Монтаж панелей ПВХ своїми руками

17.01.2021
3 108
Admin

Монтаж панелей ПВХ своими руками

 1. Переваги і недоліки
 2. Стіни і стелі: підготовчі роботи
 3. Решетування для панелей ПВХ
 4. Монтаж панелей ПВХ
 5. Відео

Практично, красиво, зручно - всі ці характеристики ідеально підходять до опису ПВХ панелей, які в наші дні стали досить популярним оздоблювальним матеріалом завдяки простоті монтажу і своїй дешевизні. Крім того, ПВХ панелі мають досить різноманітні забарвлення, кілька типорозмірів по товщині і ширині, що дозволяє підібрати їх для приміщень будь-яких площ і конфігурації. Однак найчастіше панелі ПВХ використовують для облицювання стель нежитлових приміщень та стін в сан.вузлах, а монтаж панелей ПВХ своїми руками виконують навіть новачки в ремонтних роботах.

Переваги і недоліки

Достоинства панелей ПВХ

Вибираючи для ремонту панелі ПВХ, слід уважно вивчити їх недоліки і достоїнства. Почнемо з переваг ПВХ. Частково про них вже було згадано вище, але до цього ще хочеться додати, що:

 • панелі ПВХ легко мити;
 • вони не вбирають воду і не деформуються при її попаданні на поверхню;
 • довговічні;
 • не тріскаються і не деформуються навіть у теплих і вологих приміщеннях (ванна кімната);
 • не вимагає попереднього вирівнювання поверхні основи, до якого вони будуть кріпитися;
 • не виділяють шкідливих речовин в процесі звичайної експлуатації;
 • легко обробляються, ріжуться, монтаж панелей ПВХ можна зробити своїми руками;
 • вони досить легкі та міцні.

Тепер про недоліки. Перший недолік панелей ПВХ - це можливість пошкодження панелей сильним ударом. Причиною цього є структура панелі, яка має порожнечі з вузькими перегородками (які є своєрідним каркасом даного матеріалу).

Панелі ПВХ краще розташовувати на стелі або в тих приміщеннях, де ви не зможете їх зачепити, приміром, переставляючи меблі.

Недостатки панелей ПВХ

Другий недолік - це плавлення з виділенням шкідливих речовин при дії відкритого вогню при пожежі. І хоча для «запуску» процесу панелі доведеться помістити прямо в центр загоряння, використовувати їх для обробки шляхів евакуації не можна.

Стіни і стелі: підготовчі роботи

Подготовка стен

Також як і для панелей МДФ, для панелей ПВХ не потрібно вирівняти поверхню стін або стелі перед їх монтажем. Будь-які нерівності «виправляються» з допомогою брусків обрешітки, на яких і закріплюються ці панелі. Тому монтаж панелей ПВХ своїми руками чимось нагадує укладання покрівельного покриття на готову кроквяну систему.

При цьому для панелей ПВХ не має значення матеріал, з якого зроблені стіни або стелю (бетон, цегла, деревина, камінь тощо). Головне, щоб вони витримали вагу (нехай і невеликий) обрешітки і самих панелей.

Також не обов'язково фарбувати поверхню підстави. Досить прогрунтувати її відповідним складом, що містить компоненти, що запобігають появі грибків і плісняви. Якщо ж основа під панелі дерев'яне, то його бажано додатково обробити антипіренами, збільшивши, таким чином, його час опору займання.

Решетування для панелей ПВХ

Монтаж панелей ПВХ виробляється до основи (стіни або стелі) через обрешітку, яка являє собою паралельно розташовані на невеликій відстані один від одного бруски, а також пластикові або металеві профілі. Вибір матеріалу обрешітки залежить від вологості приміщення: деревина підійде тільки для сухих приміщень, таких як туалет і кухня (а також інших приміщень, в яких волога не буде накопичуватися на поверхні панелей), а пластик і метал для ванної кімнати або душових.

Обрешетка для панелей ПВХ

Обрешітка закріплюється перпендикулярно обраним напрямом монтажу панелей ПВХ. На стелі приміщення без вікон напрямок укладання панелей не має значення, а от в кімнатах з вікнами їх краще розташовувати перпендикулярно до стіни з віконним отвором. На стінах панелі зазвичай розміщують вертикально, але і горизонтальний спосіб їх монтажу не заборонений.

Відстань між окремими елементами решетування при монтажі панелей ПВХ своїми руками не повинно перевищувати 50 сантиметрів. При цьому крайні бруски або профілі необхідно розташувати на відстані 3-5 сантиметрів від краю поверхні. А так як набагато зручніше працювати з панелями, коли крок між елементами решетування однаковий, відстань між ними слід вибирати таким чином:

 1. Виміряйте ширину або довжину приміщення (в залежності від обраного напрямку монтажу панелей ПВХ) в сантиметрах.
 2. Відніміть з нього відстань до внутрішнього краю крайніх елементів обрешітки.
 3. Отриманий результат поділіть на 50 або 40) сантиметрів.
 4. Число, що вийшло при цьому дії, округлите в більшу сторону.
 5. Відстань, що вийшло в пункті 2 даного розрахунку, розділіть на округлене число з пункту 4 - отриманий результат і буде кроком вашої решетування під панелі ПВХ (в сантиметрах).

Рассчет обрешетки

Біля вікон і дверей решетування необхідно закріпити по периметру прорізів (це додасть міцність і жорсткість краях панелей). І не забувайте при монтажі решетування перевіряти вертикальність (для стін) і горизонтальність (для стелі) вийшла зовнішньої площини.

Монтаж панелей ПВХ

Монтаж панелей ПВХ

Розмір і вага панелі ПВХ дозволяє монтувати їх на стінах самостійно без залучення помічників. А ось при роботах з облицювання стелі допомога іншої людини потрібно, особливо якщо панель буде мати свою звичайну заводську довжину.

 1. Закріпивши решетування на стіні або стелі (з допомогою саморізів або дюбель-цвяхів), будівельним степлером зафіксуйте по периметру приміщення спеціальні кутові або кінцеві профілі, в яких є паз для панелей.
 2. На першій панелі можна зрізати гребінь, щоб зробити стик з профілем більш щільним.
 3. Обріжте панель ПВХ до необхідної довжини, а потім вставити її на місце, сховавши зрізи в товщі профілів.
 4. Закріпіть панель в потрібному положенні за допомогою будівельного степлера.

Якщо остання панель повинна входити в кутовий профіль, спочатку закріпіть на решетуванні його нижню частину, а потім вставте панель на її місце і замкніть верхню частину профілю. При монтажі панелі ПВХ в кінцевий профіль, акуратно відігніть його верхню частину (можете скористатися викруткою або ножем) і вставте панель в паз. Для полегшення процесу останню панель можна обрізати до ширини на 2-3 мм менше, ніж відстань до зовнішнього краю кінцевого профілю.

Відео

Даний відеоролик допоможе вам без проблем впоратися з роботою.

Читайте також: