Монтаж керамічної димоходу своїми руками

17.01.2021
1 262
Admin

Монтаж керамического дымохода

 1. Переваги керамічної димоходу
 2. Конструкція
 3. Правила установки
 4. Етапи монтажу керамічної димоходу
 5. Особливості замазування швів
 6. Поради фахівців
 7. Відео

Традиційні димоходи поступово втрачають популярність, поступаючись місцем керамічним аналогам. Сьогодні такий варіант облаштування димарів зустрічається набагато частіше в будівництві різних споруд, ніж цегляний. Застосування даної конструкції досить широке, а особливо актуально його використання при необхідності виведення газів максимальних температур. Поговоримо про те, як зробити монтаж керамічної димоходу своїми руками.

Переваги керамічної димоходу

Дану систему можна встановити самостійно, якщо є набір інструментів, певних навичок і матеріалів. При правильному підході монтаж конструкції досить простий і не вимагає спеціальних знань. Монтаж кераміки здійснюється при наявності наступних опалювальних приладів:

 • каміни;
 • рідкопаливні установки;
 • твердопаливні котли;
 • газові печі.

Деякі керамічні конструкції розраховані на низькі температури, але в той же час більшість з них універсальні і можуть працювати при різних температурах.

Преимущества дымохода из керамики

Явна перевага і головна причина, по якій варто провести монтаж керамічної димоходу своїми руками, є висока ступінь стійкості до великих температур і їх перепадів. Варто відзначити, що така модифікація не схильна до корозії, що дозволяє зробити її привабливішою для споживачів. Обробка димоходу нескладна, а для її проведення використовується шліфування, свердління і різання.

Переваг керамічної системи виведення газів багато. Серед них довговічність і функціональність, що дозволяють експлуатувати конструкцію тривалий час без втрати її працездатності.

Конструкція

Конструкция керамического дымохода

Внутрішня оболонка системи фанерована керамікою, пласт теплоізолятора - середній шар, а зовнішня оболонка виконується з цегли. Верхня частина димовідводу повинна бути захищена від агресивних погодних умов, тому покривається спеціальною речовиною. Тут же встановлюються ємність для скупчення конденсату, елементи для чищення і огляду.

Правила установки

Правила установки дымоходов

Монтаж починається з заснування. Далі виробляється установка кожної частини димовідводу - одна труба вставляється в іншу. Дана система складання виключає попадання конденсату.

Висота димоотводним труби відіграє велику роль при установці. У тому випадку, якщо покриття плоске, протяжність трубного каналу становить 500 мм, але при наявності коника димохід повинен розташовуватися на певній відстані - не менше 1500 мм. Висота труби відраховується від коника, а не від підстави.

Ті, хто встановлюють димар своїми руками, повинні знати, що якщо димовідвід монтований на споруді, яке не опалюється, а є котельні, то слід розташувати трубу вище верхньої точки на 500 мм.

Ще одна порада для новачків у цій справі: якщо дах споруджена з легкозаймистих матеріалів, то керамічний димовідвід монтується вище гребеня на 100 див.

Етапи монтажу керамічної димоходу

При установці дымоотводного каналу домовласник повинен брати до уваги конструкційні особливості всієї системи. Спочатку необхідно ретельно підготувати підставу, на яку монтується димар. Воно має бути ідеально рівним. Потім кладеться цементний розчин і встановлюється димовідвід, який вже підключений до нагрівального приладу (камін, піч, котел тощо). У модулі проробляється канавка, яка відповідає за відведення конденсату.

Установка дымохода

Далі готується спеціальний розчин, яким необхідно обробити шви. Щоб його підготувати, потрібно взяти сім частин сухої суміші і одну частину води.

Керамічну систему краще обробляти при температурі не менше 20 С. Приготовлений розчин треба використати протягом 1,5 години. Під час замісу не рекомендується додавати багато води в розчин.

Особливості замазування швів

 1. На модуль встановлюється трійник, що дозволяє оглядати димар в процесі його роботи, після чого стик ретельно замазується розчином.
 2. Після фіксації всіх складових, стики вирівнюються за допомогою вологої губки, тобто затираються зайві частини цементного розчину.
 3. У тих місцях, де розташовуються перекриття, стиків не повинно бути. Якщо ж вони все-таки є, то такі місця повинні додатково ізолюватися спеціальними матеріалами, які забезпечують надійну термостійкість.

Поради фахівців

Багато домовласники приймають рішення монтувати керамічний димар самостійно, але кожен з них повинен мати хоч якесь уявлення про самої конструкції та особливості установки. Недостатність знань в цій області може призвести до займання в приміщенні, так що будьте обережні. Майстри рекомендують ретельно вивчити всі етапи встановлення, перш ніж приступати до роботи. Консультації можна отримати у фахівця, причому безкоштовно.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, який продемонструє процес встановлення керамічної димоходу.

Читайте також: