Монтаж МДФ панелей своїми руками

17.01.2021
7 321
Admin

Монтаж МДФ панелей своими руками

 1. Інструмент
 2. Підготовка поверхні
 3. Стеля
 4. Технологія монтажу
 5. Переваги й недоліки МДФ панелей
 6. Відео

Використання МДФ панелей - найбільш простий спосіб оздоблення стін приміщення, особливо в тому випадку, якщо вам потрібен додатковий шар теплоізоляції. При цьому монтаж МДФ панелей своїми руками виконати цілком реально за досить короткий проміжок часу.

Інструмент

Инструмент для монтажа МДФ панелей

Для монтажу панелей вам потрібно:

 • рулетка і олівець - з їх допомогою ви будете розмічати місця закріплення брусків обрешітки і необхідну довжину панелей;
 • металевий кутник і рівень - для перевірки рівності кутів, горизонтальності і вертикальності монтованих елементів;
 • електролобзик - для обрізки панелей на потрібну довжину або ширину;
 • будівельний степлер або цвяхи з молотком - для закріплення панелей на решетуванні;
 • дриль і саморізи (дюбель-цвяхи) - для прикріплення брусків обрешітки до стіни;
 • шуруповерт або викрутка.

Підготовка поверхні

Фольгоизол

Одне з основних достоїнств панелей МДФ - це відсутність необхідності повного вирівнювання поверхні, до якої ви збираєтеся їх зміцнювати. При цьому абсолютно неважливо, чи була попередньо пофарбована стіна чи ні, і з якого матеріалу вона зроблена (цегла, бетон, блоки, дерево). Досить просто покрити оштукатурену або дерев'яну поверхню (2 рази) грунтовкою (або спеціальним складом для захисту деревини), а потім закріпити відразу обрешітку для монтажу МДФ панелей, або закріпити на стіні (за допомогою клею «рідкі цвяхи») шар тонкої теплоізоляції (такий як фольгоізол).

Стеля

МДФ на потолке

При бажанні МДФ панелі можна легко закріпити на стелі. При цьому краще керуватися правилом, що МДФ панелі повинні розташовуватися перпендикулярно до стіни з вікном. Принцип монтажу панелей МДФ на стелю і стіни однаковий, за одним невеликим винятком: для облицювання стелі вам, швидше за все знадобиться помічник, який буде підтримувати панель і подавати інструмент.

Технологія монтажу

Технология отделки панелями

Процес монтажу МДФ панелей своїми руками передбачає, що кріпити ви їх будете на дерев'яну обрешітку, що представляє собою закріплені з певним кроком (в напрямку, перпендикулярному напрямку встановлення панелей) бруски будь-якого перетину. В даному випадку розмір бруска (його ширина і товщина) не мають великого значення (тобто підійдуть будь-які, однакові по товщині).

Якщо під МДФ панелі ви збираєтеся прокласти шар утеплювача (мінеральну вату або скловату), товщина бруска повинна відповідати товщині шару теплоізоляції.

Після підготовки брусків для обрешітки монтаж МДФ панелей своїми руками буде виконуватися наступним чином:

 • Виберіть напрямок монтажу МДФ панелей.
 • У перпендикулярному напрямку до встановлюваних панелям закріпіть решетування: нижній брус на відстані від 3 до 5 сантиметрів від підлоги, верхній брус - в 2-3 см від стелі, між ними закріпіть за допомогою саморізів бруски з кроком не більше 45-50 сантиметрів.
 • Перевірте вертикальність одержуваної поверхні. При необхідності підкладіть під бруски обрешітки шматочки фанери, ДВП чи ламінату.

Обустройство обрешетки

 • Навколо (по периметру) вікон і дверей, а також по кутах закріпіть вертикальні бруски обрешітки.
 • Якщо ви вирішили монтувати панелі вертикально, то починати монтаж МДФ панелей своїми руками слід від кута, рухаючись справа наліво. Першу панель прикріпіть (з краю з гребенем) до брусків по всій висоті за допомогою саморізів, які повинні знаходитись як можна ближче до кута приміщення.
 • Другий край панелі закріпіть за допомогою спеціально створених для роботи з МДФ скоб-кляймерів, які можна прикріплювати до бруска будівельним степлером або невеликими цвяхами.
 • Всі інші панелі на стіни встановлюємо аналогічно, вставляючи гребінь в паз.
 • Останню (на кожній стіні) панель МДФ необхідно підрізати до потрібного розміру, а потім вставити в паз попередньої, закріпивши обрізану бік саморізами до брусків.

МДФ уголки

 • Закінчивши монтаж МДФ панелей своїми руками, не забудьте закрити кути приміщення спеціальними МДФ-куточками, які просто приклеюються зверху на панелі. Під цими куточками повинні сховатися саморізи, які тримають крайні панелі.
 • Аналогічно наклейте МДФ-куточки на краю панелей біля вікон і дверей.

Переваги й недоліки МДФ панелей

Достоинства и недостатки МДФ панелей

До безперечних достоїнств МДФ панелей можна віднести не тільки простоту монтажу (їх можна закріплювати як вертикально, так і горизонтально), але і красивий зовнішній вигляд, який, завдяки великій різноманітності забарвлень, що дозволяє підібрати панелі практично під будь-який інтер'єр. Крім того, за МДФ панелями легко доглядати, так як вони не вимагають спеціальної прибирання (достатньо просто протерти трохи вологою ганчірочкою). І, звичайно ж, панелі МДФ належать до відносно дешевих оздоблювальним матеріалам.

Але у МДФ панелей є і недоліки:

 • По-перше, стіни з таких панелей, з-за того, що вони кріпляться на обрешітку, залишаються порожніми.
Якщо ви вирішите що-небудь повісити на таку стіну, доведеться скористатися спеціальними довгими дюбель-цвяхами. Крім того, МДФ панелі погано тримають удари загостреними предметами (хоча пошкоджену обробку можна розібрати і замінити панель).
 • По-друге, дерев'яна обрешітка під панелями МДФ відноситься до горючих матеріалів (як і самі панелі), тому їх можна використовувати для обробки шляхів евакуації - коридорів, сходових клітин тощо (на індивідуальні житлові будинки та квартири це правило не поширюється).
 • По-третє, МДФ панелі не утворюють суцільну гладку рівну поверхню (тобто вам завжди будуть видні поглиблення в місцях їх стикування), що накладає певні обмеження на проектований дизайн приміщення з їх використанням.
 • По-четверте, якщо зробити крок обрешітки більше рекомендованого (45-50 см), то панелі можуть почати «грати» під зовнішнім впливом з боку приміщенні (наприклад, якщо ви на них обіпретеся).

Проте, навіть не дивлячись на недоліки МДФ панелі, як і раніше створюють конкуренцію гіпсокартону, для монтажу листів якого потрібно набагато більше навичок і людина (не менше двох), в той час як працювати з МДФ панелями можна і поодинці.

Відео

Даний відеоролик демонструє процес монтажу МДФ панелей.

Читайте також: