Установка дверної коробки своїми руками

17.01.2021
3 082
Admin

Установка дверной коробки своими руками

  1. Поради
  2. Підготовка обв'язки
  3. Установка
  4. Навішування двері й обробка

Дверна коробка виконується, як відомо, у вигляді каркаса, зібраного з комплекту бічних стійок і горизонтальних перемичок (верхній і нижній) і закріплюється в дверному отворі за допомогою спеціальних сталевих накладок або дюбелів.

У тому випадку, якщо стіни у вашій квартирі виготовлені з плит, дверна коробка кріпиться до них спеціальними скобами, які закладаються при подальшій обробці. У разі цегляних стін коробка закріплюється в отворі за допомогою цвяхів, що забиваються в спеціальні дерев'яні вкладиші (останні встановлюються, як правило, заздалегідь). На дерев'яних стінах такі коробки кріпляться за допомогою все тих же цвяхів; при цьому кожна боковина кріпиться як мінімум у двох місцях.

Инструмент для монтажа дверной коробки

Для правильного виставлення дверної коробки вам знадобиться наступний нехитрий інструмент:

  • будівельний рівень;
  • косинець;
  • схил.

Використання цього інструменту дозволить вам уникнути помилок при установці обв'язки (у разі можливих перекосів).

Поради

Советы по установке дверной коробки

Установка дверної коробки своїми руками проводиться зазвичай відразу ж після висихання оштукатурених стін (або по закінченні монтажу сухої штукатурки), але обов'язково до укладання підлогового покриття і кріплення плінтусів. Перш за все, слід визначитися з тим, яку з сторін буде відкриватися двері і в відповідності з цим встановлювати дверну коробку під неї.

При цьому потрібно зазначити, що з урахуванням дотримання норм пожежної безпеки напрямок відкривання деяких дверей рекомендується вибирати в бік виходу з приміщення або квартири (в тому числі і дверей, що встановлюються на лоджії і балконі). Також відзначимо і те, що підходить для вас дверний блок можна придбати сьогодні в будь-якому спеціалізованому магазині, що займається реалізацією дверної продукції. Такий блок зазвичай продається у вигляді набору, містить у своєму складі боковини, верхню перемичку і, звичайно ж, саме дверне полотно.

Підготовка обв'язки

Подготовка обвязки

Після придбання дверного комплекту вам слід провести його попередню збірку і тільки після цього переходити до установки короби на місце. Зауважимо, що така збірка може бути зроблена прямо на підлозі поруч з місцем установки. Користуючись спеціальним упором, зробіть зчленування верхньої перемички і одній з бічних стійок обв'язки і скріпіть їх за допомогою цвяхів (75 мм). При виборі розмірів короби (по висоті та ширині) бажано, щоб між стіною і елементами коробки при установці зберігався невеликий зазор (близько 2 см), необхідний для укладання в нього спеціального теплоізоляційного матеріалу. Наявність такого зазору дозволить вам, крім того, провести вирівнювання коробки в отворі при виставленні її положення по вертикалі і по горизонталі.

Після підгонки всіх розмірів приєднайте до отриманої конструкції другу стійку (також підігнані за розміром), а потім до нижньої частини коробки прибийте невелику планку (50×25 мм), необхідну для фіксації заданої відстані між двома боковинами.

Установка

Установка дверной коробки

Після того, як ви помістіть готову коробку в дверний отвір, вам слід зорієнтувати її прямо по центру і перевірити точність розташування всіх елементів за допомогою рівня, косинця і схилу. Наявні зазори в стиках необхідно ущільнити за допомогою будь-якого придатного для цих цілей теплоізоляційного матеріалу.

При установці дверної коробки в якості вирівнюючих розпірок можна використати відрізки фанери або тріски, які підкладаються (забиваються) в потрібне місце. Після цього слід ще раз перевірити вертикальність боковин, а потім зафіксувати їх на закладних елементів за допомогою цвяхів на 65 мм (при дерев'яних стінах). У разі цегляних стін для цих цілей краще всього використовувати шурупи. Потім можна зняти прибиту знизу обв'язки планку і знову перевірити горизонтальність верхньої перемички.

Навішування двері й обробка

Навешивание двери и отделка

Для навішування дверей скористайтесь комплектом петель, що додаються до купленого набору, і встановіть їх на заздалегідь підготовленому місці. Перед навішуванням дверного полотна слід підставити під нього які-небудь упори і, намітивши місце кріплення відповідних петель, закріпити останні на стійці.

Установку дверної коробки своїми руками можна буде вважати завершеною лише в тому випадку, коли ви змонтуєте по всьому периметру обв'язки дверей накладні наличники. Встановлення окремих елементів дверних наличників слід проводити із застосуванням того ж вирівнюючого інструменту (рівня, косинця і схилу), ретельно перевіряючи перед остаточним кріпленням їх горизонтальність і вертикальність.

Ті ж самі операції слід виконати і з іншого боку дверного отвору. І на завершення вам залишиться лише закріпити дверні ручки у спеціально передбачених для цього місцях.

Читайте також: