Монтаж блок-хауса своїми руками

17.01.2021
1 384
Admin

Монтаж блок-хауса своими руками

 1. Підготовка до монтажу
 2. Порядок монтажу
 3. Оформлення кутів
 4. Відео

Так званий блок-хаус відноситься до розряду спеціальних покриттів, що використовуються для імітації матеріалів натурального походження. Під цим поняттям ховається сучасне оздоблювальне засіб, досить якісно імітує відоме всім покриття «під дерево».

Відразу відзначимо, що велика популярність оздоблювальних матеріалів цього класу пояснюється, звичайно ж, високою вартістю натуральної деревини. У цій статті ми постараємося познайомити вас з порядком організації робіт по монтажу блок-хаусу своїми руками, а також розповімо про існуючі різновиди подібних покриттів.

Отделочный материал блок-хаус

Оздоблювальні роботи з використанням описуваного нами матеріалу не вимагають від виконавця високої кваліфікації та спеціальних умінь для їх виконання йому достатньо буде проявити максимум уваги і терпіння. З урахуванням усього сказаного з роботами по монтажу блок-хаусу може впоратися будь-який бажаючий.

Підготовка до монтажу

При виборі блок-хауса завжди слід пам'ятати про те, що дешеві вироби навряд чи забезпечать вам то якість покриття, на яке ви розраховуєте. Ось чому перед його покупкою слід уважно вивчити всі існуючі різновиди матеріалу, що імітує обробку «під дерево».

Блок-хаус для внутренней отделки

Для внутрішнього облицювання приміщень використовуються блоки товщиною 20-24 мм, у той час як для формування зовнішнього покриття товщина блоків повинна становити близько 40-45 мм

Оздоблювальні роботи починаються з підготовки каркаса, призначеного для кріплення блоків. Порядок монтажу цієї частини конструкції блок-хауса включає в себе наступні етапи:

 1. Перш за все, на стіні закріплюється шар пароізоляції, у якості якої найчастіше використовується спеціальна алюмінієва фольга.
 2. Поверх пароізоляції монтується дерев'яна обрешітка з брусків, оброблених антисептиком і грають роль каркасного підстави під блок-хаус. До цегляних стін бруси обрешітки кріпляться за допомогою спеціальних рамних дюбелів (для кріплення їх до дерев'яних брусків можуть використовуватися звичайні цвяхи). Відстань між брусками вибирається з урахуванням ширини заготовок теплоізоляційного покриття, що використовуються для утеплення конструкції.
 3. Поверх шару теплоізоляції укладаються плити утеплювача обраного виду, а відразу на нього застеляється спеціальна вологонепроникна плівка. По краях прольотів плівка кріпиться до дерев'яних брусків за допомогою степлера.
 4. Потім монтується другий ряд решетування, який і буде служити основою для майбутнього блок-хауса. При монтажі цього ряду решітки обов'язково повинен використовуватися будівельний рівень.

Схема монтажа блок-хауса

Порядок монтажу

Порядок монтажа блок-хауса

Особливістю матеріалу розглянутого нами класу є наявність на планках спеціальних торцевих замків, за допомогою яких і здійснюється збірка майбутнього покриття. При цьому необхідно пам'ятати про те, що монтаж прийнято починати з нижнього ряду закритої поверхні.

Кляймер для крепления материала

Для фіксації планок застосовуються допоміжні елементи кріплення - так звані кляймери, що кріпляться до решетування за допомогою саморізів. В процесі робіт необхідно сконцентрувати увагу на таких особливостях монтажу планок:

 • встановлювана планка заправляється в лапки кляймера пазом вниз, що виключає ймовірність накопичення в стиках вологи;
 • збірка всіх наступних планок здійснюється за стандартною схемою «шип у паз» (зауважимо, що для підвищення надійності фіксації блоків на решетуванні можуть застосовуватися стандартні саморізи; в цьому випадку точки їх кріплення з кроком близько 400 мм повинні бути намічені заздалегідь);

Пазы блок-хауса

 • при монтажі планок кріпильний гвинт рекомендується закручувати в шип під певним кутом (приблизно 45°).

Оформлення кутів

Відзначимо, що по ходу монтажу блок-хаусу своїми руками можливі ускладнення, пов'язані з оформленням кутових стиків конструкції. Для їх подолання необхідно скористатися такими елементами декоративного оздоблення, як зовнішній і внутрішній куточки.

Оформление углов

При їх використанні стикування окремих планок проводиться по лінії запила їх країв, оформлених під кутом 45°, що вимагатиме від починаючого майстра певного вміння. При формуванні стику (для кріплення крайніх планок в кутах) може використовуватися спеціальний струганий брус перетином 40х40 мм Видима частина такого бруса при необхідності може бути закруглений, що забезпечить їй необхідну привабливість.

Перед покупкою оздоблювального матеріалу не полінуйтеся з'ясувати його виробника наступне: не організовано на виробництві точний розкрій окремих заготовок блок-хауса. У разі позитивної відповіді на поставлене питання монтажні роботи помітно спростяться.

Відео

У цьому ролику показаний процес обробки будинку блок-хаусом.

Читайте також: