язковим етапом, то у випадку з багаторівневими системами питання про необхідність креслення або схеми конструкції, навіть не варто, схема для багаторівневої стелі просто необхідна!

Ретельно складена схема багаторівневих стель допоможе ретельно спланувати процес роботи, а також допоможе передбачити ймовірні помилки системи в самому початку і швидко виправити їх.

Спочатку слід уважно виміряти всі розміри приміщення, враховуючи необхідні виступи, які в подальшому будуть приховані технічні пристосування, вентиляційні короби, інженерні комунікації, а також декоративні елементи. Далі потрібно намалювати схему майбутньої конструкції на папері. Потім схему багаторівневої стелі можна перенести на підлогу приміщення, в якому він буде монтуватися в масштабі в натуральну величину. Зазвичай стеля і підлога в кімнаті за розмірами і формою бувають аналогічні. Схема стелі, перенесена на підлогу, дозволить наочно побачити майбутню конструкцію стелі, з усіма його елементами і виявити помилки на початковій стадії планування.

Схема також повинна включати в себе розташування приладів освітлення. Таким чином, вже на початковому етапі робіт можна врахувати особливості світлового дизайну і провести електричну проводку в необхідне місце.

Конструкція багаторівневої стелі являє собою каркасну систему з закріпленими панелями і модулями, на якій за допомогою різних відстаней між основним і підвісною стелею створюється ілюзія вільного простору.

Пристрій багаторівневих стель

Устройство многоуровневых потолков

Можна провести монтаж багаторівневої стелі своїми руками, однак для цього потрібно необхідні інструменти:

 • Кліщі для проведення скріплення профілів.
 • Рашпіль, по іншому рубанок обдирний, полотно 250 мм. Призначений для обробки кромок ГКЛ для вирівнювання або доведень розмірів.
 • Просікач профілю.
 • Валик голчастий для створення гнутих поверхонь з гіпсокартону. Їм виробляють перфорування листа.
 • Рубанок для обробки країв. Призначений для виробництва фаски (45 градусів) під шпаклівку.
 • Шуруповерт або дриль.

Перед тим як зробити багаторівнева стеля необхідно ознайомитися з основними правилами роботи з гіпсокартоном:

 • При монтажі гіпсокартону необхідно використовувати в основному цілісні листи скрізь, де це можливо. Відріжте лист по довжині так, щоб при монтажі кінець листа припадав на поперечини, стійки і опорні балки.
 • Відкладіть необхідну довжину за допомогою рулетки. Скористайтеся інструментом для роботи з гіпсокартоном і позначте ножем на аркуші місце розрізу. Проведіть ножем надріз по всій довжині гіпсокартонного листа. Хлопніть по одній стороні аркуша. Гіпсокартон зламається рівно за місцем надрізу. При цьому не розірветься окантовочна папір, яка покриває сердечник гіпсокартону.
 • Щоб повністю шматки листа відокремити, проведіть ножем за місцем розрізу.
 • Інший спосіб виконання розрізу для внутрішнього кута - закріпити аркуш в тому місці, де ви робите конструкцію, і потім ножем зробіть потрібний отвір.

Можливості дизайну стелі і кількість рівнів обмежуються тільки фантазією і тому привести всі можливі конструкції багаторівневих стель нереально. Головне вивчити основні принципи облаштування каркасної системи і монтажу фінішних панелей гіпсокартону.

Для наочності і простоти наведемо один з найпоширеніших видів багаторівневої конструкції.

 1. Розмітка. Потрібно відбити відразу два рівня. Перший - буде рівнем основи стелі, другий рівень стане точкою відліку для балок (дивіться фото внизу).
 2. Монтаж "U"-подібного направляючого металевого профілю по периметру приміщення.
 3. Монтаж каркаса основи з "С"- образного металевого стельового профілю.

Крім основних профілів, відповідно до обраної схеми монтажу встановлюють додаткові профілі, а яким потім будуть кріпитися профілі другого рівня.

Схема установки дополнительных профилей

На малюнку 1 - це ширина опускаючи. Поставити додатковий профіль для опускаючи складніше, ніж основний профіль.

1. Якщо в опусках другого рівня буде надалі монтуватися підсвічування по контуру, то для неї робиться спеціальний паз, в який вона буде закладатися.

Схема расположения паза для подсветки

Профиль потолка рассчитанный на дизайнерскую подсветку

2. Монтаж гіпсокартону основного рівня.

Уровни расположения потолка из гипсокартона

На фото блакитним кольором відзначено рівень основи стелі, а червоним кольором - рівень опускаючи.

Примітка: Зашивати конструкцію основного стелі листами суцільно не обов'язково.

3. Виготовлення другого каркаса для опускаючи наступного рівня. Самий відповідальний і трудомісткий момент. Від професіоналізму проведення цього етапу робіт залежить фінішний вид стелі. Для простих опусков, без облаштування підсвічування, можливі різні схеми, але спочатку необхідно прикрутити "U" профіль вже змонтованого стелі та стін. Вздовж тих стін профіль прикручують саморізами через гіпс до "C" профілів з обраним кроком. Якщо з різних причин не був встановлений додатковий профіль і стеля вже зашитий суцільно, тоді профіль прикручують до стелі через гіпс за допомогою дюбелів і довгих шурупів. Вздовж інших стін прикручують "U" профіль "С" профілів з кроком, що дорівнює відстані між центром основних профілів.

Схема установки каркаса второго уровня

4. Далі готова конструкція другого рівня зашивається гіпсокартоном, шпаклюється і забарвлюється.

багаторівневий стеля своїми руками.

Багаторівневий натяжна стеля

Многоуровневый натяжной потолок

Багаторівневі стелі можна зробити також за допомогою натяжних систем, які дуже привабливі можливістю використання різних фактур (глянцевий, матовий) і відтінків. Натяжна стеля у фінішному виконанні представляє собою рівну поверхню, що отримується за спеціальною технологією нагрівання і натягу плівки ПВХ, яка зроблена зі спеціального складу. Останні роки у дизайнерів і архітекторів широке поширення набувають натяжні стелі з різних тканин. Щоб поверхня вийшла хорошої якості, потрібні великі трудовитрати і певні навички.

Основні переваги натяжних стель:

 • Вирівнююча здатність. Натяжні стелі добре приховують всі нерівності, інженерні комунікації і дефекти основи.
 • Відмінна ізолююча здатність. Натяжні стелі не пропускають воду при протіканні з верхніх поверхів, а також не вбирають пил і кіптява.
 • Висока міцність. Полотно витримує навантаження до 100-120 л води на один квадратний метр поверхні, і при деформації після стоку води площину швидко відновлюється.
 • Вологостійкість. Натяжні стелі від води не змінюють колір і не псуються.
 • Велику кількість відтінків і кольорів. При бажанні можна підібрати під будь-який інтер'єр більше 100 відтінків і кольорів.
 • Можливість вибору різної фактури полотна (глянцевий, матовий).
 • Простота монтажу. Натяжні стелі встановлюють з мінімумом будівельних відходів і пилу протягом всього декількох годин в кімнаті середніх розмірів, причому меблі цей час з приміщення можна не прибирати.
 • Простота догляду. Натяжні стелі легко миються.
 • Простота демонтажу. Стелі легко демонтуються, якщо необхідно прокинути нові дроти, вентиляцію, злити воду або переїхати на нове місце повторний монтаж не погіршить якість полотна.

Многоуровневый натяжной потолок

Багаторівневий натяжна стеля монтується за певних умов і технологічних нормативах:

 • Натяжна стеля потрібно монтувати після монтажу віконних систем, прокладання всіх інженерних комунікацій і електропроводки.
 • У нових квартирах необхідно звернути увагу на відсутність протягів.
 • Відстань натяжних стель до поверхні меблів при виробництві монтажі не повинно бути менше 40 див.

Часто натяжні стелі відмінно комбінуються з гіпсокартоном. Спочатку роблять каркас з гіпсокартону, відповідно до заздалегідь складеною схемою і кресленнями. Як правило, конструкція гіпсокартону - це другий рівень. Його попередньо шпаклюють, грунтують, фарбують, а тільки після цього проводять монтаж натяжної стелі. Якщо за проектом дизайнера натяжна стеля буде ближче до перекриття, то ефект дає можливість візуально збільшити висоту приміщень.

Принципи монтажу натяжних стель у багаторівневих системах:

 • Натяжні стелі кріплять, як на пластикові, так і на алюмінієві профілі. Їх жорсткість приблизно однакова, проте в тому місці, де планують хвилеподібні форми і плавні вигини, зручніше застосовувати пластиковий профіль (пластик простіше гнеться, приймаючи потрібну форму). Найскладніше при монтажі багаторівневої стелі з натяжна системою - це установка профілю, а сам натяжна стеля можна встановити за годину. Під час монтажу стель зверніть особливу увагу на міцність фіксації профілю і щільність його прилягання підвісній системі, так як від надійності кріплення основи, буде залежати термін служби і зовнішній вигляд всієї конструкції. Про те, що система фіксації стелі встановлена невірно, свідчить присутність бахроми за місцем обрізання тканини, складки і розводи на полотні.
 • Далі слід акуратно розпакувати натяжна стеля і підвісити його за кути за допомогою спеціальних затискачів, після чого полотно нагрівається газової гарматою, натягується і закріплюється на багеті.
 • В кінці встановлюється кромочная стрічка.

Облаштування освітлення в натяжних стелях

Обустройство освещения в натяжных потолках

За допомогою натяжних стель можна додатково прикрасити інтер'єр, застосовуючи різні світильники, які дадуть можливість оптимально розподілити освітлення в приміщенні. Багаторівневі натяжні стелі з вбудованими світильниками - це стильне і функціональне рішення. Такі стелі допоможуть додати інтер'єрам особливого неповторний шарм.

В натяжну стелю системи освітлення кріплять до базової стелі, що значно безпечніше, ніж коли кріплять світильники в конструкцію стелі.

Технологія влаштування освітлення у натяжна стеля:

 • Перед тим, як кріпити світильники, необхідно перевірити, щоб їх отвори бути ретельно оброблені, щоб плівка не порвалася і не втратила міцність.
 • Ідеальним варіантом для проведення монтажу, може стати застосування точкових світильників. Вони створюють ідеальні умови для рівномірного і повноцінного освітлення і виділять необхідні предмети інтер'єру.
 • Для натяжних стель застосовують галогенові лампочки з потужністю, що не перевищує 35 Вт. Ідеально підходить цей вид світильників, як для домашніх інтер'єрів, так і для різних торговельних і громадських приміщень.
 • Актуальні для використання натяжних системах, що встановлюються у ванних кімнатах і кухнях, вологозахищені світильники. Лампи в таких світильниках захищені склом.
 • Можна використовувати світильники, які зручно регулювати потужність потоку світла і направляти необхідне освітлення на вибране місце. Таким чином, застосовуючи такі світильники можна отримати цікавий і незвичайний візуальний ефект.

Багаторівневі стелі з підсвічуванням

Многоуровневые потолки с подсветкой

Застосування багаторівневих стель значно розширює різні можливості освітлення приміщень. Світильники кріплять на різних вимірах та рівнях, а також у спеціальних нішах для підсвічування. Предмети освітлення можуть бути точкові, у вигляді плафонів, світильників і навіть авторськими роботами дизайнерів складних форм. Перехрещуючись, розсіюючись і відбиваючись, промені створюють на площинах складну гру світла і тіні, а поверхня стелі як би оживає. В залежності від одночасності або почерговості включення світильників, інтер'єр буде перетворюватися, а сам стеля стає його невід'ємною декоративної складової. В процесі монтажу гіпсокартону потрібно буде зробити технологічні отвори для приладів освітлення і вентиляційних отворів. У стеля можуть вбудовуватися галогенні, растрові світильники або вбудовані освітлювальні шнури.

Перед монтажем отворів для приладів освітлення і вентиляційних отворів, необхідно провести ретельні виміри і зробити акуратну розмітку для місця під кожен отвір.

Варіанти підсвічування в багаторівневих стелях передбачають заздалегідь, ще на рівні складання схем та креслень, для того щоб до них заздалегідь була протягнута електропроводка. Також на цьому етапі відразу передбачається висота опускаючи рівнів, щоб туди без проблем технологічно можна було інтегрувати різні світильники. Наприклад, мінімальний по висоті отвір для галогенових світильників становить 7см.

Багаторівневі стелі фото

Красивый многоуровневый потолок

Сочетание трех уровневого потолка и люстры со шторами

Красно-белый натяжной многоуровневый потолок со встроенными светильниками

Многоуровневый потолок с росписью

Двух уровневый потолок с подсветкой

Двух уровневый потолок — натяжной с гипсокартоном

Сложный красивый многоуровневый потолок

Красивый дизайнерский многоуровневый потолок

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеосюжет про монтаж багаторівневої стелі.

Ось ще один великий сюжет про будівництво багаторівневої стелі з гіпсокартону.

Читайте також: